Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

FAULHABER wprowadza enkoder dla silników płaskich

FAULHABER wprowadza enkoder dla silników płaskich


Zaledwie siedem milimetrów dla precyzyjnego dopasowania enkodera, rodzina silników BXT, złożona z silników bezczszczotkowych DC o specjalnie krótkiej konstrukckji została powiększona o enkoder magnetyczny BXT IEF3-4096 z kompatybilną średnicą. 

Dzięki dodatkowej długości zaledwie 6,2mm układ silnik/enkoder pozostaje niezwykle krótki. Ponadto enkoder jest całkowicie wbudowany w wytrzymałą obudowę silnika.
Taka płaska konstrukcja IEF3-4096 oferuje trzy kanały z funkcją indeksowania oraz wysoką rozdzielczość do 4096 linii na obrót. Dostępny z IEF3-4096 L jest ponadto wariant z napędem liniowym.
Enkoder można łączyć z silnikami zabudowanymi 2214…BXT H, 3216…BXT H and 4221…BXT H.
Połączenie silników BXT z enkoderem IEF3-4096 to rozwiązanie idealne w przypadku konieczności prezycyjnego pozycjonowania w ograniczonej przestrzeni oraz przy wymaganych wysokich momentach obrotowych. Do typowych zastosować zaliczyć można te w robotyce, technologii medycznej, automatyce laboratoryjnej oraz automatyce przemysłowej. Enkoder połączony jest kablem płaskim; odpowiednie złącza są dostępne.

Przegląd zalet:

• Krótka konstrukcja po kompletnym zintegrowaniu
• Fukcja indeksowania i duża rozdzielczość
• Dostępny napęd liniowy
• Dla prezycyjnego pozycjonowania w ograniczonej przestrzeni oraz przy wymaganych wysokich momentach obrotowych.

FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.


Źródło: FAULHABER

Dodano 30.01.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy