Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Zwiększenie wydajności obróbki dzięki automatyzacji


Szlifowanie, gratowanie, polerowanie - w przypadku trudnych zadań, takich jak usuwanie materiału lub wykańczanie detali, wiele firm polega na obróbce ręcznej. Dzięki nowym narzędziom firmy SCHUNK można teraz zautomatyzować szeroki zakres czynności obróbczych, które wcześniej były wykonywane ręcznie. Rezultat: znacznie wyższa produktywność połączona z niezmiennie wysoką jakością obróbki i niższymi kosztami.

Od zastosowania manualnego do automatycznego - w mgnieniu oka

Manualna obróbka detali za pomocą narzędzi ręcznych często wiąże się z obciążeniem ergonomicznym pracowników. Ponadto często występuje zagrożenie dla zdrowia z powodu emisji drobnych cząstek, takich jak pył ścierny lub wióry. Przejście na obróbkę automatyczną minimalizuje takie ryzyko, a także zapewnia wiele wartości dodanych:

Zalety przejścia na obróbkę wspomaganą przez robota:

 • Konsekwentna jakość obróbki.
 • Wyższy poziom bezpieczeństwa i ergonomiczne warunki pracy.
 • Skrócenie czasu obróbki.
 • Zwiększenie wydajności obróbki.

 

SCHUNK narzędzia do gratowania


Gratowanie

Usuwanie zadziorów i fazowanie ostrych krawędzi po faktycznej obróbce detalu jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności wykończeniowych w przemyśle metalowym. Jednak ta często bardzo monotonna czynność może również skutkować urazami spowodowanymi przez ostre krawędzie. W ofercie SCHUNK znajduje się szeroka gama narzędzi do gratowania odpowiednich do różnych zastosowań. 

Obróbka szlifierska

Obróbka szlifierska detali często stosowana jest do usuwania grubszych warstw materiałów lub do przygotowania powierzchni do dalszej obróbki wykończeniowej. Przy odpowiednim doborze narzędzi i materiałów ściernych można obrabiać różne materiały, takie jak metal, drewno lub tworzywa sztuczne, uzyskując różną grubość usuwanego materiału i jakość powierzchni.

SCHUNK narzędzia do szlifowania


Dzięki temu detal jest równomierne wykończony. Oprócz odpowiednich produktów firma SCHUNK oferuje również kompleksowe wsparcie i doradztwo w zakresie doboru odpowiednich materiałów szlifierskich i optymalnych parametrów procesu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że otrzymujesz odpowiednie rozwiązanie do danego zastosowania.

Polerowanie

Polerowanie powierzchni jest zwykle ostatnim etapem obróbki, zapewniającym idealne wykończenie detalu. Oprócz narzędzia i środka polerskiego szczególnie ważna jest stała siła docisku, aby uzyskać optymalne i konsekwentne rezultaty pracy. Produkty firmy SCHUNK do automatycznego polerowania pozwalają uzyskać niesamowite rezultaty dzięki regulowanej i jednolitej sile docisku. Ponadto eksperci SCHUNK z przyjemnością doradzą klientom w zakresie dalszych parametrów procesu polerowania, pozwalających uzyskać doskonałe rezultaty.

SCHUNK narzędzia do polerowania


Roboty mogą wykonywać zarówno załadunek, jak i obróbkę

Czy używasz już robota do załadunku i rozładunku obrabiarki? Możesz go również użyć natychmiast po gratowaniu detalu.

Zalety efektywniejszego wykorzystywania istniejących robotów:

 • Lepsze wykorzystanie wydajności robota.
 • Eliminacja osobnego kroku roboczego.
 • Skrócenie czasu realizacji komponentów.
 • Obniżenie kosztów produkcji dla szybkiego zwrotu z inwestycji.

Firma SCHUNK oferuje odpowiednie narzędzie do wszystkich procesów obróbki - od usuwania zadziorów i ostrych krawędzi do szlifowania i polerowania dużych elementów. Oprócz odpowiednich narzędzi możliwe jest również kompleksowe wsparcie i usługi w zakresie innych czynników związanych z procesem obróbki.


Źródło: SCHUNK
Redaktor: MRR

Dodano 31.03.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy