Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Otwarcie Showroom 4.0 Mitsubishi Electric

Otwarcie Showroom 4.0 Mitsubishi Electric


Przemysł na całym świecie znajduje się w punkcie zwrotnym określanym mianem „IV Rewolucji Przemysłowej”. Na całym świecie rewolucja e-Factory właśnie się rozpoczęła. I to było głównym powodem zbudowania nowoczesnego i innowacyjnego centrum automatyki przemysłowej - 
Showroom 4.0 Mitsubishi Electric, w którym odwiedzający mogą przenieść się do świata e-Factory.

Na wejściu do Showroomu 4.0 – e-Factory Mitsubishi Electric, powita nas stacja z trzema przemysłowymi robotami ramieniowymi „Threerobot”, które wcielają się w rolę aktorów. Zwiedzający mogą obejrzeć niezwykłe pokazy będące połączniem tańca robotów, dźwięku oraz wizualizacji prezentowanej na monitorach przymocowanych do kiści robotów. Poza walorami artystycznymi, stanowisko prezentuje najnowsze trendy w robotyzacji – roboty kolaborujące z wykorzystaniem skanerów bezpieczeństwa oraz funkcjonalności MELFA Safe Plus.
Na kolejnym stanowisku znajduje się gniazdo zbudowane z robotów i urządzeń skręcających długopisy. Na pierwszy rzut oka wydaje się standardowym procesem produkcji, ale jak się przyjrzymy temu bliżej to jest to coś więcej niż tylko wygrawerowany długopis. Stanowisko e-Factory jest idealnym odzwierciedleniem takiego procesu produkcyjnego i bogatym portfolio produktów Mitsubishi Electric wpiętych w sieć przemysłową CC-Link IE Field. Miłym akcentem wycieczki jest pamiątka w postaci wyprodukowanego w czasie rzeczywistym długopisu, który można dowolnie zaprojektować i wygrawerować.
Trzecim stanowiskiem w świecie e-Factory jest stacja ze wielkogabarytowymi ekranami, tzw. viedowall na której zwizualizowane zostały różnorodne dane. Aplikacja oparta jest na systemie MAPS SCADA, dzięki czemu oferuje ogromne możliwości w zakresie wizualizacji nie tylko zużycia energii, lecz całego procesu produkcyjnego. Aplikacja umożliwia także analizę i monitoring kondycji podzespołów pod kątem predykcyjnego utrzymania ruchu (z ang. predictive maintanance), na który coraz więcej firm kładzie nacisk.

Firma Mitsubishi Electric wspólnie z partnerami przygotowała stanowiska demonstracyjne, które pozwolą przenieść się do świata e-Factory. Shorwoom 4.0 będzie otwarty dla klientów, dając im możliwość przeprowadzania symulacji oraz testów swoich aplikacji. 


Źródło: Mitsubishi Electric


Dodano 22.02.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy