Szukaj w działach:

Rozwiązania proALPHA wspierają producenta elektroniki

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Strategiczny wybór lidera elektroniki: Dlaczego firma BMK postawiła na rozwiązania proALPHA ERP?


BMK stoi na czele producentów w branży elektronicznej (EMS) na arenie międzynarodowej, będąc jednym z dziesięciu najlepszych w Niemczech. Jak firma osiąga długoterminowy sukces i zachowuje pełną kontrolę w dynamicznym otoczeniu rynkowym?

BMK Group GmbH & Co. KG, z siedzibą w Augsburgu, uchodzi za tzw. Hidden Champion. To przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji komponentów elektronicznych stale się rozwija. Dzięki innowacyjnym strategiom i implementacji systemu proALPHA ERP, BMK od 1994 r. osiąga rocznie ponad 10-procentowy wzrost. To imponujący bilans w trudnym otoczeniu rynkowym. 

Nic więc dziwnego, że BMK wyrosło na uznanego lidera na rynkach międzynarodowych. Celem BMK jest oczywiście długoterminowe utrzymanie tej pozytywnej tendencji. 

„Nasze korzenie jako dostawcy usług na zlecenie znajdują się w produkcji podzespołów elektronicznych" - informuje dyrektor zarządzająca BMK dr Bärbel Götz. 

„Nasza firma w zakresie swojej podstawowej działalności już od dawna oferuje swoim klientom szeroką gamę usług wspierających w trakcie całego cyklu życia ich produktów elektronicznych" - dodaje dr Götz.

BMK jest wsparciem podczas całego cyklu życia produktów elektronicznych, począwszy od koncepcji i rozwoju produktu, poprzez prototypowanie, budowę łańcucha dostaw i produkcję, aż po stały monitoring jakości i obsługę posprzedażową.

proALPHA ERP: centrum dowodzenia BMK

Od prostego dostawcy usług produkcyjnych do wszechstronnego dostawcy usług serwisowych: jednym z motorów tego rozwoju była wczesna implementacja systemu proALPHA ERP. Branża, w której działa BMK, napędzana jest obszernymi strumieniami danych, przede wszystkim w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i planowania zapotrzebowania. 

Rozwiązanie branżowe proALPHA „Industry Component Elektronika i nowoczesna technologia", zarówno w przeszłości jak i teraz, odgrywa kluczową rolę dla BMK. Jest ono dopasowane do potrzeb branży elektronicznej i zawansowanych technologii, a przy tym może być również dostosowywane do indywidualnych parametrów przedsiębiorstwa. Kompletne rozwiązanie ERP proALPHA zaimplementowane w BMK wykracza poza rolę tradycyjnego oprogramowania. System ERP stał się centralą dowodzenia jako platforma do przetwarzania i analizy danych. 

Jedną z głównych funkcji proALPHA ERP, z której korzysta BMK, jest zlecenie ramowe z dyspozycją. Narzędzie to pomaga w inteligentnym ustalaniu zapotrzebowań wtórnych w zależności od zapotrzebowania klientów na konkretne komponenty oraz w efektywnym sterowaniu zaopatrzeniem poprzez zakupy. Ponadto umożliwia BMK efektywne i elastyczne reagowanie na wymagania rynku. 

Rozwiązanie branżowe par excellence

BMK wykorzystuje również system ERP proALPHA do zaawansowanego zarządzania artykułami alternatywnymi. Jest to niezwykle ważne dla przedsiębiorstwa. W przypadku produkcji elektronicznej często zdarza się, że komponenty są wycofywane lub ich specyfikacje ulegają zmianie. System proALPHA ERP umożliwia BMK aktywne reagowanie na nowe wymagania poprzez identyfikowanie alternatywnych rozwiązań i szybkie analizowanie wpływu na projekty klientów. 

W BMK ogromne znaczenia ma aktywne zarządzanie komponentami i inteligentne planowanie zapotrzebowania. Sukces firmy potwierdza jednak, że te kluczowe zadania są realizowane pierwszorzędnie, mimo licznych wyzwań. 

BMK nie spoczywa jednak na laurach. Przedsiębiorstwo planuje wykorzystać dalszy potencjał systemu proALPHA ERP. Przyszłe zmiany, takie jak mobilna praca za pomocą proALPHA ray, rozbudowa planowania produkcji i modernizacja systemów shop floor, to tylko niektóre z pomysłów, które BMK chce rozwijać wspólnie z proALPHA. 

proALPHA: rozwój z duchem czasu

Co dalej? Podróż BMK pokazuje, że wykorzystanie proALPHA ERP może być decydującym czynnikiem sukcesu przedsiębiorstwa. Dzięki odpowiedniej technologii i strategicznej wizji przedsiębiorstwa mogą stać się globalnymi graczami. proALPHA wspiera je na tej drodze. 

BMK nadal może stawiać na proALPHA. Ciągła innowacyjność i chęć efektywnego wykorzystania technologii sprawiły, że BMK zostało tzw. Ukrytym Czempionem branży produkcji elektronicznej. 

 

Źródło: proALPHA Polska

 

proALPHA Polska Sp. z o.o.
Dąbrowskiego 1
65-021 Zielona Góra
+48 68 329 90 24
POWIĄZANE
Ścieżki zwiedzania szlakiem rewolucji 4.0 Podczas targów ITM Polska, Modernlog i 3D Solutions ponownie odbędą się ścieżki zw...
Od czego zacząć wdrożenie ERP? Projekt ERP odnawia nie tylko bazę technologiczną przedsiębiorstwa. Często modyfikuje r&o...
Bodas Connect łączy maszyny z usługami w chmurze Połączenie maszyn z usługami chmurowymi wymusza przemyślenia sposobu dystrybuowania danyc...
Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli Postęp cyfryzacji produkcji jest nieodzownym i nieuniknionym elementem rozwoju, zar&oacut...
Inteligentny system ERP siłą napędową przedsiębiorstwa Obok szeroko dyskutowanej kwestii odporności coraz większy nacisk kładzie się na zr&oacut...
Zrobotyzowane spawanie w produkcji samochodów ciężarowych Wyzwania W projekcie spawania kompensatorów z większymi niż zwykle poziomami przes...
Partnerzy