Szukaj w działach:

Rozwój od dziesięciu lat - KOMPOZYT-EXPO®

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Zakończyły się dwa dni pełne eksperckich treści, prezentacji branżowych nowości i networkingu. Jubileuszowa, dziesiąta edycja KOMPOZYT-EXPO® dobiegła końca.

„Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® są jednym z najważniejszych miejsc spotkań przedstawicieli branży materiałów kompozytowych w Europie Środkowo-Wschodniej od dziesięciu lat. Przez ten czas w roli wystawcy spotkaliśmy się z blisko 1800 firmami z całego świata, a targi odwiedziło ponad 25 tys. zwiedzających. Te liczby są najlepszym podsumowaniem naszej dotychczasowej pracy” - wyjaśniała Pani Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Powody do świętowania 

Wyróżnienia dla firm, które przyczyniły się do tworzenia wystawy od pierwszych lat w ramach uroczystego otwarcia dziesiątej, jubileuszowej edycji KOMPOZYT-EXPO® wręczyła Pani Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

„Nasi klienci i ich potrzeby są dla nas najważniejsze. Wielu naszych wystawców rozwijało się równolegle z targami. To dla nas wielka nobilitacja, gdy widzimy te firmy, jak rokrocznie są częścią tego wydarzenia. Cieszymy się, że EXPO Kraków jest niezwykłym miejscem spotkań dla przedstawicieli tej - jakże ważnej w świecie branży przemysłowej. Odczuwam ogromną satysfakcję patrząc, jak wzrasta międzynarodowa ranga targów oraz z tego, że każda kolejna edycja KOMPOZYT-EXPO® znacznie skraca dystans targów do najlepszych światowych wydarzeń dedykowanych branży materiałów kompozytowych” - podsumowywała Pani Wiceprezes.

Materiały kompozytowe wykorzystywane są na całym świecie – korzysta się z nich w produkcji przemysłu zbrojeniowego, samolotów, biżuterii, sprzętu sportowego i medycznego. Materiał kompozytowy należy do grupy „high tech“ ze względu na rozwój technologii, dzięki czemu jest wykorzystywany coraz chętniej, obniżając koszty produkcji. Kapitan reprezentacji Polski AMP w Futbolu, Przemysław Świercz, słusznie zaznaczył, zachęcając swoją motywacyjną mową do dalszego rozwoju branży zarówno naukowców, jak i przedsiębiorców.

„Im więcej zdobywałem wiedzy na temat kompozytów, tym bardziej uświadamiałem sobie, że moja proteza, kule czy cały sprzęt sportowy - buty, ochraniacze - to wszystko - to jest właśnie kompozyt. […] Ta branża zmienia świat i myślę, że zmienia świat na lepsze.” 

X edycja KOMPOZYT-EXPO
 

Targi i biznes łączą się ze sobą

Udział w targach, jeśli dobrze się go zaplanuje, realnie przekłada się na korzyści biznesowe, czego rezultaty można zobaczyć często od razu. Wydarzenie sprzyja pozyskiwaniu nowych klientów, spotkaniom i optymalizacji sprzedaży. Dyrektor austriackiej firmy Langzauner GmbH, Alexander Wiesner, podkreśla:

„Po drugim dniu mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Udało nam się znaleźć nowych klientów związanych z przemysłem kolejowym - są to firmy, których wcześniej nie znaliśmy. Mamy więc nadzieję, że kontakty nawiązane na targach zaowocują niebawem. Znaleźliśmy także czas, aby porozmawiać z dotychczasowymi klientami. Podsumowując - jestem zadowolony, także z profilu zwiedzających, którzy reprezentują różne branże […].” 

Opinię tę podziela również przedstawiciel AMERI-POL TRADING Ltd. Sp. z o.o., Leszek Prokopowicz:

„W Targach KOMPOZYT-EXPO® bierzemy udział po raz drugi. Widać, że branża w Polsce się rozwija. Jest coraz więcej wystawców i odwiedzających. Wczorajszy dzień okazał się dla nas bardzo satysfakcjonujący - dużo osób było zainteresowanych naszymi produktami. Dodając na koniec - Spokojnie możemy polecić udział w targach innych firmom. Sami planujemy obecność podczas kolejnej edycji.” 

Według statystyk, na tegorocznych targach KOMPOZYT-EXPO® znalazło się ponad 3500 gości branżowych oraz 222 firmy z 19 krajów, które przedstawiły swoje oferty, co świadczy o wysokiej randze wydarzenia.

Udział w Targach zbliża

Wydarzenie jest dostosowywane do potrzeb klientów dzięki staraniom organizatorów, którzy monitorują trendy i szukają nisz. Tegoroczna edycja umożliwiała gościom poznanie produktów kompozytowych, surowców, narzędzi, materiałów oraz najnowszych maszyn stosowanych w produkcji i obróbce materiałów, a także szerokiej gamy usług dedykowanych branży (obróbka CNC kompozytów, usługi recyklingowe, badania i rozwój, usługi doradcze i szkolenia). Po raz drugi w trakcie targów zaprezentowano akcesoria laboratoryjne, sprzęt optyczny i kontrolno-pomiarowy, oprogramowanie i aparaturę analityczną, dzięki SALONOWI LAB-CONTROL, w trakcie którego odbywały się krótkie prezentacje omawiające optymalizację pracy laboratoriów.

Podczas tegorocznej edycji targów uwagę zwracały trzy duże ekspozycje – pierwsza z nich, „Nauka dla Przemysłu”, umożliwiała zaprezentowanie swoich ofert technologicznych, wyników badań i produktów polskim i zagranicznym uczelniom. Obecni byli przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechnik: Częstochowskiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Śląskiej, Warszawskiej, Wrocławskiej,  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a także przedstawiciele Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie oraz Instytutu Fraunhofera w Poczdamie. Większość przedstawicieli polskich uczelni technicznych zna się wzajemnie i często ze sobą współpracuje. Jak podkreśliła dr hab. inż. prof. nzw. Politechniki Śląskiej Anna Janina Dolata:

„Tym, co stanowi o wyjątkowej wartości tej przestrzeni jest ekspercka wiedza, przekazywana przez naukowców, specjalistów oraz prezentacja praktycznych jej zastosowań. Łatwiej jest rozmawiać z klientami, jak się jest skupionym w jednym miejscu […].”  

KOMPOZYT-EXPO Nauka dla przemysłu
 

Kolejna z przestrzeni należała do Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych wraz z firmami członkowskimi i przedstawiała szeroki wachlarz produktów oraz ofertę, dzięki czemu cieszyła się dużą popularnością wśród odwiedzających.

- „Bierzemy udział w targach po raz trzeci i jesteśmy bardzo zadowoleni. […] W tym roku obserwujemy duże zainteresowanie naszą ofertą. Co więcej, nasi partnerzy są także zadowoleni z obecności na  wspólnym stoisku. Podczas tegorocznej edycji targów - podobnie jak rok temu - prowadziliśmy warsztaty eksperckie i marzy nam się, by w przyszłości stworzyć praktyczne warsztaty pokazowe” - podsumowała Marta Czulak, koordynator Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych. Podkreślając równocześnie, że Klaster jest niezwykle usatysfakcjonowany współpracą z Targami w Krakowie, organizatorem wydarzenia.

Trzecia z powierzchni umożliwiła prezentację małym przedsiębiorstwom z województwa małopolskiego, uczestniczących w projekcie „Małopolska Innowacyjna”, zorganizowanym przed Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. W promowaniu swoich ofert i dotarciu do międzynarodowego grona odbiorców pomagało małym i średnim firmom wsparcie środków unijnych.

Targi sprzyjają współpracy i rozwojowi

KOMPOZYT-EXPO® pozwoliło polskim i europejskim liderom wychwycić nowe nurty. „Nauka dla Przemysłu“ to szyld panelu referatowego, który dotyczył trzech tematów. Pierwszy był temat ekologiczny, który dotyczył recyklingu tworzyw kompozytowych. Kolejny dotyczył kompozytów polimerowych, a jego tematami przewodnimi były innowacje i modyfikacje w zakresie rozwoju tworzyw na bazie żywic. Ostatni dotyczył wystąpień omawiających kompozyty ceramiczne, metalowe oraz ich produkcję.

Wzięcie udziału w warsztatach omawiających trendy i innowacje panujące w branży możliwe było dzięki Polskiemu Klastrowi Technologii Kompozytowych. Omawiano technologie czyszczenia suchym lodem i nowe kompozyty w branży automotive, a także zaawansowane technologie lekkie.

W trakcie KOMPOZYT-EXPO®, na zwiedzających gości i wystawców czekało 26 prelekcji prowadzonych przez naukowców, specjalistów i liderów branży. Nad jakością wydarzenia czuwała Rada Programowa targów oraz Polski Klaster Technologii Kompozytowych, główny partner eventu, który wspiera w nawiązywaniu umów międzynarodowych polski biznes kompozytowy.

Targi ułatwiają promocję

Targi KOMPOZYT-EXPO® to wydarzenie, które ma w sobie ogromny potencjał, z czego sprawę zdają sobie jego organizatorzy. W bieżącym roku powstał reportaż „Sites of compoSITES“, przygotowany przez Re:view i wystawców. Ukazane zostały w nim możliwości i nietypowe właściwości materiałów kompozytowych oraz zastosowanie ich w wielu odmiennych dziedzinach życia. Rozbudowana promocja umożliwiła dotarcie przekazu do szerokiej publiczności.

„Dobrze jest sobie przypomnieć, jak widziałam kompozyty, zanim zaczęłam pracować w branży i jak mogą być postrzegane przez ludzi z zewnątrz. Dla nas bardzo interesującym przedsięwzięciem i pewnego rodzaju wyzwaniem, było przekazać tę wiedzę prostym, zrozumiałym językiem i otworzyć widzom oczy na to, jak wiele kompozytów jest w naszym codziennym życiu.” - komentowała to przedsięwzięcie Maria Hud, marketing manager Ciech SARZYNA S.A.

X Targi KOMPOZYT-EXPO
 

Targi już planują

Już 6 i 7 października 2020 w EXPO Kraków odbędzie się kolejna edycja targów KOMPOZYT-EXPO® , a organizatorzy już pracują nad tym, jak zaskoczyć gości wydarzenia.

- „Uważnie przyglądamy się zmianom zachodzącym w świecie targowym. Priorytetem na kolejne edycje naszego wydarzenia będą wszelkie nowe inicjatywy nawiązujące do światowych trendów w branży oraz działania, które sprzyjają integracji i kooperacji nauki z przemysłem. Postawimy również na mocną współpracę z międzynarodowymi partnerami. Jesteśmy przekonani, że te działania przyczynią się do świeżego spojrzenia na uczestnictwo w targach jako wydarzeniu, a także przyniosą ze sobą rozwój wystawy i wzmocnią jej pozycję w branży przemysłowej” - podsumowuje Pani Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.


Więcej o wydarzeniu na stronie: www.kompozyty.krakow.pl


Źródło: Targi w Krakowie 

POWIĄZANE
Wszystko o INDUSTRYmeeting 2020 W dniach 26-27 lutego 2020 podczas Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysło...
Automatyzacja produkcji pod klucz Rozwiązania dla branży FMCG zapewniają wszystkie elementy wymagane do kompletnych rozwiąz...
Rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mobilne z lampami UV Firma OMRON wraz z partnerami dostarcza nowe rozwiązanie do dezynfekcji – roboty mo...
Björn Rosengr prezesem Grupy ABB Rada nadzorcza Grupy ABB poinformowała, iż jednogłośnie mianowała Björna Rosengrena ...
Skorzystaj z dofinansowania na targi Targi Kielce zapraszają przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw na webinarium p...
Jak będzie rozwijać się sztuczna inteligencja w przemyśle? Rozwój sztucznej inteligencji jest dynamiczny i otwiera szereg wartościowych możliw...
Partnerzy