Szukaj w działach:

Nowe centrum szkoleniowo-pokazowe Bosch Rexroth

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

W ramach sieci innowacyjnych ośrodków szkoleniowych CU.BE, firma Bosch Rexroth utworzyła w swojej centrali w Warszawie kolejny showroom „Mobile & Industrial World”.


CU.BE nie oznacza kostki lecz CUSTOMER BENEFIT – czyli wszystko to, co możesz zyskać stosując produkty i rozwiązania Bosch Rexroth.

Showroom „Mobile & Industrial World” oferuje przegląd najnowszych technologii Bosch Rexroth z zakresu elektryfikacji i elektronifikacji. Odwiedzając centrum szkoleniowo-pokazowe Bosch Rexroth przekonasz się o korzyściach płynących z zastosowania m.in. nowoczesnych napędów elektrycznych, elektroniki i sterowań nowej generacji, systemów wizyjnych, radarowych i ultradźwiękowych. Zapoznasz się również z zasilaczami hydraulicznymi w technologii i4.0, a także rozwiązaniami zapewniającymi energooszczędność w hydraulice przemysłowej.
 
Showroom można zwiedzać zarówno stacjonarnie, jak i wirtualnie. Na uwagę zasługuje między innymi najnowsze portfolio marki eLion, czyli wysokonapięciowe silniki elektryczne typu EMS1 i falowniki typu EDS1 wraz z przekładniami mechanicznymi, tworzące różne konfiguracje i koncepcje układów napędowych, stosowanych w maszynach i pojazdach roboczych. Wyjątkowe w tych produktach jest połączenie wysokiej efektywności z możliwością pracy w bardzo ciężkich warunkach środowiskowych.

Kolejnym z elementów showroomu Bosch Rexroth jest unikalny demonstrator systemu wizyjnego Bosch OFF-HIGHWAY. Integruje on pracę radaru, systemu ultradźwiękowego oraz systemu wizyjnego w jedną całość. Systemy wspierają codzienną pracę operatorów maszyn. Dzięki temu maszyny stają się bezpieczne, bardziej wydajne i przyjazne dla użytkownika. Jest to kolejny krok do autonomii maszyn i pojazdów.

Nawiązując do autonomii na jednym ze stanowisk przetestować można integracji systemów wspierających operatora. Dzięki zastosowaniu czujników inercyjnych MM7, elektroniki oraz odpowiedniego oprogramowania, możliwe jest automatyczne sterowanie odpowiednimi ruchami koparki oraz zwiększenie dokładności sterowania wysięgnikiem. Ze względów bezpieczeństwa można wprowadzić ograniczenia ruchów układu roboczego maszyny, poprzez ustawienie tzw. wirtualnej ściany. Dodatkowo można wprowadzić automatyczne ruchy realizowane przez asystenta pracy. Obsługa maszyny realizowana jest nową serią joysticków Sense+ ze specjalnie zaprojektowaną ergonomiczną rękojeścią, zwiększającą komfort i precyzję pracy. 

Showroom daje również możliwość poznania świata internetu rzeczy. Firma Bosch Rexroth pokazuje, że można sterować konkretnym ruchem i odczytać jego położenie, nie tylko stacjonarnie za pomocą interfejsu HMI– w tym wypadku wyświetlaczem DI5 – ale również za pomocą rozwiązania IoT - BODAS Connect. Dzięki niemu urządzenia Bosch Rexroth są widoczne w sieci. Za pomocą BODAS Connect można monitorować i kontrolować pracę maszyn, śledzić ich bieżące położenie oraz sprawdzić kody błędów. Dzięki zdalnej diagnostyce komponentów hydraulicznych możliwe jest bieżące sprawdzanie stanu technicznego pojazdu. 

Aby dana maszyna działała, sprawne muszą być wszystkie układy, w tym układ jazdy, który jest jednym z kluczowych elementów pojazdu. Dlatego jednym z modułów, z którym będziesz mógł się zapoznać, jest napęd eDA. Jest on gotowym do użycia, skalowanym układem napędu jazdy, realizowany za pomocą przekładni hydrostatycznej. W skład tego układu wchodzą zarówno komponenty hydrauliczne, takie jak pompa i silnik jazdy, jak również elektroniczne, takie jak czujniki i sterowniki, wraz z oprogramowaniem. Rozwiązanie to jest dedykowane dla pojazdów kołowych, takich jak ładowarki, wózki widłowe czy maszyny komunalne. Układ eDA posiada wiele funkcji bezpieczeństwa, a algorytmy automatycznie definiują większość parametrów maszyny, optymalizując pracę układu. Rozwiązanie eDA idealnie wpisuje się w trendy elektronifikacji maszyn oraz internetu rzeczy. 

Kolejnym segmentem showroomu Bosch Rexroth są mechaniczne i elektromagnetyczne zawory nabojowe, zawory w korpusach, hydrauliczne układy zintegrowane, kompaktowe rozdzielacze i agregaty hydrauliczne, które są konfigurowane za pomocą łatwego w użyciu narzędzia CHOOSE. Jest ono dostępne do bezpłatnego pobrania na stronie internetowej firmy. Jednym z ciekawszych zaworów jest E-motion Plus, który pozwala elektronicznie sterować wysięgnikiem w dowolnej konfiguracji, celem uzyskania precyzyjnej kontroli ruchu i dostosowania do każdej maszyny. Technika kompaktowa z powodzeniem może być stosowana zarówno w układach pomocniczych i roboczych, jak również w układach jazdy.

Ciekawym elementem sali szkoleniowo-pokazowej Bosch Rexroth są również świetnie wyposażone stanowiska platformy BODAS z najnowszą elektroniką oraz wyświetlaczami DI5. 

W showroomie „Mobile & Industrial World” zobaczyć można także elementy hydrauliki przemysłowej w zupełnie nowym wydaniu, gdzie hydraulika przemysłowa stanowi połączenie siły klasycznych układów hydraulicznych oraz precyzji i łatwości sterowania napędów elektrycznych. Cytrobox jest przykładem nowej generacji zasilaczy hydraulicznych, zaś stanowisko, które napędza, pokazuje możliwości współczesnych napędów stosowanych w aplikacjach przemysłowych. Rozwiązanie zapewnia mniejsze zużycie energii elektrycznej, obniża koszty eksploatacji i wspiera zrównoważony rozwój.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Spotkaj się z ekspertami w showroomie Bosch Rexroth w Warszawie, którzy przeprowadzą dla Ciebie zarówno szkolenia standardowe, jak i indywidualnie dopasowane do konkretnych oczekiwań. Podzielą się solidną wiedzą techniczną. Dzięki spotkaniom z ekspertami Bosch Rexroth dowiesz się jak usprawnić swoją pracę oraz sprawić, aby stała się ona wydajniejsza i efektywniejsza, zachowując przy tym wszystkie standardy jakości. 


--> Dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.boschrexroth.pl/mobile-and-industrial-world 

 

Źródło: Bosch Rexroth

 

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
+48 22 738 18 00
POWIĄZANE
TIMTOS 2025 Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) oraz TAMI (Stowarzyszenie Przemysłu M...
Meca500 najmniejszy robot świata Robot Meca500 to 6-osiowe kompaktowe ramię robotyczne odznaczające się dużą precyzją ruch...
Raport - Czy roboty odbiorą nam pracę? Co trzeci pracownik w Polsce uważa, że automatyzacja pracy przy pomocy robotów wym...
Trzy sposoby na przyspieszenie integracji kobotów Dobre planowanie i silni partnerzy pomagają MŚP pokonać przeszkody w automatyzacji. Dzięk...
Bosch Rexroth - Mobile & Industrial World Bosch Rexroth zaprasza do Mobile and Industrial World, specjalnej sali pokazowo-szkolenio...
Robot Stäubli w poszukiwaniu nowych leków Zaprojektowane przez amerykański koncern GNF urządzenie do ultrawysokoprzepustowych badań ...
Partnerzy