Szukaj w działach:

Firma OMRON zdobyła złoty medal EcoVadis

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Firma OMRON została nagrodzona po corocznej ewaluacji wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju przeprowadzanej przez EcoVadis. Zdobycie złotego medalu oznacza, że OMRON należy do 5% przedsiębiorstw najlepiej ocenianych pod kątem troski o ludzi i środowisko.

EcoVadis to zaufany, niezależny dostawca wspólnej platformy oceny zrównoważonego rozwoju, która klasyfikuje ponad 85 tys. organizacji i przedsiębiorstw. Unikalna metodologia oceniania społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. CSR) obejmuje 200 kategorii działalności w 160 krajach. Firma współpracuje z kilkoma tysiącami podmiotów zewnętrznych, w tym organizacjami pozarządowymi, związkami zawodowymi, organami międzynarodowymi, samorządami i firmami audytorskimi. W ocenie uwzględniany jest szeroki zakres działań związanych z CSR, podzielonych na cztery obszary: Środowisko, Praktyki pracownicze i prawa człowieka, Etyka oraz Zrównoważone zaopatrzenie.

Firma OMRON została nagrodzona za wysokie wyniki w kategoriach „Praktyki pracownicze i prawa człowieka” oraz „Zrównoważone zaopatrzenie". W zakresie „Praktyki pracownicze i prawa człowieka” doceniono politykę OMRON-u związaną z przeciwdziałaniem nękaniu, pracy wykonywanej przez dzieci, pracy przymusowej i handlu ludźmi. Uznano też troskę o różnorodność, dążenie do równości wynagrodzeń, prowadzenie badań satysfakcji pracowników oraz inne działania, które pozwoliły firmie zająć miejsce wśród 2% najlepiej ocenianych przedsiębiorstw w branży.

OMRON uzyskał również wysoki wynik w kategorii „Zrównoważone zaopatrzenie" ze względu na politykę związaną z niepozyskiwaniem surowców mineralnych z regionów dotkniętych konfliktami. Wyróżniono też inicjatywy związane z identyfikacją i ograniczeniem ryzyka w łańcuchu dostaw.

Ocena „poziom zaawansowany” w zakresie zarządzania emisją dwutlenku węgla

Po raz pierwszy OMRON został oceniony w kategorii „Zarządzanie emisją dwutlenku węgla", którą wprowadzono w tym roku ze względu na rosnące znaczenie zmian klimatycznych. Uzyskany wynik to „poziom zaawansowany”. Firmę doceniono za wdrożenie kompleksowego systemu zarządzania emisją gazów cieplarnianych, przestrzeganie globalnych standardów i zlecanie weryfikacji danych niezależnym podmiotom.

OMRON będzie nadal dążyć do zwiększania swojej wartości w sposób zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poszczególnych interesariuszy w kwestiach takich, jak Środowisko, Praktyki pracownicze i prawa człowieka, Etyka i Zrównoważone zaopatrzenie.

Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju

Dodatkowo firma OMRON postawiła sobie za cel rozwiązanie dwóch kluczowych kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem: problemów społecznych, którym mogą przeciwdziałać przedsiębiorstwa, oraz kwestii wymagających wzmocnienia infrastruktury biznesowej w celu sprostania oczekiwaniom interesariuszy.

Eleonora Denna z działu jakości i środowiska w OMRON Industrial Automation Europe mówi: 


„Oceny z zakresu ochrony środowiska, spraw społecznych i administracji publicznej (ESG) mają kluczowe znaczenie w nowo opracowanych programach kwalifikacyjnych naszych klientów. EcoVadis pomaga nam rozwijać działalność i w jasny sposób komunikuje nasze wspólne wartości. W regionie EMEA wnosimy bezpośredni wkład w wyniki ocen EcoVadis w dziedzinie ochrony środowiska i spraw społecznych, wdrażając systemy zwrotu do producenta, by zapewnić prawidłowe przetwarzanie produktów po zakończeniu ich cyklu eksploatacji, a także wprowadzając różne inicjatywy dotyczące zasobów ludzkich, mające na celu zapobieganie dyskryminacji i nękaniu”.


Szczegółowe informacje dotyczące inicjatyw firmy OMRON na rzecz zrównoważonego rozwoju można znaleźć w dostępnym do pobrania raporcie zintegrowanym.

Dowiedz się więcej o inicjatywach firmy OMRON na rzecz zrównoważonego rozwoju.


Źródło: OMRON 
Redaktor: MRR

Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
Automaticon 2017 w obiektywie AUTOMATICON® to najbardziej reprezentatywne wydarzenie branży automatyki w Polsce. Zobacz ...
Czy robot przemysłowy może być mobilny? Czy robot przemysłowy może być mobilny? Odpowiedzią jest rozwiązanie Mobile Robotic Soluti...
Roboty jeszcze bardziej precyzyjne dzięki Smart Flex Effector Eksperci Bosch Rexroth opracowali moduł Smart Flex Effector, który pozwala zar&oac...
Co wpływa na sukces robotyzacji? Jedną z zalet robotyzacji jest to, iż zabezpiecza ona firmę produkcyjną przed licznymi nie...
Rozwiązania dla automatyzacji produkcji na WIW 2021 Warsaw Industry Week to Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych organiz...
Design thinking i Autodesk Design thinking, to sposób na opracowywanie innowacyjnych produktów oparty ...
Partnerzy