Firma OMRON zdobyła złoty medal EcoVadis

Firma OMRON została nagrodzona po corocznej ewaluacji wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju przeprowadzanej przez EcoVadis. Zdobycie złotego medalu oznacza, że OMRON należy do 5% przedsiębiorstw najlepiej ocenianych pod kątem troski o ludzi i środowisko.
EcoVadis to zaufany, niezależny dostawca wspólnej platformy oceny zrównoważonego rozwoju, która klasyfikuje ponad 85 tys. organizacji i przedsiębiorstw. Unikalna metodologia oceniania społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. CSR) obejmuje 200 kategorii działalności w 160 krajach. Firma współpracuje z kilkoma tysiącami podmiotów zewnętrznych, w tym organizacjami pozarządowymi, związkami zawodowymi, organami międzynarodowymi, samorządami i firmami audytorskimi. W ocenie uwzględniany jest szeroki zakres działań związanych z CSR, podzielonych na cztery obszary: Środowisko, Praktyki pracownicze i prawa człowieka, Etyka oraz Zrównoważone zaopatrzenie.
Firma OMRON została nagrodzona za wysokie wyniki w kategoriach „Praktyki pracownicze i prawa człowieka” oraz „Zrównoważone zaopatrzenie". W zakresie „Praktyki pracownicze i prawa człowieka” doceniono politykę OMRON-u związaną z przeciwdziałaniem nękaniu, pracy wykonywanej przez dzieci, pracy przymusowej i handlu ludźmi. Uznano też troskę o różnorodność, dążenie do równości wynagrodzeń, prowadzenie badań satysfakcji pracowników oraz inne działania, które pozwoliły firmie zająć miejsce wśród 2% najlepiej ocenianych przedsiębiorstw w branży.
OMRON uzyskał również wysoki wynik w kategorii „Zrównoważone zaopatrzenie" ze względu na politykę związaną z niepozyskiwaniem surowców mineralnych z regionów dotkniętych konfliktami. Wyróżniono też inicjatywy związane z identyfikacją i ograniczeniem ryzyka w łańcuchu dostaw.
Ocena „poziom zaawansowany” w zakresie zarządzania emisją dwutlenku węgla
Po raz pierwszy OMRON został oceniony w kategorii „Zarządzanie emisją dwutlenku węgla", którą wprowadzono w tym roku ze względu na rosnące znaczenie zmian klimatycznych. Uzyskany wynik to „poziom zaawansowany”. Firmę doceniono za wdrożenie kompleksowego systemu zarządzania emisją gazów cieplarnianych, przestrzeganie globalnych standardów i zlecanie weryfikacji danych niezależnym podmiotom.
OMRON będzie nadal dążyć do zwiększania swojej wartości w sposób zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom poszczególnych interesariuszy w kwestiach takich, jak Środowisko, Praktyki pracownicze i prawa człowieka, Etyka i Zrównoważone zaopatrzenie.
Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju
Dodatkowo firma OMRON postawiła sobie za cel rozwiązanie dwóch kluczowych kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem: problemów społecznych, którym mogą przeciwdziałać przedsiębiorstwa, oraz kwestii wymagających wzmocnienia infrastruktury biznesowej w celu sprostania oczekiwaniom interesariuszy.
Eleonora Denna z działu jakości i środowiska w OMRON Industrial Automation Europe mówi:
„Oceny z zakresu ochrony środowiska, spraw społecznych i administracji publicznej (ESG) mają kluczowe znaczenie w nowo opracowanych programach kwalifikacyjnych naszych klientów. EcoVadis pomaga nam rozwijać działalność i w jasny sposób komunikuje nasze wspólne wartości. W regionie EMEA wnosimy bezpośredni wkład w wyniki ocen EcoVadis w dziedzinie ochrony środowiska i spraw społecznych, wdrażając systemy zwrotu do producenta, by zapewnić prawidłowe przetwarzanie produktów po zakończeniu ich cyklu eksploatacji, a także wprowadzając różne inicjatywy dotyczące zasobów ludzkich, mające na celu zapobieganie dyskryminacji i nękaniu”. |
Szczegółowe informacje dotyczące inicjatyw firmy OMRON na rzecz zrównoważonego rozwoju można znaleźć w dostępnym do pobrania raporcie zintegrowanym.
Dowiedz się więcej o inicjatywach firmy OMRON na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Źródło: OMRON
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





