Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Husarnet połączy mobilne roboty

Husarnet połączy mobilne roboty


Start-up Husarnet dostał pieniądze na rozruch i szykuje się do testowych wdrożeń sieci ułatwiającej zarządzanie flotą robotów mobilnych.

Nowy projekt powiązany jest z Husarionem, obecnie mocno skoncentrowanym na projektowaniu i budowie autonomicznych robotów samobieżnych.

Na start tej działalności Start-up otrzymał 1 mln zł od funduszu LT Capital inwestującego w projekty w fazie pre-seed lub seed, wspieranego przez partnerów z Movens Capital. Dzięki pozyskanym środkom, polski startup zamierza rozwinąć skrzydła i do końca 2020 r. rozpocząć realizację 5 projektów typu proof of conceptz dużymi, globalnymi korporacjami.

- "Jednym z największych wyzwań na rynku robotyki jest zarządzanie flotami urządzeń zbierających i przesyłających olbrzymie ilości danych w czasie rzeczywistym. Husarnet nie jest kolejną platformą internetu rzeczy opartą na chmurze. Odchodzimy od modelu scentralizowanej infrastruktury sieciowej i dajemy klientom narzędzie, za pośrednictwem którego mogą łączyć swoje roboty mobilne, urządzenia, komputery itd. przez internet „peer to peer”. Pozwala to zmniejszyć opóźnienia w transmisji, zapewnić prywatność i bezpieczeństwo danych oraz obniżyć koszt utrzymania infrastruktury" —  poinformował Dominik Nowak z firmy Husarion.


Źródło: Husarion, MamStartup

Dodano 13.02.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy