Szukaj w działach:

YAMAHA na Productronica 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


SMT Yamaha Motor Europe zaprezentowała w Monachium na Productronica 2019 zaawansowane rozwiązania zwiększające wydajność i rozszerzające możliwości montażu powierzchniowego.


Tegoroczne stoisko skupiło uwagę odwiedzających na nowym oprogramowaniu do analizy danych, transporcie komponentów, Pick&Place, automatyzacji z użyciem robotów, a także na drukarkach YSP, automatach YSM i systemach kontroli YSi - rozwiązaniach Total Line firmy Yamaha.

Rozwiązanie Total Line firmy Yamaha ściśle integruje drukowanie, kontrolę pasty lutowniczej, montaż komponentów i AOI, optymalizując procesy w oparciu o pozyskiwane dane. Drukarka YSP10, która zmniejsza zużycie materiałów zużywalnych nawet o 80 procent, otrzymała nagrodę Global Technology Award 2019 za sprzęt drukarski, wręczoną przez Global SMT na forum Productronica.

Trzy prezentacje poświęcone oprogramowaniu ujawniły nowe funkcje pakietu Yamaha Factory Tools 4.0, które upraszczają programowanie sprzętu, konfigurację, kontrolę w czasie rzeczywistym i analizę danych. Nowy pulpit nawigacyjny pozwala użytkownikom łatwo wizualizować wydajność i identyfikować trendy na podstawie wcześniejszych danych, podczas gdy inne nowe narzędzie do przeglądania obrazów – Image Viewer pomaga przechowywać i szybko wyszukiwać obrazy z dowolnego etapu inspekcji i z dowolnej płytki, co pozwala na szybkie wyśledzenie i usunięcie problemów. Ichiro Arimoto, dyrektor generalny, wyjaśnił:
- „To najnowocześniejsze oprogramowanie przekształca pozyskiwane dane z naszych maszyn w przydatne informacje, umożliwiając naszym klientom osiąganie rozwiązań, których szukają”.

YAMAHA pokazała także, w jaki sposób najnowsza inteligentna szafa magazynowa YST15 łączy się z autonomicznymi pojazdami (AGV), które dostarczają wymagane komponenty, wstępnie załadowane do wózka z podajnikami, do właściwego automatu - w dowolnym miejscu w fabryce we właściwym czasie. Działając razem YST15 i AGV sprawiają, że komponenty docierają na miejsce dokładnie wtedy, kiedy są potrzebne i pozwalają pracownikom skupić się na zadaniach o wyższym priorytecie.

Na specjalnym pokazie zaprezentowano zaawansowane roboty YAMAHA do automatycznego montażu, pokazując, w jaki sposób najnowsze podwójne moduły transportowe N15D oraz moduły F14H o dużym przyspieszeniu, zwiększają elastyczność produkcji i skracają nawet o połowę czas cyklu. W demonstracji zaprezentowano także nowego robota SCARA YK400XE, który obsługuje o 30 procent cięższe ładunki przy zwiększonej prędkości.

Na koniec, w ramach przedstawiania rozwiązań zwiększających wydajność, YAMAHA zaprezentowała swoje najnowsze szybkie urządzenia Sigma i uchwyty iPulse do precyzyjnego umieszczania komponentów na podłożach 3D. Pojawiła się również subtelna zapowiedź rozwiązań opracowywanych przez YAMAHA, które będą dostępne w przyszłości – na środku stoiska można było zobaczyć prototyp urządzenia montażowego nowej generacji.


Źródło: Renex

RENEX
Al. Kazimierza Wielkiego 6E
87-800 Włocławek
+48 54 231 10 05
POWIĄZANE
Maxar sprzedaje oddział robotyki satelitarnej Firma Maxar Technologies zajmująca się obrazowaniem satelitarnym w poniedziałek poinformo...
Zrobotyzowane stanowiska pakujące na Warsaw Pack 2022 Centrum targowo-kongresowe Ptak Warsaw Expo już po raz siódmy gościło przedstawicie...
Ruszyła seria podcastów – Technicznie Rzecz Biorąc Podcast „technicznie rzecz biorąc” realizowany przez firmę Procobot ma za zad...
Jakie są zalety robotów przemysłowych SCARA? Zacznijmy od tego co to są roboty typu SCARA, są to roboty o konstrukcji samonośnej, wypos...
Globalny program edukacyjny ABB Globalne badanie ABB ujawniło rosnący trend wśród amerykańskich i europejskich prz...
Yamaha przystąpiła do 3D MID Research Association Yamaha Motor Europe SMT dołączyła do niemieckiego Stowarzyszenia Forschungsvereinigung 3D...
Partnerzy