Szukaj w działach:

Rodzina robotów autonomicznych Fetch Robotics

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Coraz więcej przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z zalet automatyzacji swoich działań. Firmy dostrzegają potencjał pracowników i starają się go jak najlepiej wykorzystać, dlatego swoim pracownikom wyznaczają zdania nastawione na poprawę produktywności, ale dodatkowo tam, gdzie jest to możliwe, zaczynają wprowadzać autonomicze roboty.

W Polsce pojawia się coraz więcej robotów autonomicznych różnych producentów. Od niedana mamy szansę przyjrzeć się ofercie amerykańskiej firmy Fetch Robotics, której jedynym przedstawicielem w Polsce jest IBCS Poland. W związku z tym, że urządzenia Fetch Robotics dołączają do istniejących już na polskim rynku robotów Omron i MiR, możemy mówić o widocznie zwiększającej się konkurencji robotów mobilnych. Warto zatem przyjrzeć się nieco bliżej ofercie nowego gracza.

Roboty Fetch Robotics - gdzie i w jakich procesach znajdą zastosowanie?

Dzięki temu, że roboty autonomiczne sprawdzają się w różnych firmach (zarówno w dużych, jak i nieco mniejszych), zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania rośnie. Sprzyja temu fakt, że są to urządzenia proste w obsłudze, które ułatwiają przemieszczanie wielu rodzajów towarów. Jednocześnie, w jednej lokalizacji, może pracować kilka typów robotów. Wszystkie pomagają w zbiórce produktów, opakowań czy palet.

Urządzenia producenta Fetch Robotics, w zależności od rodzaju, sprawdzają się w realizacji różnych procesów. Można z nich korzystać przy uzupełnianiu asortymentu, jak i jego dostawie na produkcję. Pomagają w kompletowaniu zamówień, kontroli ich jakości oraz w lokalizacji i śledzeniu zasobów. 

Fetch Robotics roboty CartConnect100
Fot.: Roboty CartConnect100 od Fetch Robotics. 


Roboty mobilne są też pomocne przy zwrotach produktów czy obsłudze zamówień e-commerce - świetnie sprawdzają się w przypadku zamówień o największym priorytecie. Są antidotum na braki kadrowe.

Ciężki ładunek? Skrzynka do przewiezienia? Fetch Robotics przybywa z pomocą

Wyróżniamy kilka rodzajów robotów Fetch Robotics. Dużą zaletą wszystkich jest to, że bez problemu unikają różnych przeszkód i samodzielnie planują optymalną trasę z punktu A do punktu B. Jednak oprócz tego, każdy typ mobilnego robota ma swoje, unikalne cechy.

CartConnect100 pozwala na automatyzację szerokiego zakresu przepływów. Służy do podnoszenia, przenoszenia i odstawiania koszy. Jego ładowność to 77 kilogramów. Można nim zarządzać przy pomocy skanera i z wykorzystaniem kodów kreskowych. 

Z kolei HMIShelf, czyli robot, który najczęściej jest wykorzystywany w magazynach, pomaga w transporcie paczek, pojemników i produktów w dowolne, wskazane miejsce. Jest najszybszym mobilnym robotem służącym do rozlokowania towaru. Idealnie sprawdza się przy małych i średnich ładunkach. Jego ładowność wynosi 78 kilogramów. Można nim zarządzać z wykorzystaniem dowolnego smartfona lub tableta.

Do nieco innych celów służy RollerTop, czyli robot zapewniający bezdotykowy przepływ towarów. Jego zaletą jest automatyzacja załadunku i rozładunku z istniejącym systemem przenośników, a co za tym idzie: poprawa ich wydajności.

RollerTop od Fetch Robotics
Fot.: Robot RollerTop od firmy Fetch Robotics. 


Za poprawę wydajności w przemieszczaniu palet i dużych przedmiotów, a przy okazji za zmniejszanie zależności od wózków widłowych, natężenia ruchu i ilości wypadków, odpowiada Freight 500/1500. Robot ten sprawdza się w przypadku dużych i ciężkich  ładunków oraz palet. Ulepsza on procesy pobrania i procesy odkładcze poprzez eliminację przemieszczenia się wózków widłowych.

Do przenoszenia skrzynek i mniejszych palet wykorzystywany jest zaś CartConnect500, który ma wbudowany podnośnik do pobierania załadunku. Odpowiada on za bezpieczne przemieszczanie pojemników, pojemników zbiorczych i mniejszych ładunków paletowych do 227 kg w dynamicznym środowisku magazynowym. Wydajność pracy poprawia kompatybilny z nim system stojaków.


Źródło: IBCS Poland
Redaktor: MRR

IBCS Poland Sp. z o.o.
Al.J.Piłsudskiego 46
33-300 Nowy Sącz
POWIĄZANE
AIUT otworzy Laboratorium Robotów Mobilnych Od kolejnego roku akademickiego studenci Politechniki Śląskiej będą mogli korzystać z now...
Pierwsza sieć 5G oparta na polskiej technologii Jeszcze tego lata w Krakowie zostanie uruchomiona pierwsza sieć 5G oparta na polskiej tec...
Smart Factory okiem ekspertów branży Konferencja Smart Factory organizowana przez magazyn Production Manager, miała za zadanie ...
Robotyzacja szybsza niż szacowali eksperci Rynek robotów przemysłowych rośnie szybciej niż zakładali eksperci. Jeszcze w maju...
ORG SCHUNK do chwytania i montażu o-ringów Chwytak ORG firmy SCHUNK zaprojektowany został do niezawodnego i automatycznego chwytania...
ECO2 - wytrzymałe motoreduktory bez powłoki lakierniczej Dzięki innowacyjnej ofercie produktów i nowym motoreduktorom w wersji ECO2, SEW-EU...
Partnerzy