Szukaj w działach:

Rodzina robotów autonomicznych Fetch Robotics

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Coraz więcej przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z zalet automatyzacji swoich działań. Firmy dostrzegają potencjał pracowników i starają się go jak najlepiej wykorzystać, dlatego swoim pracownikom wyznaczają zdania nastawione na poprawę produktywności, ale dodatkowo tam, gdzie jest to możliwe, zaczynają wprowadzać autonomicze roboty.

W Polsce pojawia się coraz więcej robotów autonomicznych różnych producentów. Od niedana mamy szansę przyjrzeć się ofercie amerykańskiej firmy Fetch Robotics, której jedynym przedstawicielem w Polsce jest IBCS Poland. W związku z tym, że urządzenia Fetch Robotics dołączają do istniejących już na polskim rynku robotów Omron i MiR, możemy mówić o widocznie zwiększającej się konkurencji robotów mobilnych. Warto zatem przyjrzeć się nieco bliżej ofercie nowego gracza.

Roboty Fetch Robotics - gdzie i w jakich procesach znajdą zastosowanie?

Dzięki temu, że roboty autonomiczne sprawdzają się w różnych firmach (zarówno w dużych, jak i nieco mniejszych), zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania rośnie. Sprzyja temu fakt, że są to urządzenia proste w obsłudze, które ułatwiają przemieszczanie wielu rodzajów towarów. Jednocześnie, w jednej lokalizacji, może pracować kilka typów robotów. Wszystkie pomagają w zbiórce produktów, opakowań czy palet.

Urządzenia producenta Fetch Robotics, w zależności od rodzaju, sprawdzają się w realizacji różnych procesów. Można z nich korzystać przy uzupełnianiu asortymentu, jak i jego dostawie na produkcję. Pomagają w kompletowaniu zamówień, kontroli ich jakości oraz w lokalizacji i śledzeniu zasobów. 

Fetch Robotics roboty CartConnect100
Fot.: Roboty CartConnect100 od Fetch Robotics. 


Roboty mobilne są też pomocne przy zwrotach produktów czy obsłudze zamówień e-commerce - świetnie sprawdzają się w przypadku zamówień o największym priorytecie. Są antidotum na braki kadrowe.

Ciężki ładunek? Skrzynka do przewiezienia? Fetch Robotics przybywa z pomocą

Wyróżniamy kilka rodzajów robotów Fetch Robotics. Dużą zaletą wszystkich jest to, że bez problemu unikają różnych przeszkód i samodzielnie planują optymalną trasę z punktu A do punktu B. Jednak oprócz tego, każdy typ mobilnego robota ma swoje, unikalne cechy.

CartConnect100 pozwala na automatyzację szerokiego zakresu przepływów. Służy do podnoszenia, przenoszenia i odstawiania koszy. Jego ładowność to 77 kilogramów. Można nim zarządzać przy pomocy skanera i z wykorzystaniem kodów kreskowych. 

Z kolei HMIShelf, czyli robot, który najczęściej jest wykorzystywany w magazynach, pomaga w transporcie paczek, pojemników i produktów w dowolne, wskazane miejsce. Jest najszybszym mobilnym robotem służącym do rozlokowania towaru. Idealnie sprawdza się przy małych i średnich ładunkach. Jego ładowność wynosi 78 kilogramów. Można nim zarządzać z wykorzystaniem dowolnego smartfona lub tableta.

Do nieco innych celów służy RollerTop, czyli robot zapewniający bezdotykowy przepływ towarów. Jego zaletą jest automatyzacja załadunku i rozładunku z istniejącym systemem przenośników, a co za tym idzie: poprawa ich wydajności.

RollerTop od Fetch Robotics
Fot.: Robot RollerTop od firmy Fetch Robotics. 


Za poprawę wydajności w przemieszczaniu palet i dużych przedmiotów, a przy okazji za zmniejszanie zależności od wózków widłowych, natężenia ruchu i ilości wypadków, odpowiada Freight 500/1500. Robot ten sprawdza się w przypadku dużych i ciężkich  ładunków oraz palet. Ulepsza on procesy pobrania i procesy odkładcze poprzez eliminację przemieszczenia się wózków widłowych.

Do przenoszenia skrzynek i mniejszych palet wykorzystywany jest zaś CartConnect500, który ma wbudowany podnośnik do pobierania załadunku. Odpowiada on za bezpieczne przemieszczanie pojemników, pojemników zbiorczych i mniejszych ładunków paletowych do 227 kg w dynamicznym środowisku magazynowym. Wydajność pracy poprawia kompatybilny z nim system stojaków.


Źródło: IBCS Poland
Redaktor: MRR

IBCS Poland Sp. z o.o.
Al.J.Piłsudskiego 46
33-300 Nowy Sącz
POWIĄZANE
Warsztaty SEW-EURODRIVE Polska na SYMAS® i MAINTENANCE To już swego rodzaju tradycja, że na stoisku SEW-EURODRIVE Polska w czasie targów ...
Diamenty Zielonego Przemysłu 2024 przyznane 22 października 2024 roku, w klimatycznej przestrzeni Starej Zajezdni Kraków odbył...
Smart Factory okiem ekspertów branży Konferencja Smart Factory organizowana przez magazyn Production Manager, miała za zadanie ...
Robot współpracujący Omron z serii TM Omron ogłosił wprowadzenie do oferty na całym świecie rodziny robotów współ...
Roboty zmienią branżę motoryzacyjną Auto z salonu powoli staje się rarytasem. Jednak długie terminy oczekiwania i wzrost cen ...
Ruszyła Liga Specjalistów 2.0 Liga Specjalistów 2.0, konkurs, którego misją jest propagowanie wiedzy tech...
Partnerzy