Szukaj w działach:

DriveRadar® IoT z wyprzedzeniem informuje o stanie maszyny

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Aplikacja DriveRadar® IoT od SEW-EURODRIVE wspiera Cię od instalacji, uruchomienia i konserwacji po diagnostykę usterek. Po prostu zeskanuj kod QR na swoim produkcie lub wprowadź numer seryjny z tabliczki znamionowej i już, gotowe.


Chcieliby Państwo być informowani z wyprzedzeniem o stanie maszyny lub techniki napędowej? Nic prostszego! Aplikacja DriveRadar® IoT oferuje kompleksowe zarządzanie konserwacją w oparciu o cyfrowe rejestrowanie danych, dzięki czemu możliwe jest przewidywanie zdarzeń, takich jak zmiany stanu kondycji maszyn.

Zasada działania DriveRadar® IoT od SEW-EURODRIVE

1. Czujniki i rejestracja danych

Jednolity, specjalnie dobrany i dostosowany pakiet czujników rejestruje parametry eksploatacyjne przekładni przemysłowej, a następnie przekazuje je razem z lokalizacją GPS do EPU (Edge processing unit).

 • Czas pracy
 • Prędkość wejściowa
 • Drgania
 • Poziom oleju
 • Temperatura oleju przekładni
 • Lepkość oleju
 • Temperatura elektroniki
 • Temperatura otoczenia.

 2. Edge processing unit (EPU) / przetwarzanie danych

EPU rejestruje dane ze wszystkich czujników i wysyła zebrane wartości w krótkich interwałach za pośrednictwem szyfrowanego połączenia sieci komórkowej do centrum obliczeniowego SEW-EURODRIVE.

 • Plug and Play: zamontowane i gotowe do eksploatacji wraz z przekładnią
 • Komputer przemysłowy wyposażony w wejścia IEPE, analogowe i cyfrowe
 • Modem LTE z lokalizacją GPS
 • Pakiet danych do transmisji danych za pośrednictwem sieci komórkowej.

 

Aplikacja DriveRadar® IoT3. Obliczenia i analiza danych

W centrum obliczeniowym SEW-EURODRIVE zebrane dane są analizowane, interpretowane i przygotowywane do wizulizacji.

 1. Analiza drgań przy stałej i zmiennej prędkości obrotowej:
  • Stan poszczególnych łożysk oraz ich komponentów (pierścień zewnętrzny, wewnętrzny, element toczny)
  • Stan zazębienia (miejscowe uszkodzenia zazębienia, obwodowe uszkodzenia zazębienia/zużycie zazębienia)
 2. Prognoza poziomu i zużycia oleju:
  • Prognoza czasu pozostałego do osiągnięcia krytycznego stanu oleju poprzez wzrost lub obniżenie stanu napełnienia (np. ze względu na utratę lub zanieczyszczenie oleju)
 3. Określenie terminu kolejnej wymiany oleju:
  • Prognoza następnej wymaganej wymiany oleju ze względu na obliczony stan oleju wynikający z jego zużycia
 4. Lokalizacja GPS:
  • Lokalizacja przekładni na mapie w przeglądzie napędu
  • Możliwość szybkiego zlokalizowania napędu w przypadku konieczności podjęcia działań serwisowych
 5. Lepkość oleju
 6. Czas pracy oraz czas postoju.

4. Aplikacja DriveRadar® IoT Suite

 • Dzięki wizualizacji w DriveRadar® Iot Suite (IoT = Internet of Things) oraz aplikacji na smartphona można monitorować aktualny stan zarówno przekładni, jak również wszystkich pozostałych komponentów - to podstawa inteligentnej konserwacji prewencyjnej.
 • Uwzględnione w systemie wartości graniczne wynikają (w zależności od parametru) z wytycznych klienta, konstrukcji przekładni lub zostały wygenerowane w okresie pierwszego miesiąca eksploatacji przez samouczące się algorytmy.
 • W przypadku przekroczenia danej wartości granicznej system poinformuje o tym fakcie i zaproponuje bezpośrednie środki zaradcze, mające na celu rozwiązanie problemu.
 • Odpowiednie usługi związane z przekładnią przemysłową mogą Państwo zamówić za pośrednictwem aplikacji webowej - w dowolnej chwili lub bezpośrednio po otrzymaniu powiadomienia z systemu.

 

DriveRadar® IoT konserwacjaPodsumowanie korzyści

Korzyści wynikające ze stosowania DriveRadar® IoT od SEW-EURODRIVE w konserwacji prewencyjnej przekładni przemysłowych:

 1. DriveRadar® IoT pozwala na zarządzanie zarejestrowanymi w aplikacji produktami oraz na ich identyfikację za pomocą kodu QR lub numeru seryjnego, a w przyszłości także za pomocą NFC i Bluetooth.
 2. Przewodniki uruchomienia i instalacji - instrukcje krok po kroku pokazują w odpowiedniej kolejności etapy pracy związane z instalacją elektryczną i mechaniczną oraz uruchomieniem.
 3. Obsługa techniczna - dostęp do instrukcji dedykowanych produktowi, status okresów między przeglądami, ustawienia okresów między przeglądami
 4. Wizualizacja wszystkich etapów pracy - wszystkim czynnościom konserwacyjnym i uruchomieniowym towarzyszą przydatne informacje oraz wizualizacje, a postęp prac i wszystkie ustawienia są przechowywane w cyfrowym bliźniaku produktu.
 5. Dalsze informacje o urządzeniu - dedykowane dla produktu dane urządzenia dotyczące mechaniki, elektryki i dokumentacji PDF. 


--> Więcej informacji na stronie SEW-EURODRIVE


Źródło: SEW-EURODRIVE

SEW-EURODRIVE Polska
Techniczna 5
92-518 Łódź
+48 42 293 00 00
POWIĄZANE
Systemy bezpieczeństwa produkcji - ochrona ludzi i maszyn W zakładach produkcyjnych stosuje się coraz więcej systemów bezpieczeństwa. Dzięki...
Czujniki 3D przyspieszają produkcję w branży spożywczej Wykorzystanie ultranowoczesnych czujników i rozwiązań systemowych z gamy smart fac...
Polskie fabryki mebli zgodne z ideą Przemysłu 4.0 Profesjonaliści znający branżę meblarską są zgodni - kluczem do sukcesu całej gałęzi jest...
Raport: Przemysłowy internet rzeczy (IIOT) Internet rzeczy to jedna z najważniejszych technologii czwartej rewolucji przemysłowej, p...
Robotyzacja okiem ekspertów W Hotelu Ibis Wrocław Centrum 17 września 2019 r. odbędzie się IV edycja Konferencji Robo...
Ścieżki zwiedzania szlakiem rewolucji 4.0 Podczas targów ITM Polska, Modernlog i 3D Solutions ponownie odbędą się ścieżki zw...
Partnerzy