Szukaj w działach:

Sukces Targów BHP w Katowicach!

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

9 marca zakończyły się największe w południowej Polsce Targi Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej BHP 2023.


Według szacunków Organizatora w wydarzeniu wzięło udział ponad 80 wystawców z kraju oraz zagranicy w tym z Austrii, Belgii, Czech, Dania, Słowacji, Niemiec i Włoch. Było to wyjątkowe spotkanie, nie tylko ze względu na obchodzony jubileusz, ale przede wszystkim ze względu na wysoki poziom merytoryczny wydarzeń towarzyszących targom oraz liczbę zwiedzających – ponad 3000 profesjonalnych zwiedzających reprezentujących firmy świadomie dbające o bezpieczeństwo i jakość pracy pracowników z całej Polski.

Tegoroczne Targi zostały objęte patronatem honorowym Głównego Inspektora Pracy, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, Wyższego Urzędu Górniczego, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP oraz Urzędu Dozoru Technicznego, a także Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A.

Organizatorzy Targów BHP w Katowicach dołożyli wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom zarówno wystawców, jak i zwiedzających. W trakcie dwudniowych targów odwiedzający mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie bezpieczeństwa, a także wziąć udział w licznych prezentacjach i pokazach.

Targi BHP w Katowicach 2023 wystawcy

 


Wielka wartość spotkań merytorycznych doceniona przez uczestników

Podczas Targów BHP w Katowicach odbyło się ponad 20 godzin bezpłatnych konferencji, sympozjów oraz dyskusji w gronie specjalistów. Goście mogli skorzystać również ze szkoleń udzielania pierwszej pomocy oraz spotkań z patronami honorowymi oraz merytorycznymi w specjalnej Strefie Eksperckiej. 

W pierwszym dniu targów miały miejsce: 

 • Konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach pt.: „Czynniki szkodliwe występujące w środowisku pracy – rola i zadania Państwowej Inspekcji Pracy”
 • Sympozjum organizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach pt.:„Dobre Praktyki BHP”
 • Konferencja zorganizowana przez Koalicję Bezpieczni w Pracy pt.: „Pracownicy 50+: możliwości i ograniczenia”, czyli jak zadbać o bhp pracowników w wieku powyżej 50 lat
 • Konferencja organizowana przez Fundację Kultury Bezpieczeństwa pt.: „Praktyczne aspekty zarządzania zdrowiem psychicznym w Twojej firmie”

Natomiast w drugim dniu targów na szczególną uwagę zasługiwała Konferencja Wektory BHP Intersafe & DNV – Forum Praktyków, której organizatorem był DNV/ INTERSAFE a LYRECO Company.

Najlepsi wystawcy branży BHP w Katowicach

Wśród ponad 80 wystawców na targach swoją ofertę zaprezentowali wystawcy oferujący rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ochrony osobistej, odzieży ochronnej, systemów monitorowania środowiska pracy, producenci systemów monitorowania środowiska pracy i aparatury kontrolno-pomiarowej. Nie zabrakło również, krajowych i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów środków ochrony indywidualnej i zbiorowej pracowników, producentów zabezpieczeń asekuracyjnych przed upadkiem z wysokości, czy też dystrybutorów odzieży i obuwia ochronnego.

Targi BHP w Katowicach 2023 konferencjaWyniki Konkursu na Innowacyjny Produkt Targów BHP

Wieloletnią tradycją katowickich Targów BHP jest konkurs na NAJLEPSZY PRODUKT prezentowany na targach. W tym roku zgłoszone produkty ocenianie były w dwóch kategoriach – Produkt oraz Usługa.

Biorąc pod uwagę cechy takie jak: innowacyjność, jakość, charakter proekologiczny oraz wrażania ogólne produktów i usług JURY pod przewodnictwem Dr inż. Witolda Kreisler przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: Produkty

 • I Miejsce: ATLAS SCHUHFABRIK GmbH & Co Ko – ATLAS® Recycling Safety Shoe – obuwie ochronne z materiałów z recyklingu
 • II Miejsce: EnSafe Sp. z o.o. – Krzesło ewakuacyjne FALCON
 • III Miejsce: Dräger Polska Sp. z o. o. – Gas Detection Conect.

Wyróżnienia:

 • I UNITEM – Thermosafety to nowoczesny system BHP odróżniający ludzi od pozostałych elementów środowiska przemysłowego
 • II PPUH SONOPAN – MIERNIK SKUTKU BAKTERIOBÓJCZEGO UVC-2GRM
 • III SCHUTZE SCHUHE GmBH – SCHUTZE ASPHALT PROFI – obuwie ochronne umożliwiające pracę na gorącym asfalcie.

Kategoria: Usługa

 • I Miejsce: Osmoteq Sp. z o.o. – HID – RATION ACADEMY – program właściwego nawadniania pracowników
 • II Miejsce: Lakeland Industires Europe Ltd. – Lakeland – Bodytrak. Zabezpieczenie Pracowników w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami związanymi z obciążeniem organizmu, zmęczeniem analizując parametry użytkownika i dane z otoczenia pracy.
 • III Miejsce: JSP Safety GmBH – JSPGO – interaktywne, wielojęzyczne przewodniki online.

Wyróżnienie: Oprogramowanie

 • DOMEBA iManSys Software-Suite – 7 zintegrowanych systemów oprogramowania.


Najważniejsze wydarzenie branży BHP na południu Polski

Kwestie związane z BHP są kluczowe dla zarządzania w firmie i mają bezpośrednie przełożenie na wyniki ekonomiczne. Zdaje sobie z tego sprawę coraz szersza grupa przedsiębiorców. Dlatego właśnie od kilku lat na targach BHP w Katowicach widać wzrost zainteresowania wydarzeniem pracodawców i kadry zarządzającej. Oczekują oni, że znajdą na targach kompleksowe rozwiązaniami w zarządzaniu BHP. Oczywiście naprzeciw ich oczekiwania wychodzą Wystawcy, prezentujący swą ofertę oraz rozwiązania. 

Organizatorom Targów BHP zależy, by przygotowywane wydarzenie było platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i przestrzenią prezentacji nowoczesnych rozwiązań, które realnie wpływają na podniesienie jakości bezpieczeństwa w środowisku pracy. Bez wątpienią katowickie targi BHP to najważniejsze wydarzenie branży w południowej Polsce.

Organizator FairEXPO dziękuje Patronom Honorowym, Merytorycznym, Medialnym, Wystawcom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną edycję targów i już dziś serdecznie zaprasza do udziału w 21. Targach Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Ochrony Przeciwpożarowej w Katowicach, które będą miały miejsce w marcu 2025 roku.

 

Źródło: FairEXPO

POWIĄZANE
TOOLEX 2024 Grupa PTWP zaprasza na Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obró...
Jak poprawić zrównoważony rozwój łańcucha dostaw? Wyzwania związane z zakłóceniami łańcuchów dostaw wciąż pozostają w centrum...
Materiały kompozytowe na Kompozyt-Expo 2018 W dniu 17 października br. zakończyło się ważne dla branży kompozytowej wydarzenie. Jak p...
DREMA wyróżniona przez Federację EUMABOIS Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS ogłosiła...
Masters & Robots 2019 Zostało już tylko kilka dni do rozpoczęcia konferencji Masters & Robots 2019 - "Don't...
Sejm przyjął ustawę o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości Ustawa o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości jest wynikiem realizacji projektu Polsk...
Partnerzy