Szukaj w działach:

Dołączyć do Forum Inżynierów Przyszłości 2020

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Forum Inżynierów Przyszłości to konferencja, na której uczestnicy zastanowią się nad wykształceniem absolwentów szkół wyższych, potrzebach rynku pracy oraz sytuacją na uczelniach, kształcących przyszłą wykwalifikowaną kadrę. Dzięki wymianie myśli w gronie studentów, absolwentów, przedstawicieli organizacji technicznych i uczelni oraz pracodawców, stworzona zostanie przestrzeń do dyskusji na temat kluczowych kompetencji u inżynierów, zapotrzebowania na rynku pracy oraz zmian, jakich możemy się na nim spodziewać za 5, 10, 15 lat.

Konferencję organizują Naczelna Organizacja Techniczna oraz Politechnika Wrocławska, w dniach  23-24 października 2020 r. w formie hybrydowej – w sieci oraz we Wrocławskim Domu Technika NOT. Partnerami wydarzenia są m.in. firma 3M, Schneider Electric, MPWiK Wrocław.

Konferencja to prelekcje, szkolenia oraz panele dyskusyjne, które poprowadzą eksperci z całej Polski. Ich wystąpienia poruszać będą tematy z zakresu:

 • przemysłu 4.0,
 • przedsiębiorczości,
 • działalności studenckiej i społecznej oraz
 • rozwoju osobistego.

 Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, forum odbędzie się w formie hybrydowej. 23 października, wystąpienia prelegentów będą miały miejsce na żywo w Domu Technika NOT oraz będzie można je oglądać online, natomiast 24 października szkolenia odbędą się w formie zdalnej.

W trakcie wydarzenia osoby uczestniczące online, będą miały możliwość zadawania pytań i aktywnego brania udziału w spotkaniu. Konferencja będzie się odbywała na platformie VMS, udostępnionej przez NOT Informatyka – partnera technologicznego wydarzenia.

Na scenie wystąpi m.in:

 • Emilia Demczur (3M) - Czy nauki ścisłe są tylko dla nerdów? Czyli wizerunek nauki w oczach Polaków.
 • Witold Ziomek (MPWiK S.A. we Wrocławiu) - Od inżyniera do menagera.
 • Jolanta Jaworska (IBM Polska) - Wyzwania z umiejętnościami.
 • Magdalena Morze (Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ) - Sztuczna inteligencja – kolega z pracy czy śmiertelnie niebezpieczna konkurencja?
 • Krzysztof Wojewodzic (Escola S.A.) - Jak rozwija się świat mobile – VR, AR, IoT, 5G, a może coś jeszcze?
 • Piotr Krzysztofik (GlobalLogic) - Internet of Skills ostatecznie zniesie granice.
 • Adam Koniuszewski (Dyrektor wykonawczy w rezydencji Genewa Center for Security Policy (GCSP) w Genevie) Cybersecurity – key megatrend in the 21st century [wystąpienie po angielsku].

Ponieważ organizatorom zależy na zaangażowaniu szerokiej grupy osób do rozmowy, panele dyskusyjne będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, a pytania z kanałów zostaną na koniec zadane zaproszonym gościom:

 • 11:30 „Czego chcą wszyscy pracodawcy ?” - o umiejętnościach miękkich poprowadzi Joanna Koper z Fundacji Perspektywy
 • 15:30 „Kształtowanie postaw przedsiębiorczych” poprowadzi Wojciech Wodo z 360 Degrees Ltd.

Sobota to ponad 10 szkoleń online, wśród których będzie można posłuchać m.in:

 • Tomasz Stangret (Santander Universidades) – Rozwój osobisty – krótki warsztat poruszający podstawowe kwestie związane z rozwojem osobistym.
 • Dawid Straszak (podcast Charyzmatyczny)  – Czego pierwsza randka może nauczyć inżyniera o charyzmie?
 • Katarzyna Piotrowska (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) – Informacja od inżyniera do menadżera i od menadżera do inżyniera, czyli skuteczna komunikacja w biznesie.
 • Michał Kasprzyk (Earborne Media) - Jak inżynier może zrobić lepszą prezentację? Małe zmiany – duży efekt.
 • Zbigniew Sroka (Politechnika Wrocławska) – Savoir-vivre w życiu inżyniera.

Forum Inżynierów Przyszłości zostało objęte patronatem m.in.: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Rozwoju, Prezydenta Miasta Wrocławia, Urzędu Marszałkowskiego, Województwa Dolnośląskiego, Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Forum Uczelni Technicznych.

Konferencja ma również ponad 20 partnerów medialnych i wielu partnerów społecznych - pełna lista na stronie wydarzenia.

Wydarzenie jest organizowane przez ponad 20 wolontariuszy zaangażowanych przy Komisji ds. Młodej Kadry Technicznej NOT Wrocław, której przewodniczy Kamil Nawirski.

Więcej informacji na: www.fip.not.plhttps://www.facebook.com/fip.not/


Źródło: Wrocławska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT
Redaktor: MRR


POWIĄZANE
VI Polski Kongres Przedsiębiorczości Polski Kongres Przedsiębiorczości jest największym mobilnym wydarzeniem biznesowo-gospodar...
Automatyzacja procesów dużym potencjałem rozwoju Wprowadzenie robotyki do ustalonego procesu może wydawać się skomplikowane i kosztowne. Je...
Napędy bezszafkowe przyszłości Czy zastanawiasz się, jak ekonomicznie wytwarzać produkty w coraz mniejszych partiach? W ...
FANUC Polska na Targi ITM Industry Europe 2021 Już za kilka dni rozpocznie się specjalna edycja jednych z największych targów prz...
Automatyzacja produkcji pod klucz Rozwiązania dla branży FMCG zapewniają wszystkie elementy wymagane do kompletnych rozwiąz...
Innowacja dla logistyki dystrybucji Firma Kardex Polska dokłada wszelkich starań, aby klienci byli na bieżąco z informacjami ...
Partnerzy