Szukaj w działach:

Targi FASTENER POLAND® zyskują popularność

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Odbywające się w dniach 8-9 października br. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND® w pełni pokazały siłę branży. 

Według organizatora podczas dwóch dni wydarzenia swoją ofertę zaprezentowało 210 wystawców, z czego aż 72% stanowiły firmy z zagranicy, m.in.: Austrii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Słowenii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. - „Konkurencja na rynku jest duża, dlatego firmy wiedzą, że należy nieustannie poszukiwać klientów. Targi FASTENER POLAND® odwiedziło 4000 branżowych gości. To 4000 potencjalnych kontrahentów”  - podsumowuje Beata Łoś, Komisarz Targów.

Zainteresowani z całego świata 

Targi z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. 43% gości przybyło do EXPO Kraków z zagranicy. Byli zainteresowani pozyskaniem nowych dostawców. Potencjał ten doceniany jest coraz bardziej przez krajowych wystawców, którzy mają powody do zadowolenia. Tylko w 2018 eksport elementów złącznych wzrósł o 19% do wartości 1,8 miliarda złotych. Jest to najwyższa dynamika wzrostu od 8 lat. Jak utrzymuje Krzysztof Biskup, General Manager z firmy PGB - Polska - „Mamy klientów z Norwegii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy. Pokazuje to, że targi cieszą się coraz większą popularnością i mimo krótkiej historii, potrafią przyciągnąć ludzi z tak daleka. Znaczenie Targów FASTENER POLAND® z roku na rok rośnie. Jest to dla nas bardzo pozytywne”. 

Anastazja Janus z firmy Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub podsumowuje - „Spotkaliśmy wielu naszych obecnych klientów, co bardzo nas cieszy. Przeprowadziliśmy liczne ciekawe rozmowy, dlatego mamy nadzieję, że pozyskamy również nowych kontrahentów. Targi FASTENER POLAND® to cudowne miejsce do spotykania się i wymiany opinii na temat rozwoju branży. Rozmowy bezpośrednie są na pewno bardziej owocne i również bardzo ciekawe”. 

Jedyne takie spotkanie w Polsce

Wystawcy są dumni, że tego rodzaju targi powstały również w Polsce: - „Przez wiele lat szukaliśmy miejsca, w którym będzie można się wystawić z systemami zamocowań. Targi FASTENER POLAND® są wyspecjalizowane dla branży elementów złącznych. Jesteśmy zadowoleni, że mamy je w Polsce tym bardziej, że z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przyjeżdżają klienci nie tylko z Polski, ale i z krajów ościennych oraz innych kontynentów. Myślę, że jest to bardzo ważny prognostyk dla Polski i polskich producentów” - podsumowuje Tomasz Karwowski Dyrektor Handlowy z firmy Dromet Sp. z o.o. Sp.k. 

Podobną opinię przytacza cytowany wyżej Krzysztof Biskup - „Trzeci raz uczestniczymy w Targach FASTENER POLAND®. Cieszymy się, że takie targi są na naszym rodzimym rynku. Widzimy, że przyciągają coraz większą liczbę wystawców, odwiedzających, dostawców jak i odbiorców. To wszystko powoduje, że dostrzegamy duży potencjał targów. Jest to dla nas motywacją, żeby się tutaj znaleźć i jak najszerzej pokazać cały nasz asortyment. Targi oceniam bardzo pozytywnie”. 

Tadeusz Jopek, Wiceprezes Zarządu z firmy Śrubena - Unia Sp. z o.o. twierdzi - „Uwieńczeniem funkcjonowania na rynku wszystkich dystrybutorów, producentów w Polsce jest to, że te targi mają miejsce właśnie tutaj w Krakowie. Jeździliśmy w bardzo wiele miejsc na świecie, żeby spotkać naszych klientów, pozyskiwać nowe kontakty. Dziś jesteśmy u siebie, magia miasta Krakowa jest pozytywnie postrzegana i myślę, że najwyższy czas, żeby tutaj w tym miejscu, branża elementów złącznych rosła w siłę”. 


Targowy Konkurs

Pierwszego dnia wybrano zwycięzców konkursu na najlepsze produkty prezentowane podczas Targach FASTENER POLAND®. Eksperci oceniali innowacyjność rozwiązań konstrukcyjnych oraz technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne, estetykę wykonania, brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego. Jury pod przewodnictwem dr hab. inż. Jacka Muchy, prof. nadzw. Politechniki Rzeszowskiej nagrodziło produkty w dwóch kategoriach. Główną nagrodę w kategorii łączniki przyznano firmie S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne Sp. z o.o. za LOCK ONE produkcji Advanex. W kategorii systemy montażu wręczono dwie równoważne nagrody. Otrzymały je firmy: Mocujemy.pl Sp. z o.o. Sp. K. za system mocujący MASTER – PLATE® produkcji Specialinsert Srl, a także BHH MIKROMED Sp. z o.o. za system mocujący INTEGRACJA. 

Targi wypełnione wiedzą

Targom tradycyjnie towarzyszyło Forum Elementów Złącznych. W czasie wystąpienia inauguracyjnego dr Marek Łangalis – redaktor naczelny Fastener omówił wyzwania stojące przed polskim rynkiem elementów złącznych. Wśród mówców można było spotkać ekspertów z takich firm jak: Atotech Poland, Nord-Lock Poland, Milar czy Mocujemy.pl. Istotnym punktem w programie FASTENER POLAND® była IV Konferencja Forum Druku 3D zorganizowana przez CADXPERT. To jedna z istotniejszych konferencji w Polsce skupiona na tematyce przemysłowych zastosowań technologii addytywnych oraz technologii skanowania 3D i modelowania 3D.

Przemysł elementów złącznych ma się pomyślnie, ale nie należy spoczywać na laurach. Pomimo, że eksport osiągnął ponadprzeciętny poziom, wciąż istnieją możliwości dalszego rozwoju. Wiedzą o tym wystawcy Targów FASTENER POLAND®, którzy już zarezerwowali stoiska na przyszłoroczną edycję, która odbędzie się w EXPO Kraków w terminie 24-25 listopada 2020 r. Towarzyszyć jej będą dwa unikatowe na polskim rynku, uzupełniające się wystawy: Targi Technik Montażu Assembly GO, First European Show (współorganizator: Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu) oraz Międzynarodowe Targi Elektronarzędzi i Wyposażenia Warsztatów INTER-TECH TOOLS (współorganizator: New Tech Expo Sp. z o.o.). 

Więcej o Targach na stronie: www.fastenerpoland.pl
Źródło: Targi w Krakowie, Zrobotyzowany.pl, Staleo.pl


POWIĄZANE
INDUSTRYmeeting 2018 INDUSTRYmeeting poświęcone jest kluczowym technologiom przemysłowym obejmującym: cięcie, s...
EUROTOOL z udaną premierą W Expo Kraków w dniach 28-30 listopada odbyły się XXII Międzynarodowe Targi Obrabi...
EMO Milano 2021 - Konferencja prasowa online Już 16 czerwca br. targi EMO MILANO 2021 zostaną zaprezentowane na internetowej konferenc...
Człowiek kontra Robot na Warsaw Industry Week Już niebawem odbędzie się IV edycja Targów Warsaw Industry Week. Podczas wystawy, ...
Złote Medale ITM Polska 2019 Złoty Medal MTP to nagroda wyznaczająca rynkowe trendy i jednocześnie najbardziej rozpozn...
3 miliony złotych na fabryki przyszłości Jesienią prawie 1000 menedżerów z MŚP z całej Polski dowie się w praktyce, czym je...
Partnerzy