Leuze uruchamia nową fabrykę w Malezji
Po trwającej zaledwie 16 miesięcy budowie firma Leuze otwiera swój nowy zakład produkcyjny w Malakce (Malezja). Już wkrótce będą tam produkowane czujniki Leuze na lokalny rynek azjatycki. Istnieje na nie duży popyt w elektronice, technologiach solarnych oraz w automatyce laboratoryjnej.
W oparciu o dane z roku 2020, sprzedaż grupy elektronicznej Leuze powinna podwoić się po raz kolejny do 2025 roku. Dla nas, specjalistów od czujników budowa nowego zakładu produkcyjnego Leuze w Malakce (Malezja) stanowi kluczowy element globalnej strategii wzrostu. Budowa nowego obiektu, w którą zaangażowanych było wielu lokalnych partnerów, rozpoczęła się w styczniu 2021 roku. Już po 16 miesiącach - w kwietniu 2022 roku - zakład został ukończony i po udanym etapie rozruchu ma zostać oficjalnie otwarty w lipcu.
Rozbudowa struktury produkcyjnej firmy Leuze
Aby sprostać wysokiemu globalnemu zapotrzebowaniu na swoje czujniki oraz zapewnić krótkie terminy dostaw, Leuze do końca roku planuje podwoić swoje moce produkcyjne. W tym celu firma realizuje strategię opartą na organizacji produkcji w wielu miejscach.
„Nie tylko pozwoli nam to jeszcze bardziej zwiększyć nasz potencjał realizacji dostaw, ale umożliwi również optymalizację międzynarodowej logistyki firmy” - wyjaśnia Sebastian Raible, dyrektor zarządzający Leuze electronic Malaysia i kierownik projektu budowy obiektu. |
Nowy zakład w Malezji zasadniczo powiela układ głównego zakładu produkcyjnego znajdującego się w siedzibie Leuze w Owen/Teck (południowe Niemcy).
„Wszystkie nasze zakłady na całym świecie tworzone są według takiego samego planu. Centra robocze są konstruowane, testowane, a następnie budowane według wzoru najpierw w Niemczech, a następnie stosowane na całym świecie” - wyjaśnia Jochen Wimmer, Dyrektor Zarządzający Leuze electronic group. W Malezji produkty są wytwarzane głównie na lokalny rynek azjatycki. |
Nowy zakład produkcyjny tworzy miejsca pracy
Większą część nowego zakładu stanowią obiekty produkcyjne i logistyczne o powierzchni 4 500 metrów kwadratowych. Dodatkowe 1 000 metrów kwadratowych przeznaczone jest na cele administracyjne. W drugiej fazie możliwa jest rozbudowa na powierzchni do 7 000 metrów kwadratowych. Początkowo zatrudniono prawie 100 nowych, miejscowych pracowników. W związku z rozwojem zakładu, w pierwszej fazie rozbudowy zatrudnionych zostanie kolejnych 100 osób. Następni pojawią się w drugiej fazie rozbudowy.
Źródło: Leuze
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?