Szukaj w działach:

Przemysłowe trendy na Forum Nowoczesnej Produkcji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Jak sprawić, aby firmy produkcyjne były nowoczesne i innowacyjne, dbające o pozytywny wizerunek jako pracodawcy, a jednocześnie dochodowe?


Rozwiązaniem może być Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech, w czasie którego najlepsi eksperci z branży produkcyjnej wspólnie zastanowią się nad odpowiedzią na te pytania. Jeśli chcesz, aby Twoja firma była konkurencyjna na rynku i znała najnowsze trendy, odwiedź hotel Sheraton Warsaw w terminie 12-13 marca br.

Udział człowieka w nowoczesnej produkcji

Skala błędu podczas pracy człowieka to około 9%. Dla maszyn odsetek pomyłek wynosi już tylko około 4%. Dla porównania, kiedy weźmiemy pod uwagę współpracę maszyny z człowiekiem, możemy przewidywać jedynie 0,04% niepowodzeń. Wynika z tego, że automatyzacja to nie wszystko. Jak w dobie rozwoju digitalizacji produkcji znaleźć złoty środek? Program wiosennego spotkania będzie traktować o istotnej roli człowieka w przemyśle. Świadomy pracownik, bez znaczenia, w jakim dziale pracuje, musi być otwarty oraz gotowy na innowacyjne zmiany, które napędzają biznes. Wyzwania stawiane przed działem zasobów ludzkich w perspektywie gospodarki 4.0, to aktualne zagadnienie warte pogłębionej dyskusji. Warto również spojrzeć w przyszłość i zastanowić się nad tym, jakich kompetencji będą potrzebować pracownicy w perspektywie bieżących zmian. W dalszym czasie, biorąc pod uwagę jedynie na koszta, łatwiej jest utrzymać kilku pracowników i opłacić drogą, innowacyjną maszynę. Patrząc na nowoczesne oblicze przemysłu, nie można pominąć roli człowieka, który jest ważnym ogniwem nowoczesnego biznesu. 

Branżowe inspiracje

Podczas wydarzenia dbędą się rozmowy o nowoczesnych trendach, szansach oraz możliwościach w branży, ale też o czołówce technologicznej. Wszystko po to, aby zainspirować kadrę zarządzającą firm produkcyjnych, która chce być konkurencyjna na rynku europejskim, jak również poza nim. Cały biznes zmienia się teraz w taki sposób, który usprawnić wdrożenie innowacyjnych rozwiązań. To, co powstrzymuje organizacje przed zmianami, to często mentalność personelu. Do obaw przed automatyzacją produkcji może należeć także wzrost cen energii elektrycznej i brak wiedzy kadry zarządzającej. Problemem może być także brak umiejętności oceny efektywności robotyzacji. Z całą pewnością w trakcie Forum nie zabraknie przykładów firm, które odważyły się na przejście w stronę digital. Jak sobie poradziły, jakie przeszkody napotkały i co zyskały? Wszystkie te sprawy zostaną zebrane podczas wydarzenia w lekkiej i odświeżonej formule krótkich przemówień i fire chatów.

„Forum Nowoczesnej Produkcji to miejsce, w którym spotykają się ci, którzy już wchodzą na drogę transformacji, którzy rozumieją istotę zmian. Osoby, które dzielą się doświadczeniami, przedstawiają problemy, wyzwania i pokazują sposób ich rozwiązania. Doskonałe miejsce do myślenia o przyszłości” - podsumowuje Grzegorz Sobolewski, Dyrektor Sektora MDI, DXC Technology.

Miniona, VI edycja Forum okazała się dużym sukcesem. Innowacyjna formuła Kongresu oparta o sesje round tables i 34 wybitnych specjalistów w roli prelegentów przyciągnęło wielu pasjonatów interesujących się nowoczesną produkcją. Według szacunków organizatora - grupy MMC Polska wraz z równolegle odbywającym się wydarzeniem o rynku energetyki, kongres zgromadził ponad 600 uczestników w ciągu dwóch dni. Nowa, odświeżona formuła VII edycji Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech zwróci większą uwagę na aspekt nowoczesnych technologicznych rozwiązań wykorzystywanych w produkcji. W tym sezonie duetem dla tego Kongresu będzie AI & Big Data Congress, czyli wydarzenie poruszające m.in. zagadnienia sztucznej inteligencji, wykorzystywaniu danych w czasie rzeczywistym oraz machine learning. Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum będzie Industry & AI Night. Podczas jej trwania nagradzani zostaną laureaci Konkursu Industry Awards, w następujących kategoriach:

  • Person of the Year 
  • Company of the Year 
  • Employer of the Year
  • Solution Provider of the Year

Nagrody przyznawane są przez niezależną Kapitułę Konkursową, w której zasiadają przedstawiciele szerokiego spektrum branż, cieszący się uznaniem w polskim środowisku, co wpływa na obiektywizm w wyłanianiu laureatów.


Więcej informacji o Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech na Staleo.pl


Źródło: MMC Polska

POWIĄZANE
Przyszłość produkcji na FNP 2019 Nowa, odświeżona formuła VII Forum Nowoczesnej Produkcji. IndustryTech, które odby...
Digitalizacja procesów przemysłowych - raport Proces digitalizacji, transformacji cyfrowej (DX) zmienił wiele branż w światowej gospoda...
O wyzwaniach polskiego przemysłu na TOOLEX i ExpoWELDING 2022 14. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, 8. edy...
Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024 Arena nowości, pracujących maszyn i robotów, rozwiązania dla intralogistyki, a tak...
Systemu ACOPOS 6D firmy B&R Wprowadzenie przez firmę B&R systemu ACOPOS 6D zwiastuje nową erę w wytwarzaniu. Magne...
Nowe funkcje oprogramowania FLOW Core W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów i deficyt pracowników ...
Partnerzy