Szukaj w działach:

Zwiększ wydajność z KUKA.Sim Pro 3.1

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Konkurencyjność to jeden z najważniejszych celów współczesnych zakładów produkcyjnych. Każdy czynnik, który negatywnie wpływa na pozycję firmy na rynku, powinien zostać jak najszybciej wyeliminowany.


Wszystkie rozwiązania, które służą rozwojowi przedsiębiorstwa, jak najszybciej wdrożone. W fabrykach działających zgodnie z koncepcją Industry 4.0 nie ma miejsca na niewiadome. Tutaj każdy proces musi być starannie zaplanowany, każda maszyna w 100% sprawna. Tylko doskonała organizacja, przewidywalność i kontrola zapewnią sukces w biznesie. 

Inwestycja w przyszłość, czyli w co?
Czego najbardziej boją się współcześni właściciele zakładów produkcyjnych? Na pewno wszelkiego rodzaju awarii. Krótki zastój na linii produkcyjnej, może narazić firmę na ogromne straty finansowe. Z drugiej strony, nikt nigdy nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwych sytuacji kryzysowych. Czy inwestowanie w najlepsze maszyny, zatrudnienie najlepszych fachowców oraz systematyczne przeglądy wystarczą, aby skutecznie się zabezpieczyć? W dużym stopniu tak,  jednak nie w 100%. 

Warto nieco wyprzedzić fakty i zadbać o optymalizację procesów jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań. Doskonale sprawdzi się tu inteligentne oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1, umożliwiające symulację procesów produkcyjnych. Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz licznym funkcjom i modułom KUKA.Sim Pro 3.1 stanowi optymalne rozwiązanie, zapewniające maksymalną wydajność podczas programowania offline. 

Zaawansowane funkcje pozwalają użytkownikom:

  • dokonać optymalizacji procesów produkcyjnych oraz pracy robotów w prosty i szybki sposób
  • stworzyć własny program robota w trybie offline
  • tworzyć własne koncepcje dla celi pracy robota i własne komponenty
  • zwiększyć sprzedaż, dzięki kompleksowej sprzedaży robotów i ich komponentów
  • poprawić planowanie i efektywniej przewidywać możliwe scenariusze
  • zaprezentować swoim klientom badania i gotowe stanowiska


KUKA.Sim Pro 3.1 zapewnia efektywne procesy produkcyjne i doskonale nadaje się do zadań typu Pick & Place.


Inwestycja, która się opłaca.
Z KUKA.Sim Pro 3.1 opierasz się na planowaniu wirtualnych koncepcji instalacji i robotów. Dzięki temu masz nieograniczone możliwości ich modyfikacji według indywidualnych potrzeb klientów. Eksport 3D do pliku PDF umożliwia pokazanie projektu w łatwy i szybki sposób, co zdecydowanie wpływa na jego atrakcyjność i chęć zakupu.  

Wstępne projektowanie koncepcji instalacji o bardzo dokładnych czasach taktowania zwiększa pewności planowania i konkurencyjność. Natomiast testy osiągalności i rozpoznawania kolizji umożliwiają ocenę, czy programy robotów i schematy modułów są możliwe do zrealizowania.

Narzędzie KUKA.Sim Pro 3.1 umożliwia zanurzenie się w wirtualną rzeczywistość. Za pomocą urządzenia VR (nie należy do zakresu dostawy) można wirtualnie prezentować swoje koncepcje instalacji. Wyniki swoich symulacji można szybko i prosto wyświetlać także w drodze za pomocą nowej aplikacji Mobile Viewer App na tabletach lub smartfonach. 

Nowa wersja KUKA.Sim Pro 3.1

Nowa wersja KUKA.Sim Pro 3.1 rozszerzona o nowe funkcje, w tym przeglądarkę CAD oraz KUKA.RCS suport, umożliwiającego szybkie i łatwe przewidywanie czasu cyklu bez konieczności korzystania z KUKA.OfficeLite.

Jeszcze większa elastyczność, produktywność i efektywność.
Oczekiwania klientów wciąż rosną. Zleceniodawcy szukają więc partnerów, którzy sprostają krótkim terminom produkcji, będą otwarci i elastyczni, jednocześnie zachowując najwyższe standardy jakości. KUKA doskonale rozumie te potrzeby, dlatego wciąż pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami oraz rozwija funkcjonalności już obecnych w ofercie produktów.

Aplikacja KUKA.Sim Pro 3.1 wyposażona w nowe opcje, zapewnia klientom jeszcze większy komfort pracy, co realnie przekłada się na osiągane zyski.

Wypróbuj oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1! Bezpłatna wersja demo na 14 dni dostępna > TUTAJ <

 


Źródło: KUKA


POWIĄZANE
Visual Components – inteligentna symulacja produkcji i intralogistyki Wirtualne środowiska do programowania robotów przemysłowych są obecnie oferowane p...
Spotkanie z Przemysłem w Łukasiewicz – KIT Sieć Badawcza Łukasiewicz - Krakowski Instytut Technologiczny serdecznie zaprasza na bezp...
Robot współpracujący Yaskawa paletyzuje towary o wadze do 20 kg Paletyzacja w przemyśle spożywczym niesie ze sobą specyficzne wyzwania: środki automatyzac...
Polska w czołówce rynków kupujących roboty przemysłowe Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) opublikowała najnowszy raport podsumowujący sprze...
Digital Enterprise – cyfrowa fabryka SIEMENS, KUKA - Innowacyjny projekt Digital Enterprise – cyfrowa fabryka zgodna z k...
Wydajny energetycznie chwytak magnetyczny EMH Wydajny energetycznie chwytak magnetyczny EMH w technologii zasilania 24V, z optymalnym k...
Partnerzy