Zwiększ wydajność z KUKA.Sim Pro 3.1
Konkurencyjność to jeden z najważniejszych celów współczesnych zakładów produkcyjnych. Każdy czynnik, który negatywnie wpływa na pozycję firmy na rynku, powinien zostać jak najszybciej wyeliminowany.
Wszystkie rozwiązania, które służą rozwojowi przedsiębiorstwa, jak najszybciej wdrożone. W fabrykach działających zgodnie z koncepcją Industry 4.0 nie ma miejsca na niewiadome. Tutaj każdy proces musi być starannie zaplanowany, każda maszyna w 100% sprawna. Tylko doskonała organizacja, przewidywalność i kontrola zapewnią sukces w biznesie.
Inwestycja w przyszłość, czyli w co?
Czego najbardziej boją się współcześni właściciele zakładów produkcyjnych? Na pewno wszelkiego rodzaju awarii. Krótki zastój na linii produkcyjnej, może narazić firmę na ogromne straty finansowe. Z drugiej strony, nikt nigdy nie jest w stanie przewidzieć wszystkich możliwych sytuacji kryzysowych. Czy inwestowanie w najlepsze maszyny, zatrudnienie najlepszych fachowców oraz systematyczne przeglądy wystarczą, aby skutecznie się zabezpieczyć? W dużym stopniu tak, jednak nie w 100%.
Warto nieco wyprzedzić fakty i zadbać o optymalizację procesów jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań. Doskonale sprawdzi się tu inteligentne oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1, umożliwiające symulację procesów produkcyjnych. Dzięki intuicyjnej obsłudze oraz licznym funkcjom i modułom KUKA.Sim Pro 3.1 stanowi optymalne rozwiązanie, zapewniające maksymalną wydajność podczas programowania offline.
Zaawansowane funkcje pozwalają użytkownikom:
- dokonać optymalizacji procesów produkcyjnych oraz pracy robotów w prosty i szybki sposób
- stworzyć własny program robota w trybie offline
- tworzyć własne koncepcje dla celi pracy robota i własne komponenty
- zwiększyć sprzedaż, dzięki kompleksowej sprzedaży robotów i ich komponentów
- poprawić planowanie i efektywniej przewidywać możliwe scenariusze
- zaprezentować swoim klientom badania i gotowe stanowiska
KUKA.Sim Pro 3.1 zapewnia efektywne procesy produkcyjne i doskonale nadaje się do zadań typu Pick & Place.
Inwestycja, która się opłaca.
Z KUKA.Sim Pro 3.1 opierasz się na planowaniu wirtualnych koncepcji instalacji i robotów. Dzięki temu masz nieograniczone możliwości ich modyfikacji według indywidualnych potrzeb klientów. Eksport 3D do pliku PDF umożliwia pokazanie projektu w łatwy i szybki sposób, co zdecydowanie wpływa na jego atrakcyjność i chęć zakupu.
Wstępne projektowanie koncepcji instalacji o bardzo dokładnych czasach taktowania zwiększa pewności planowania i konkurencyjność. Natomiast testy osiągalności i rozpoznawania kolizji umożliwiają ocenę, czy programy robotów i schematy modułów są możliwe do zrealizowania.
Narzędzie KUKA.Sim Pro 3.1 umożliwia zanurzenie się w wirtualną rzeczywistość. Za pomocą urządzenia VR (nie należy do zakresu dostawy) można wirtualnie prezentować swoje koncepcje instalacji. Wyniki swoich symulacji można szybko i prosto wyświetlać także w drodze za pomocą nowej aplikacji Mobile Viewer App na tabletach lub smartfonach.
Nowa wersja KUKA.Sim Pro 3.1 rozszerzona o nowe funkcje, w tym przeglądarkę CAD oraz KUKA.RCS suport, umożliwiającego szybkie i łatwe przewidywanie czasu cyklu bez konieczności korzystania z KUKA.OfficeLite.
Jeszcze większa elastyczność, produktywność i efektywność.
Oczekiwania klientów wciąż rosną. Zleceniodawcy szukają więc partnerów, którzy sprostają krótkim terminom produkcji, będą otwarci i elastyczni, jednocześnie zachowując najwyższe standardy jakości. KUKA doskonale rozumie te potrzeby, dlatego wciąż pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami oraz rozwija funkcjonalności już obecnych w ofercie produktów.
Aplikacja KUKA.Sim Pro 3.1 wyposażona w nowe opcje, zapewnia klientom jeszcze większy komfort pracy, co realnie przekłada się na osiągane zyski.
Wypróbuj oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1! Bezpłatna wersja demo na 14 dni dostępna > TUTAJ <
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?