Polska edycja IPC Day

3. października 2019 odbyła się pierwsza polska edycja IPC Day, wydarzenia organizowanego przez amerykańskie stowarzyszenie IPC, dedykowanego przedstawicielom najbardziej znaczących podmiotów z branży elektronicznej z danego regionu.
Polska edycja wydarzenia została zorganizowana we współpracy z RENEX Electronics Education Center – największym Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC w Europie Środkowo-Wschodniej – partnerem IPC działającym od przeszło 20 lat.
W spotkaniu wzięło udział ponad 70 specjalistów z Polski i z Europy, z zakresu produkcji i naprawy pakietów elektronicznych dzięki czemu było ono okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz znalezienia rozwiązań dla nurtujących problemów praktycznych.
W organizację spotkania włączyły się również światowe koncerny: YAMAHA oraz TAGARNO, których przedstawiciele Andreas Guenewald, Sławomir Florian oraz Kristoffer Tømmergaard zaprezentowali w teorii i praktyce rozwiązania technologiczne ze sfery inspekcji optycznej pozwalające na dostosowanie produkcji do światowych standardów IPC.
*IPC - Association Connecting Electronics Industries to założone w Stanach Zjednoczonych w 1957 roku, wówczas pod nazwą Institute of Printed Circuits, stowarzyszenie specjalistów – praktyków z branży produkcji i naprawy pakietów elektronicznych. Od powstania jego celem było i jest tworzenie standardów dla produkcji elektroniki – uniwersalnych norm, które ułatwiają komunikację pomiędzy zamawiającym a wykonawcą. Wciąż aktualizowane, standardy te stosowane są dziś przez podmioty na całym świecie.
Źródło: RENEX
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Zapisz się na CT | SCAN FORUM Forum Technik CT i Skanowania 3D
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- OMNI-ADP – modułowe komputery panelowe AAEON w ofercie CSI S.A.
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)





