Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

SCHUNK dla przemysłu tworzyw sztucznych i opakowań

 

SCHUNK dla przemysłu tworzyw sztucznych i opakowań
 

Przetwórstwo tworzyw sztucznych to dynamicznie rozwijająca się branża, wytwarzająca elementy i produkty końcowe wykorzystywane w motoryzacji, elektronice, branży opakowaniowej, medycznej i wielu innych. Stały rozwój wymaga automatyzacji procesów, decydującej o konkurencyjności przedsiębiorstw. Firma SCHUNK, lider w branży systemów chwytakowych i technologii mocowań umożliwia łatwe i szybkie wejście w automatyzację, dzięki ofercie produktów dedykowanych do przemysłu tworzyw sztucznych. 

Seria GZA, to chwytaki przeznaczone do pracy w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nadają się do wyposażenia manipulatorów, obsługujących wtryskarki, standardowych robotów przemysłowych, jak i cobotów. Ponad 30 podstawowych modeli umożliwia chwycenie szerokiego zakresu detali, różnorodnych pod względem wielkości, kształtu i podatności na deformacje. Firma SCHUNK oferuje optymalne rozwiązania dla każdego zastosowania.

chwytaki serii GZA SCHUNK
Rys. 1. Wybrane modele chwytaków serii GZA 

Chwytaki, profile, ssawki oraz inne elementy systemu, mogą być montowane ze sobą za pomocą łączników oraz pryzm. Występują one w wielu wariantach - kątowych, prostych, przegubowych - i wielkościach (rys. 2.).

Elementy łączenia SCHUNK
Rys. 2. Przykładowe elementy łączeniowe  

Daje to ogromną swobodę kombinacji w łączeniu komponentów między sobą, a co za tym idzie dużą elastyczność w projektowaniu chwytaka obsługującego konkretny detal w zadanej aplikacji.

Oprócz standardowych profili typu X lub C, firma SCHUNK posiada własne opatentowane rozwiązania - PreciGrip (rys. 3.). Profile z serii PreciGrip umożliwiają łączenie elementów, rozłączanie oraz ich wymianę w dużo łatwiejszy sposób, niż to ma miejsce przy standardowych profilach.

przykładowe profile PreciGrip SCHUNK
Rys. 3. Przykładowe profile PreciGrip 

Przykład pokazuje rysunek 4 - środkowy element, umieszczony na profilu PreciGrip, może być zamontowany na belce głównej bez konieczności uprzedniego demontażu elementów sąsiadujących, co daje sporą oszczędność czasu i znacznie ułatwia montaż. 

połączenie precigrip SCHUNK
Rys. 4. Profile PreciGrip - przykład montażu 

Dzięki kompleksowemu programowi dla przemysłu tworzyw sztucznych, firma SCHUNK jest w stanie dostarczyć komponenty, z których nasi Klienci zaprojektują chwytak samodzielnie lub dzięki wsparciu naszych doradców technicznych przygotujemy gotowe rozwiązanie dedykowane dla Państwa detalu. 

 

SCHUNK EOAT for ring AGS
 

Przemysł tworzyw sztucznych, a w nim wytwarzanie narzędzi i form zapewnia kluczowe produkty wielu branżom i ma znaczący wpływ na jakość produktów końcowych. Biorąc pod uwagę ich znaczenie w ciągu procesowym, firma SCHUNK dostarcza wysoko precyzyjne elementy i rozwiązania, zapewniające optymalne rezultaty.  


Źródło: SCHUNK
Redaktor: MRR

 

Dodano 17.02.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy