Szukaj w działach:

Smart Manufacturing prosto z Tajwanu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


10 listopada 2021 podczas webinarium „Taiwan Excellence Push the Boundaries of Smart Manufacturing” (Przesuwanie granic inteligentnej produkcji) zorganizowanego przez Biuro Handlu Zagranicznego Ministerstwa Gospodarki Tajwanu (MOEA) oraz Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) pięciu laureatów Taiwan Excellence zaprezentowało swoje inteligentne rozwiązania dla produkcji.

Tajwan jest jednym z najważniejszych światowych dostawców obrabiarek, z roczną wartością produkcji na poziomie ponad 3 miliardów USD. Kraj ten jest 5-tym eksporterem i 7-mym producentem obrabiarek na świecie. Działające w Polsce przedsiębiorstwa, m.in. z sektora motoryzacyjnego, wykazują ogromne zapotrzebowanie na maszyny obróbcze. Cały czas rośnie także współpraca między Tajwanem i Polską w tym obszarze. Dlatego też tajwańskie przedsiębiorstwa, które specjalizują się w produkcji obrabiarek, a do tego oferują różne specjalistyczne, zautomatyzowane i inteligentne rozwiązania są dla polskich producentów partnerem, który może pomóc w zrewolucjonizowaniu wielu procesów produkcyjnych.

Do prezentacji swoich innowacyjnych produktów w czasie webinarium „Taiwan Excellence Push the Boundaries of Smart Manufacturing” zaproszono pięciu laureatów Taiwan Excellence, najbardziej prestiżowej nagrody przemysłowej na Tajwanie przyznawanej za najbardziej innowacyjne rozwiązania. Były to: HIWIN Technologies, JEENXI Technologies (Sunmill), Fair Friend Enterprise (FFG), Tongtai Machine & Tool i AXILE Machine (Buffalo Machinery).

Podczas otwarcia webinarium Wen-Hsien Hsu, przewodniczący Tajwańskiego Stowarzyszenia Producentów Obrabiarek i Akcesoriów (TMBA), zauważył, że inteligentna produkcja jest istotna dla wszystkich firm, które myślą o wdrożeniu rozwiązań Przemysłu 4.0. Dodał, że Tajwan posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę teleinformatyczną z szerokimi możliwościami integracji oprogramowania i sprzętu, co pozwala na szybkie wdrażanie inteligentnych rozwiązań do obrabiarek. Oznacza to, że Tajwan dysponuje odpowiednią mobilnością i elastycznością, aby wytwarzać produkty wysoce precyzyjne, zaawansowane technologicznie i o wysokiej wartości dodanej po konkurencyjnej cenie w celu zaspokojenia potrzeb globalnych nabywców.

Maurice Chang, Starszy Dyrektor ds. Marketingu w grupie HIWIN, zaprezentował pierwszą na świecie inteligentną śrubę kulową. Dzięki hybrydowemu czujnikowi i zaawansowanym algorytmom pozwala ona na bieżąco monitorować stan jej zużycia, dzięki czemu można ustalać z wyprzedzeniem harmonogram konserwacji i redukować do minimum czas przestoju maszyny. Ponadto inteligentny system smarowania pozwala zmniejszyć zużycie oleju o 40-70%. Temperatura oraz wibracje są również monitorowane, co pozwala uniknąć wystąpienia błędów związanych z przegrzaniem oraz śledzenie wskaźników odbiegających od normy. Wszystkie dane mogą być wizualizowane zdalnie w czasie rzeczywistym. Całość przyczynia się do utrzymania wysokiej wydajności, stabilizacji jakości produktu, przyjazności dla środowiska i łatwiejszego planowania harmonogramu konserwacji.

Lucy Chen, Asystentka Specjalna w firmie JEENXI, przedstawiła najnowszą 5-osiową maszynę obróbczą (UH-500), opartą na prowadnicach liniowych i konstrukcji cylindra hydraulicznego. To centrum obróbcze nadaje się do zaawansowanych procesów produkcyjnych i tworzenia elementów o skomplikowanych kształtach. Pozwala skrócić czas obróbki, a tym samym zwiększa wydajność produkcji. Zaprezentowana maszyna może wykonywać różne procesy obróbcze, dzięki czemu mniejsze jest ryzyko popełnienia błędu związanego z częstą zmianą mocowania. Centrum obróbcze może być z powodzeniem wykorzystywane przy produkcji małych serii w tym również w branżach: motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i energii odnawialnej.

Miro Lin, Dyrektor Generalny Działu Inteligentnej Produkcji i Usług Danych w FFG, trzeciego co do wielkości producenta obrabiarek na świecie, zaprezentował 5-osiowe centrum obróbcze AI Swing-Head (UB-660) z rozwiązaniami sztucznej inteligencji. Ta maszyna spełnia wszystkie wymagania produkcji wielkoseryjnej o wysokiej precyzji. Co więcej, dzięki algorytmom sztucznej inteligencji pozwala lepiej wykrywać te podzespoły, które wymagają czynności konserwacyjnych lub wymiany, co zmniejsza potrzebę fizycznej kontroli sprzętu.

Jolly Wu, Manager ds. Sprzedaży w firmie Tongtai, wiodącego tajwańskiego producenta obrabiarek i dostawcy gotowych rozwiązań, podczas webinarium zaprezentował rozwiązania automatyzacji, które integrują sprzęt, oprogramowanie i zarządzanie procesami. Rozwiązanie to pozwala na zastosowanie maszyn do różnych procesów załadunkowych i rozładunkowych oraz różnego rodzaju akcesoriów w celu optymalizacji wydajności. Ponadto dostępne funkcjonalności obejmują ramię robota z systemem wizualizacji 3D, dwie różne metody załadunku, kontrolę jakości w czasie rzeczywistym, funkcję harmonogramu produkcji i połączenie maszyn w sieć.

Erica Tsai, Manager ds. Sprzedaży w firmie AXILE, zaprezentowała autorskie technologie SMT i ART, które pozwalają na wdrożenie innowacyjnych rozwiązań automatycznej wymiany palet oraz elastycznych systemów produkcyjnych. Cyfrowe rozwiązania automatyzacji produkcji umożliwiają zwiększenie wydajności operacyjnej i zwiększenie produktywności nawet o 30–200%. Możliwość bezobsługowej produkcji 24/7 pomaga również zmniejszyć nadmierne zużycie energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów personelu.

Sytuacja epidemiczna na Tajwanie jest pod kontrolą, więc fabryki mogą bez problemów kontynuować produkcję, co wpływa na poprawę łańcucha dostaw. Rynek obrabiarek i popyt na maszyny wciąż rośnie, dlatego firmy już teraz zapowiadają, iż planują powrócić do udziału w wydarzeniach targowych w Azji, jak i Europie.

Osoby zainteresowane obrabiarkami z Tajwanu zapraszamy do odwiedzenia pawilonu Taiwan Excellence Digital Pavilion.

--> Taiwan Excellence Digital Pavilion

Zachęcamy do obejrzenia webinarium „Taiwan Excellence Push the Boundaries of Smart Manufacturing”.
Źródło: Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA)
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Cyfrowa przyszłość na Konferencji Chemia 4.0 W dniach 20-21 września 2022 r., w formule stacjonarnej, pod hasłem „Cyfrowa przysz...
Kaufland zaangażuje do pracy w magazynach roboty Kaufland zakupi roboty przemysłowe które pomoga usprawnić i zoptymalizować ładowan...
Weź udział w SYMAS®/MAINTENANCE Virtual Talks Już 14 kwietnia 2021 rozpocznie się dwudniowa konferencja online SYMAS®/MAINTENANCE V...
Kontrola spawania laserowego w czasie rzeczywistym Przewaga, jaką w inteligentnej produkcji oferuje technologia laserowa są powszechnie znan...
Czy robot przemysłowy może być mobilny? Czy robot przemysłowy może być mobilny? Odpowiedzią jest rozwiązanie Mobile Robotic Soluti...
Roboty FANUC dla przemysłu drzewnego i meblarskiego W czasie zbliżających się targów DREMA w Poznaniu firma FANUC zaprezentuje roboty ...
Partnerzy