Robot współpracujący Omron z serii TM
Omron ogłosił wprowadzenie do oferty na całym świecie rodziny robotów współpracujących z serii TM w celu stworzenia innowacyjnego środowiska roboczego.
Roboty współpracujące wyposażone w liczne funkcje wizyjne oraz proste, intuicyjne środowisko programowania, dzięki czemu firma Omron może zapewnić bezpieczny i elastyczny proces produkcji oparty na współpracy człowieka z maszyną.
Zmieniające się wymagania klientów powodują ciągłe skracanie cyklu życia produktów, w związku z czym producenci muszą dostosowywać swoje linie produkcyjne do częstych zmian produktów. Narastający niedobór siły roboczej to dodatkowy problem, którego rozwiązaniem jest automatyzowanie prostszych i monotonnych czynności, dzięki czemu pracownicy mogą skupić się na bardziej złożonych zadaniach.
Seria TM firmy Omron stanowi unikalne rozwiązanie w zakresie upraszczania procesu automatyzacji zadań, takich jak przenoszenie, pakowanie i wkręcanie śrub, za które dotychczas odpowiedzialny był człowiek. W ramach serii TM firma Omron wprowadziła model „mobilny”, który idealnie pasuje do wiodących na rynku autonomicznych robotów mobilnych z serii LD. Dzięki temu użytkownicy zyskali możliwość automatyzacji trudniejszych zadań, takich jak podnoszenie i przenoszenie części na tace lub wkładanie ich do pojemników; wykorzystanie autonomicznych robotów mobilnych podczas procesów produkcyjnych wpłynęło również korzystnie na elastyczność produkcji.
Omron wprowadza 12 robotów z serii TM o następujących danych technicznych:
- Długość ramienia: 900 mm, 1100 mm, 1300 mm
- Ładowność: 4 kg, 6 kg, 12 kg, 14 kg
- Zasilanie: AC, DC
- Zgodność lub brak zgodności z normami SEMI S2
Trzy kluczowe cechy robota współpracującego z serii TM
-
Intuicyjny interfejs skraca czas programowania
Szybsza instalacja i konfiguracja w porównaniu z tradycyjnymi robotami przemysłowymi. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi programowania, opartemu na schemacie blokowym, oraz łatwej nauce obsługi każdy użytkownik poradzi sobie z tym urządzeniem, nawet w przypadku braku doświadczenia w programowaniu robotów.
-
Zintegrowany system wizyjny na ramieniu skraca czas konfiguracji
Wbudowany system wizyjny i oświetlenie serii TM umożliwia rejestrowanie produktów dzięki szerokiemu kątowi widzenia. System robotów wyposażony jest w funkcje wykrywania obrazów, takie jak dopasowywanie do wzorca, odczyt kodów kreskowych i identyfikacja kolorów, co znacznie ułatwia procesy kontroli, sortowania i pomiarów już na samym początku użytkowania.
-
Spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa w zakresie współpracy człowieka z maszyną i skraca czas montażu
Zgodność serii TM ze wszystkimi normami bezpieczeństwa umożliwia współpracę człowieka z maszyną, a brak konieczności stosowania wymaganego przy robotach przemysłowych ogrodzenia bezpieczeństwa znacząco skraca czas montażu. (zgodność z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa dotyczącymi robotów przemysłowych ISO10218-1 oraz przemysłowych robotów współpracujących ISO/TS15066)
Dodanie robota współpracującego z serii TM do gamy produktów firmy Omron zapewnia bezpieczny i elastyczny proces produkcji oparty na współpracy człowieka z maszyną oraz wspiera innowacyjną koncepcję produkcyjną „innovative-Automation”, której założeniem jest praca ludzi i robotów w pełnej harmonii.
Źródło: Omron
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Zarejestruj się na spotkanie w DemoVanie Stäubli
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- SCAN FORUM 2024 - Forum technik CT oraz skanowania 3D CT
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze