Szukaj w działach:

Robot współpracujący Omron z serii TM

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Omron ogłosił wprowadzenie do oferty na całym świecie rodziny robotów współpracujących z serii TM w celu stworzenia innowacyjnego środowiska roboczego.


Roboty współpracujące wyposażone w liczne funkcje wizyjne oraz proste, intuicyjne środowisko programowania, dzięki czemu firma Omron może zapewnić bezpieczny i elastyczny proces produkcji oparty na współpracy człowieka z maszyną.

Zmieniające się wymagania klientów powodują ciągłe skracanie cyklu życia produktów, w związku z czym producenci muszą dostosowywać swoje linie produkcyjne do częstych zmian produktów. Narastający niedobór siły roboczej to dodatkowy problem, którego rozwiązaniem jest automatyzowanie prostszych i monotonnych czynności, dzięki czemu pracownicy mogą skupić się na bardziej złożonych zadaniach.

Seria TM firmy Omron stanowi unikalne rozwiązanie w zakresie upraszczania procesu automatyzacji zadań, takich jak przenoszenie, pakowanie i wkręcanie śrub, za które dotychczas odpowiedzialny był człowiek. W ramach serii TM firma Omron wprowadziła model „mobilny”, który idealnie pasuje do wiodących na rynku autonomicznych robotów mobilnych z serii LD. Dzięki temu użytkownicy zyskali możliwość automatyzacji trudniejszych zadań, takich jak podnoszenie i przenoszenie części na tace lub wkładanie ich do pojemników; wykorzystanie autonomicznych robotów mobilnych podczas procesów produkcyjnych wpłynęło również korzystnie na elastyczność produkcji.

Omron wprowadza 12 robotów z serii TM o następujących danych technicznych:

  • Długość ramienia: 900 mm, 1100 mm, 1300 mm
  • Ładowność: 4 kg, 6 kg, 12 kg, 14 kg
  • Zasilanie: AC, DC
  • Zgodność lub brak zgodności z normami SEMI S2
Robot współpracujący Omron z serii TM

Trzy kluczowe cechy robota współpracującego z serii TM

  1. Intuicyjny interfejs skraca czas programowania

Szybsza instalacja i konfiguracja w porównaniu z tradycyjnymi robotami przemysłowymi. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi programowania, opartemu na schemacie blokowym, oraz łatwej nauce obsługi każdy użytkownik poradzi sobie z tym urządzeniem, nawet w przypadku braku doświadczenia w programowaniu robotów.

  1. Zintegrowany system wizyjny na ramieniu skraca czas konfiguracji

Wbudowany system wizyjny i oświetlenie serii TM umożliwia rejestrowanie produktów dzięki szerokiemu kątowi widzenia. System robotów wyposażony jest w funkcje wykrywania obrazów, takie jak dopasowywanie do wzorca, odczyt kodów kreskowych i identyfikacja kolorów, co znacznie ułatwia procesy kontroli, sortowania i pomiarów już na samym początku użytkowania.

  1. Spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa w zakresie współpracy człowieka z maszyną i skraca czas montażu

Zgodność serii TM ze wszystkimi normami bezpieczeństwa umożliwia współpracę człowieka z maszyną, a brak konieczności stosowania wymaganego przy robotach przemysłowych ogrodzenia bezpieczeństwa znacząco skraca czas montażu. (zgodność z wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa dotyczącymi robotów przemysłowych ISO10218-1 oraz przemysłowych robotów współpracujących ISO/TS15066)

Dodanie robota współpracującego z serii TM do gamy produktów firmy Omron zapewnia bezpieczny i elastyczny proces produkcji oparty na współpracy człowieka z maszyną oraz wspiera innowacyjną koncepcję produkcyjną „innovative-Automation”, której założeniem jest praca ludzi i robotów w pełnej harmonii.


Źródło: Omron 


Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
Serwis robotów przemysłowych w Saint-Gobain Nowoczesna usługa serwisowa dedykowana dla robotów przemysłowych pozwala uniknąć czasochło...
Coboty UR poprawiają wydajność pracy w fabryce ceramiki Pentik, najbardziej wysunięta na północ fabryka ceramiki na świecie, zlokalizowana...
Jakim warunkom pracy musi sprostać robot przemysłowy? Robotyzacja może przynieść wiele korzyści, jednak aby tak się stało, robot przemysłowy mus...
Nowy cobot w portfolio Universal Robots Universal Robots, duński producent robotów współpracujących (cobotów...
Koboty pomagają testować płytki drukowane (PCBA) Hanover Displays Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii potrzebowała nowego systemu do te...
ABB współpracuje z Covariant ABB, wiodący globalny dostawca robotów przemysłowych, oraz startup Covariant ogłos...
Partnerzy