Szukaj w działach:

Roboty i oprogramowanie spawalnicze KUKA

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Spawanie to proces wymagający niezwykłej precyzji, wiedzy, doświadczenia, a przede wszystkim zachowania najwyższych środków bezpieczeństwa.

W dobie inteligentnej automatyzacji procesów produkcyjnych liczy się wydajność oraz eliminacja wszelkich zagrożeń w miejscu pracy.

W trakcie tradycyjnego spawania człowiek jest narażony na szereg niebezpieczeństw wynikających z warunków wykonywania poszczególnych czynności. Bardzo jasne światło i promienie UV przyczyniają się do problemów ze wzrokiem, iskry oraz gorące odpady mogą skutkować poważnymi oparzeniami, z kolei opary emitowane podczas spalania negatywnie wpływają na drogi oddechowe.

KUKA, jako wiodący dostawca pionierskich rozwiązań dla przemysłu, pozwala człowiekowi na pełen komfort pracy, przenosząc najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne zadania na zdalnie sterowane i programowane przez inżynierów roboty.

Wieloletnie prace nad oprogramowaniem i możliwościami produktów KUKA stawiają je w czołówce najbardziej zaawansowanych technologii na świecie. Rozwiązania spawalnicze KUKA charakteryzują się prostotą w obsłudze, wysoką jakością, maksymalną produktywnością oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Roboty spawalnicze KUKA zapewniają najwyższą produktywność i najlepszą jakość spawania –
przy niskich kosztach eksploatacji i prostej obsłudze. 

Roboty spawalnicze o wielu możliwościach

Oferta robotów do spawania w osłonie gazów obojętnych obejmuje roboty o zasięgu od 726 do 3102 mm i udźwigu od 6 do 22 kg – w dwóch wersjach: z kiścią centralną lub wałem drążonym. Wśród polecanych modeli o różnym przeznaczeniu znajdują się:

KR AGILUS - roboty przeznaczone do najmniejszych modułów spawalniczych, zapewniające wysoką jakość spawania oraz elastyczność.

KR CYBERTECH nano - specjalistyczne roboty procesowe, które ze względu na specjalną konstrukcję pokonują duże odległości i dysponują dużym obszarem roboczym z tyłu oraz dużym zasięgiem ruchu w dół.

KR CYBERTECH ARC - specjaliści w zakresie zastosowań torowych. Posiadają ramię wału drążonego i przegub kiści wału drążonego z niewielkim zasięgiem krawędzi kolizyjnych, co umożliwia przemieszczenia torowe na najwyższym poziomie – również w bardzo wąskich podzespołach i przyrządach.

KR CYBERTECH - rodzina robotów oferująca największą paletę modeli w klasie niskiego udźwigu. Roboty CYBERTECH pozwalają realizować niezajmujące wiele miejsca koncepcje modułów – przy zachowaniu najlepszej wydajności i bardzo niskich kosztach dodatkowych.

KR 30 L16 - to robot z długim, smukłym ramieniem będący doskonałym narzędziem do spawania bardzo dużych podzespołów.

Oprogramowanie spawalnicze KUKA stworzone do zadań specjalnych

KUKA dysponuje odpowiednim oprogramowaniem dla każdego, nawet bardzo kompleksowego zadania spawalniczego. Inżynierowie posługują się intuicyjnym interfejsem obsługi na ekranie dotykowym KUKA smartPAD o wysokiej rozdzielczości. Dzięki połączeniu z oprogramowaniem KUKA.ArcTech mogą w szybki sposób tworzyć bezpieczne w eksploatacji programy spawalnicze. Programiści otrzymują proste i przejrzyste polecenia dotyczące spawania.

ArcTech Basic jest paczką technologiczną, która może być opcjonalnie dodana do szafy KRC4, by zmienić manipulator w robota spawalniczego. Dostępna w dwóch wersjach ArcTech Basic oraz ArcTech Advanced zawiera niezbędne oprogramowanie umożliwiające komunikację pomiędzy robotem, a źródłem prądowym.

Co ważne, w przypadku pojawienia się błędu, paczka technologiczna oferuje podstawowe reakcje, aby umożliwić optymalne sterowanie i monitorowanie procesów spawalniczych, źródła i innych peryferii.

W ofercie KUKA dostępne są także niezależne paczki oprogramowania, takie jak: TouchSense, SeamTech Finding i Tracking, które mogą być użyte w kombinacji np. z ArcTech Basic/Advanced, LaserTech, GlueTech.

Robot KUKA z KUKA.SeamTech Tracking podczas dokładnego spawania punktowego w firmie EADS.
 Robot KUKA z KUKA.SeamTech Tracking podczas dokładnego spawania punktowego w firmie EADS.

Pakiet na start!

W ofercie KUKA dostępne są dopasowane pakiety ze wstępnie skonfigurowanymi komponentami - ready2_solutions. Pakiet ready2_arc optymalnie nadaje się do spawania w osłonie gazów obojętnych. Wraz ze wstępnie skonfigurowanym, łatwym do wdrożenia rozwiązaniem automatyzacyjnym klient otrzymuje idealnie dopasowany pakiet robotów spawalniczych KUKA z odpowiednimi komponentami dla źródła prądu – wszystko od jednego producenta i gotowe w najkrótszym czasie do uruchomienia.

Chcesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji ze specjalistami KUKA w dziedzinie rozwiązań spawalniczych? Zapraszamy do kontaktu: +48 327 30 32 14


Źródło: KUKA 

KUKA CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Mysłowicka 1
43-100 Tychy
+48 327 30 32 14
POWIĄZANE
TransLogistica Poland 2019 zakończona sukcesem Branża TSL ponownie spotkała się w Warszawie podczas VII edycji Międzynarodowych Targ&oac...
Roboty przemysłowe do pracy w trudnych i szkodliwych warunkach Coraz częściej w procesach produkcyjnych roboty zastępują ludzi. Szczególnie w trud...
Nowy robot SCARA ABB IRB 920T ABB rozszerza swoją ofertę robotów SCARA, wprowadzając na rynek model IRB 920T. Za...
TMA Automation inwestuje Pomorskiej Strefie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w ostatnim dniu 2018 roku wydała decyzje o wsparciu...
Barometr robotyzacji MŚP 2020 Prawie 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech pl...
Smart Factory okiem ekspertów branży Konferencja Smart Factory organizowana przez magazyn Production Manager, miała za zadanie ...
Partnerzy