Szukaj w działach:

Wszystko o Targach INNOFORM® 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Najnowsze trendy w branży narzędziowo-przetwórczej, prezentacje technologii i produktów, a także międzynarodowa kooperacja. Tak zapowiadają się Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® - jedyne w Polsce Targi adresowane do branży formierskiej, organizowane w sercu polskiej Doliny Narzędziowej - Bydgoszczy.

Tematem przewodnim Targów INNOFORM®, które 27-29 września 2022 odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie ekonomia. Przedsiębiorcy mierzą się z rosnącymi cenami prądu, gazu i tym samym coraz wyższymi kosztami utrzymania firmy. Jak zatem sprostać narastającym problemom? Odpowiedzi udzielą wystawcy, którzy dzięki swoim innowacjom technologicznym i produktom pokażą, jak poradzić sobie z nowymi wyzwaniami, zachowując konkurencyjne ceny. 

Zrobotyzowany.pl na Targach INNOFORM® 2022

Zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Targów INNOFORM® na STOISKU 38a.

Portal Zrobotyzowany.pl jako patron medialny Targów INNOFORM® zachęca do zarejestrowania się online na stronie wydarzenia i zyskania potrójnie: zgarnij bezpłatną wejściówkę, wejdź błyskawicznie na Targi i weź udział w doskonale skomponowanym programie towarzyszącym.

--> REJESTRACJA ON-LINE

--> INFORMACJE PRAKTYCZNE


Wystawcy Targów INNOFORM® 2022

Targi INNOFORM® odwiedzą firmy, które od lat są związane z imprezą, jak również nowe, które po raz pierwszy zaprezentują szereg nowości technologicznych. Przykładem może być przedsiębiorstwo KONEK PSN prezentujące systemy gorącokanałowe firmy EWIKON umożliwiające produkcję detali za pomocą wtryskarki 170 tonowej, a nie jak do niedawna wtryskarce 300 tonowej. Firma INAUTOM Poland zaproponuje elektryczne wtryskarki Tederic serii NEO E pozwalające na osiągnięcie szybkich cykli produkcyjnych przy równoczesnym zaoszczędzeniu energii. Także firma Listemann Polska posiada energooszczędne rozwiązania w zakresie chłodzenia konturowego form wtryskowych. Ciekawy sposób na ograniczenie kosztów magazynowania zaproponuje firma ASD Systems. Dzięki połączeniu wielofunkcyjnej maszyny wydającej z dedykowaną jej aplikacją IDS możliwe jest bardziej efektywne zarządzanie magazynem oraz obniżenie kosztów nawet o 50%. Firma JHB Systems zaproponuje energooszczędne maszyny elektryczne i hybrydowe dla klientów zajmujących się produkcją w technologii wytłaczania z rozdmuchem, a FANUC Polska zaprezentuje w pełni elektryczną wtryskarkę Roboshot, której jedną z najważniejszych cech jest najniższe zużycie energii elektrycznej.

--> LISTA WYSTAWCÓW

Wiedza na Targach INNOFORM® 2022

Tegoroczna edycja targów INNOFORM® to nie tylko prezentacje wystawców, ale także starannie przygotowany wartościowy i merytoryczny program towarzyszący ukierunkowany na obecnie stojące przed branżą wyzwania. Podczas Konferencji Narzędziowo-Przetwórczej poruszona zostanie tematyka przemysłu 4.0. w branży narzędzi specjalnych i przetwórstwa oraz problematyka skracania globalnych łańcuchów wartości, jako szansa dla branżowych przedsiębiorstw. 

Wdrożenie założeń Przemysłu 4.0 jest jednym z kluczowych wyzwań dla branży narzędziowo-przetwórczej. Takie rozwiązania jak cyfryzacja, automatyzacja czy robotyzacja stwarzają ogromne możliwości dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, ale wymagają też odpowiednich zasobów finansowych i kadrowych w firmach. Prelegentami panelu będą zarówno specjaliści w zakresie robotyzacji i automatyzacji przemysłu oraz przedsiębiorcy, którzy w formie case studies opowiedzą o udanych wdrożeniach rozwiązań 4.0. w swoich zakładach.

Kolejnym ważnym dla branży tematem są szanse rozwoju branżowych firm dzięki skracaniu globalnych łańcuchów wartości. Przenoszenie produkcji do Europy bliżej ostatecznych odbiorców stwarza możliwości realizacji większych zamówień. Paneliści porozmawiają o tym, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i odpowiedzą na pytania dotyczące perspektywy przeniesienia produkcji z Chin. Omówione zostaną również zagrożenia, które stoją przed firmami, chcącymi podjąć to wyzwanie.

--> KONFERENCJA NARZĘDZIOWO-PRZETWÓRCZA

„Jak zwiększyć automatyzację produkcji i personalizację produktów?” to hasło przewodnie spotkania informacyjnego organizowanego w ramach międzynarodowego projektu Better Factory, w skład którego wchodzi Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa. Spotkanie odbędzie się pierwszego dnia targów. Na warsztaty i spotkania indywidualne dla przedsiębiorstw zainteresowanych udziałem w tym projekcie organizatorzy zapraszają drugiego dnia targów. 

--> WARSZTATY BETTER FACTORY 

Strefa Usług Przemysłowych - kontakty, zlecenia, relacje biznesowe

Sukces firmy w dużej mierze zależy od kontaktów, które przekładają się na nowe zlecenia. Podczas poprzednich edycji zainteresowaniem cieszyła się Strefa Usług Przemysłowych - idealna przestrzeń do budowy długofalowych relacji biznesowych. Dzięki pozytywnym opiniom również w tym roku organizatorzy zdecydowali się na utworzenie strefy. Wezmą w niej udział firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn.

--> STREFA USŁUG PRZEMYSŁOWYCH

Giełda Kooperacyjna na Targach INNOFORM® 2022

Nie zabraknie też cenionej Giełdy Kooperacyjnej, która w tym roku będzie miała formułę hybrydową. Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o. do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej B2B zapraszają producentów, dystrybutorów oraz specjalistów sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych. Giełda odbędzie w dniach:

  • 28 września 2022 od godziny 10.00 - 15.00 w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, ul. Gdańska 187 (sala JESIEŃ),
  • 29 września w tych samych godzinach (10.00 - 15.00) w formule online, dla tych firm, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniach stacjonarnie.
Udział w Giełdzie Kooperacyjnej B2B jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Rejestracja na spotkania B2B jest obowiązkowa. W celu zapisania się na Giełdę Kooperacyjną należy do dnia 29 września 2022 r. zarejestrować firmę na stronie internetowej wydarzenia: https://innoform2022.b2match.io/

--> GIEŁDA KOOPERACYJNA B2B


Znajdź pracę na Targach INNOFORM® 2022


Targi branżowe to przegląd ofert i najnowszych trendów, cenne kontakty i nowi klienci. Warto jednak zaznaczyć, że to również doskonała okazja do nawiązania relacji pracodawców z potencjalnymi pracownikami i odwrotnie. Dlatego przez cały czas trwania targów do dyspozycji uczestników będzie stoisko „Strefa Kariery”, gdzie będą zamieszczane ogłoszenia, zarówno te zawierające oferty pracy, jak i te od osób poszukujących pracy. Wszystko to, aby ułatwić wzajemny kontakt. Jeśli poszukują Państwo pracowników, wystarczy wypełnić formularz na stronie https://innoform.pl/pl/program-towarzyszacy/strefa-kariery.html i przesłać go na adres: innoform@targi.krakow.pl.

--> STREFA KARIERY

Zobacz relację z Targów INNOFORM® 2020
Źródło: Targi w Krakowie, Zrobotyzowany.pl

POWIĄZANE
X Packaging Innovations zakończony sukcesem W dniach 17-18 kwietnia 2018 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbyła się X edycji Między...
KOMPOZYT-EXPO® już za dwa tygodnie! Targi KOMPOZYT-EXPO® odbędą się już za dwa tygodnie w EXPO Kraków. Sprawdź, kt...
Za nami 14. edycja Targów SYMAS® i MAINTENANCE 14. edycja Targów SYMAS® i MAINTENANCE, które odbyły się 18 i 19 paździ...
Targi Kompozyt-Expo rosną w siłę Materiały kompozytowe znajdują zastosowanie prawie w każdej dziedzinie życia, o czym świa...
Targi INNOFORM® z rekordową sprzedażą Targi INNOFORM® to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które koncentruje przedst...
Podsumowanie 12. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO® Targi to okazja, żeby rzeczywiście poznać człowieka, który stoi za produktem. Za n...
Partnerzy