Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

SyMas i Maintenance - innowacje w praktyce

 

Targi symas maintenance expo Kraków 2017
Fot.: Targi w Krakowie 

Nowa strefa tematyczna „Przemysł 4.0”, ponad 100 innowacji targowych, innowacyjne podejście do procesów przemysłowych, cyfryzacji i automatyzacji fabryki, nowatorskie technologie dla branży materiałów sypkich.

Wszystko to zaprezentowano w dniach 18-19 października w EXPO Kraków w czasie IX Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich - SyMas oraz VIII Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Wydarzenie zgromadziło ponad 190 wystawców z 12 krajów Europy, których w czasie 2 dni odwiedziło ponad 2600 Zwiedzających. W czasie tegorocznej edycji został pobity także kolejny rekord zajętej przez wystawców powierzchni wystawienniczej, ponieważ wystawy były organizowane w obydwu halach EXPO Kraków.

Innowacje pokazane w praktyce

W czasie Targów zaprezentowano wiele nowych technologii, które usprawniają m.in. procesy magazynowania i transportu materiałów sypkich, poprawiają bezpieczeństwo w strefach zagrożonych wybuchem pyłów, a także polepszą komfort pracy służb utrzymania ruchu. Zinteresowanie Gości przykuła m.in. aplikacja Leak Survey, wspierająca pomiary oraz tworzenie raportów z detekcji nieszczelności wraz z kalkulacją kosztów. Redukuje ona czas przetwarzania danych: nie trzeba już ich zgrywać do oprogramowania, a dalej przesyłać do działów IT. Powoduje to, że Inżynierowi Utrzymania Ruchu wystarczy telefon, za pomocą którego zostanie sporządzony końcowy raport, zawierający m.in. informacje o miejscu i ciśnieniu wycieku.

AMC Vibro na stoisku zademonstrowało kompleksowy system do monitorowania i diagnostyki maszyn: czujniki drgań, moduły do monitorowania, a także podstawowego zabezpieczania maszyn oraz wielokanałowe systemy do analizy i wizualizacji danych online.

Dużą uwagą Zwiedzających cieszyły się zagadnienia poświęcone digitalizacji części zamiennych i szybkim ich wytwarzaniem w technologii druku 3D. Na czym polega innowacja? – „Wykonujemy inżynierię odwrotną: skanujemy części i tworzymy do nich dokumentację. To bardzo pomocne, kiedy Klient nie dysponuje rysunkiem technicznym, a musi wykonać nową część, która się zużyła bądź uległa zniszczeniu. Nasza technologia skraca również czas przygotowania takiej części: możemy ją wydrukować w technologii 3D i z powodzeniem użyć jako zamiennik. To z kolei znacząco skraca czas przestoju maszyny, a także obniża koszty przygotowania części z tradycyjnego materiału, np. aluminium” – mówił Filip Matejak z firmy Cubic Inch.  

Targi w Krakowie symas i maintenance 2017
Fot.: Targi w Krakowie 

Targi SyMas i Maintenance - mądry wybór

Targi SyMas i Maintenance to największe tego typu targi przemysłowe w Europie Środkowej, które z roku na rok się powiększają: swoją ofertę prezentuje coraz więcej firm, co następnie przekłada się na jeszcze większe zainteresowanie wśród Zwiedzających. Poświadczają to w swoich opiniach Wystawcy. 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tegorocznych Targach SyMas/Maintenance, zarówno ze względu na ich organizację oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi obecnymi i potencjalnymi Klientami. Cieszy nas również fakt, że w tym roku targi są większe, podzielone na ciekawe strefy, a zupełną nowością dla nas jest strefa mediów, gdzie w jednym miejscu jest dostęp do wielu magazynów branżowych” – zachwalała Targi Ewa Król z Instytutu Doskonalenia Produkcji.

Podobnie wypowiadał się Kamil Waltz z Fenix System Sp. z o.o.:

„Targi SyMas/Maintenance to targi krótkie, ale bardzo konkretne, co potwierdza tegoroczna edycja. Ogromną zaletą wydarzenia jest to, że przychodzą do nas osoby znające branżę i od razu przedstawiające nam swoje zapytania i problemy, a my staramy się na miejscu im pomóc. W ten sposób pozyskaliśmy wielu nowych Klientów. Należy również dodać, iż w naszej opinii targi z roku na rok się rozrastają i cieszą się coraz większą popularnością wśród Zwiedzających, co niewątpliwie sprawia, że do Krakowa chce się przyjeżdżać.”

Piotr Krybus z firmy CEMA S.A. zwracał natomiast uwagę na duży postęp, jaki organizatorzy poczynili od pierwszych edycji do obecnej.

„Od 6 lat regularnie przyjeżdżamy na Targi SyMas/Maintenance do Krakowa. Tegoroczna, IX edycja pokazuje, że są to Targi w pełni profesjonalne, które żyją za sprawą dużej liczby Wystawców i Zwiedzających. W tym roku nasza firma znacznie zwiększyła powierzchnię wystawienniczą i już wiemy, że to był strzał w dziesiątkę.”

Targi symas maintenance 2017
Fot.: Targi w Krakowie 

Targi źródłem wiedzy w praktyce

Coraz częściej maszyny i urządzenia wyręczają człowieka w codziennej pracy. Dzięki ich wdrożeniu coraz częściej usprawnia i maksymalizuje się wydajność procesów produkcyjnych. Nie świadczy to jednak, iż element ludzki zostanie w pełni wyeliminowany. Wręcz przeciwnie – by obsłużyć zaawansowane technologicznie systemy produkcyjne, konieczny jest udział dobrze wykwalifikowanych specjalistów. Dla nich zostały po raz kolejny zorganizowane seminaria workShops i cieszące się ogromnym zainteresowaniem konferencje „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”, a także „Nowoczesne technologie w branży materiałów sypkich”. Doceniają je zarówno Zwiedzający, jak i Wystawcy, dla których Targi to nie tylko spotkania z przyszłymi Klientami, ale również okazja na zaktualizowanie wiedzy i wymianę doświadczeń.

„W tym roku poziom Targów SyMas/Maintenance jest bardzo wysoki. Największe wrażenie zrobiła na nas Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu ze względu na wysoki poziom merytoryczny i prowadzących – doświadczonych praktyków z naszej branży. Cieszy nas duża liczba Zwiedzających oraz Wystawców, a także fakt, że klienci, których tu spotykamy są w dużej większości osobami decyzyjnymi. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku również pojawimy się na targach, gdyż uczestnictwo w nich przynosi nam wiele korzyści” – mówił Łukasz Szumilas z firmy I-Care Polska Sp. z o.o.

Targi w Krakowie prą do przodu

Organizatorzy wystaw trzymają rękę na pulsie branżowych innowacji i co roku starają się uatrakcyjniać formułę Targów, podążając za bieżącymi ideami i trendami w przemyśle.

„Nowością tegorocznej edycji targów Maintenance była strefa „Przemysł 4.0”. Zaprezentowano w niej m.in. nowoczesne systemy wytwarzania, zaawansowane oprogramowanie do przetwarzania i analizy danych z produkcji, systemy zarządzające utrzymaniem ruchu (CMMS, EAM) czy inteligentne czujniki. W ramach targów SyMas stworzyliśmy również Strefę dla Przemysłu Cementowo-Wapienniczego, w której wystawcy prezentowali rozwiązania dedykowane tej właśnie branży. Dziękujemy Wystawcom i Zwiedzającym za tak liczny udział w Targach i wydarzeniach im towarzyszących. Już dziś serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne Targi SyMas i Maintenance, które odbędą się  w dniach 9-10 października 2018 r., oczywiście w EXPO Kraków – podsumowuje Ewa Woch, Wiceprezes Zarządu Targów w Krakowie.


Więcej na stronach:
www.symas.krakow.pl
www.mtc.krakow.pl


Źródło: Targi w Krakowie 

Dodano 26.10.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy