Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Prace badawcze Lean-Tech we wrocławskim GEOCENTRUM

Prace badawcze Lean-Tech we wrocławskim GEOCENTRUM


Firma Lean-Tech poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego o kooperacji z Politechniką Wrocławską.


Współpraca firmy z uczelnią i wspólne wysiłki zaowocowały przyznaniem dotacji na realizację wielu wspólnych projektów. Podczas realizacji projektów badawczych firma z doświadczenia i konsultacji naukowych ekspertów z Politechniki Wrocławskiej oraz razem pracuje nad innowacjami na skalę światową.

Obecnie, w budynkach Geocentrum Politechniki Wrocławskiej przeprowadzane są złożone testy autonomicznych robotów mobilnych. Testowane są najnowsze funkcje oprogramowania sterującego do robotów AGV Lean-Cart takie jak: autonomiczne planowanie i realizacja tras oraz wykrywanie i omijanie przeszkód.

W poszukiwaniu uniwersalnego rozwiązania

Przy wsparciu naukowców z Politechniki Wrocławskiej powstał robot Lean Cart 20.0. Jest to inteligentny robot AGV (Automated Guided Vehicle) do transportu wewnętrznego europalet. Obecna technologia wymagała, aby przestrzenie przemysłowe zostały przystosowane do potrzeb robota przez użycie np. zaczepów lub stojaków, na których układane są palety z towarami, które później transportują roboty. Największe wyzwanie dla konstruktorów stanowiło znalezienie uniwersalnego rozwiązania, które pozwoli na zastosowanie robota w dowolnie wybranym miejscu, bez konieczności wprowadzania zmian w infrastrukturze. Lean Cart 20.0 jest czwartym autonomicznym robotem w rodzinie AGV Lean Cart. Każdy z oferowanych przez firmę robotów AGV jest przeznaczony do innej aplikacji, co daje naszym klientom nieograniczone możliwości.
 

Lean Cart 20.0


Wyjątkowy Lean Cart 20.0 – samodzielny, szybki i inteligentny

Opracowany przez firmę model robota Lean Cart 20.0 jest w stanie przenosić towary oraz materiały bez konieczności używania i uzupełniania robota dodatkowymi wózkami lub platformami. To innowacyjne rozwiązanie czyni robota agv urządzaniem wyjątkowym na skalę światową, na tym jednak nie kończy się lista zastosowanych usprawnień. Nowy robot przemysłowy będzie mógł poruszać się wyjątkowo szybko (do 4 km/h) oraz równie szybko ładować towar (w zaledwie 60 – 90 sekund). Dzięki specjalnie zaprojektowanym bateriom będzie także pracować nawet do 72 godzin, bez konieczności ładowania, a waga przewożonych przez niego towarów będzie mogła sięgać aż do 1 tony. Nowy rodzaj robota będzie również mógł zmienić kierunek jazdy w dowolnym momencie. Aby ułatwić mu poruszanie się i wykrywanie przeszkód, zostanie wyposażony w dwie kamery 3D, dwie standardowe kamery oraz trzy laserowe skanery. W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych robotów, dzięki użyciu sztucznej inteligencji, będzie mógł dokonać podziału pomieszczenia na strefy i poruszać się ostrożnie w miejscach, w których będą znajdować się ludzie oraz przyspieszyć tam, gdzie ich nie będzie.


Źródło: Leant-Tech


Dodano 08.07.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy