Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Giganci technologii na Masters & Robots

Giganci technologii na Masters & Robots

Giganci nowych technologii mówią Don`t miss the future! Siła technologii i wizja przyszłości – tylko na Masters & Robots w Warszawie.

Wiele nowoczesnych technologii wciąż bardziej kojarzy się ze światem science fiction niż z codziennym życiem. Jednak coś co wczoraj było jeszcze fantazją, dziś staje się powszechnym produktem lub usługą. Nowoczesne technologie to klucz do sukcesu w biznesie, konkurencyjności innowacyjnego myślenia i rozwoju firmy w skali globalnej. Ale - bez wątpienia - najważniejszy jest człowiek. 

Podczas największej w Polsce konferencji technologicznej – Masters & Robots (8-9.10/Warszawa) - o sile technologii i jej działaniu na rzecz ludzkości, technologicznych i etycznych wyzwaniach biznesu, najbardziej pożądanych kompetencjach zawodowych będą dyskutować najgorętsze nazwiska w branży, m.in. David Hanson – geniusz, wizjoner i przedsiębiorca, twórca Sophi – najbardziej znanego humanoidalnego robota, Mo Gawdat, ekspert od AI i robotyki, który pracował przy tworzeniu tajnych innowacyjnych technologii Google`a, Anahita Moghaddam - założycielka Neural Beings, trenerka Global CEOs, uczennica Dalajlamy, Michael Ventura, światowy ekspert od design`u, kreujący firmę opartą na „empathic design” czy Leesa Soulodre, konsultantka w zarządzaniu innowacjami, która pomogła wystartować od zera firmom, o obecnej łącznej wartości ponad 14 mld dolarów. W konferencji bierze udział ponad 70 ekspertów i praktyków z całego świata. Głównymi sponsorami wydarzenia są międzynarodowy inwestor, lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców, od lat wspierający startupy - Sebastian Kulczyk oraz polski gigant ubezpieczeniowy PZU.

Roboty i lepszy świat
Nazwany przez PC Magazine i WIRED geniuszem, zdobywca wielu nagród - od NASA, NSF, AAAI, Innowatora Roku Tech Titans i Triennale Projektowania Cooper Hewitt, David Hanson zyskał międzynarodowe uznanie tworząc inteligentne maszyny o ludzkiej ekspresji i empatii. Jego robot Sophia, najbardziej ludzki robot na świecie, otrzymał nawet obywatelstwo, ma za sobą wiele spotkań z artystami i twórcami, m.in. z Willem Smithem, Richardem Gere, a z niemiecką kanclerz Angelą Merkel rozmawiał o technologii, feminizmie i … Pucharze Świata. Hanson uważa, że w przyszłości opiekuńcze, super inteligentne i wysoce społeczne roboty będą częścią codziennego życia i pracy, współpracując z ludźmi, aby stworzyć lepszy świat. Podczas konferencji Masters&Robots zaprezentuje swoją wizję przyszłości sztucznej inteligencji. Temat wystąpienia: Why we need AI with heart.
https://digitaluniversity.pl/david-hanson-czlowiek-tworzacy-ludzkie-roboty/

Technologia w służbie szczęścia
Z kolei Mo Gawdat, przedsiębiorca i lider ruchu #onebillionhappy, dostrzega wagę przełomowych technologii, wskazując jednocześnie, że dalszy rozwój robotyki i AI, czy też ogólnie branży technologicznej, stawia przed światem biznesu bardzo istotne wyzwanie etyczne. Przestrzega przed osiągnięciem singularity czyli momentem, w którym „maszyny staną się mądrzejsze od nas, a dalszy rozwój naszego świata stanie się w dużej mierze nieprzewidywalny”. Aby do niego nie dopuścić – każdy powinien dążyć do szczęścia, a nauka i technologie powinny temu ludzkiemu szczęściu służyć. Tylko wtedy - wzorując się na ludzkości – nowe technologie będą miały dobry przykład - według Mo Gawdata - właściwie je „wychowamy”, tak jak wychowuje się dzieci. Temat wystąpienia: One Billion Happy: The Future of Technology, AI & Robotics, Rules for Building a Positive Organization
https://digitaluniversity.pl/digital-news/ai-robotyka/

Praca to nie wszystko
Obok Mo Gawdata wystąpi Anahita Moghaddam – założycielka Neural Beings, która chce zmieniać świat, opowie o najbardziej pożądanych kompetencjach zawodowych i wizji połączeniu przywództwa w biznesie, szczególną uwagę poświęcając samoświadomości i uważności, a przede wszystkim dążeniu do osobistego szczęścia. Temat wystąpienia: Rules for Building Happy Organisation, Leadership in a Disruptive Age.
https://digitaluniversity.pl/samoswiadomosc-najbardziej-pozadana-kompetencja-zawodowa/

Gospodarka nowej generacji
O korzyściach płynących z friction-free economy - niwelującej ograniczenia czasu, dystansu i braku dostępności - nowego modelu gospodarczego opowie podczas M&R Leesa Soulodre, przedsiębiorczyni, która w dążeniu do stałego przebudowywania firmy, aby błyskawicznie dostosowywać się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji - upatruje jej sukcesu w przyszłości. Temat wystąpienia: Friction Free Economies in a Smart Nation
https://digitaluniversity.pl/digital-news/friction-free-economy/

Z empatią w biznesie
„Nie potrzebujemy już więcej mnichów w klasztorach, potrzebujemy mnichów w naszym codziennym życiu”. To zdanie mocno podkreśla podejście Michaela Ventury do modelu współpracy z klientem, opartym na „empathic design”, w którym podstawą jest „głębsze zrozumienie” odbiorcy i dopasowanie końcowego produktu do jego rzeczywistych potrzeb. Tematyka wystąpienia: Building leadership and technology with empathy
http://digitaluniversity.pl/diginews/michael-ventura

Więcej: Agenda: https://mastersandrobots.tech/schedule/

Podczas uczestników wydarzenia czekają m.in.: 3 sceny: główna scena Masters & Robots, scena dla młodzieży Masters & Robots Youth oraz scena MIT COINs – poświęcona szczególnie tematyce AI i analityce danych prowadzona przez profesorów z MIT. W trakcie konferencji odbędą się również warsztaty z zagranicznymi ekspertami, wykłady i panele dyskusyjne. 

Masters&Robots 2019 + COINS 

Miejsce: Multikino Złote Tarasy, ul. Złota 59, Warszawa 

Masters & Robots to także wydarzenia towarzyszące, jak np. organizowany 7 października finał międzynarodowego konkursu dla startupów SingularityU Poland GLOBAL IMPACT CHALLENGE. Jego zwycięzca, wybrany spośród finałowej 10-tki, weźmie udział w Global Startup Program – prestiżowym programie akceleracyjnym Singularity University w Dolinie Krzemowej, a także otrzyma zaproszenie do trzeciej edycji „InCredibles” Sebastiana Kulczyka. 

SingularityU Poland GLOBAL IMPACT CHALLENGE 

Miejsce: Google Campus Warsaw, Plac Konesera 10, Warszawa 

Więcej informacji o konkursie: digitaluniversity.pl/global-impact-challenge-poland/ 

Dodatkowym wydarzeniem będzie także HACKATHON Antisemitism, realizowany przed konferencją w dniach 4-6 października wraz z Ambasadą Izraela. Przez 48 godzin programiści z Izraela, Ukrainy i Polski będą pracować nad rozwiązaniem problemu antysemityzmu w Internecie. W trakcie SingularityU Poland GLOBAL IMPACT CHALLENGE zostaną zaprezentowani zwycięzcy. 

HACKATHON Antisemitism 

Miejsce: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6, Warszawa 


Źródło: Digital University


Dodano 07.10.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy