3D Laser Next 2141 - nowa generacja cięcia
Źródło: Prima Power |
Laser Next 2141 został stworzony z myślą o zaspokojeniu potrzeb różnych gałęzi przemysłu: warsztatów produkcyjnych, tłoczni, przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, rolniczego i jest dostępna w różnych konfiguracjach dopasowanych do każdej produkcji.
17 kwietnia br. w Collegno, Prima Power ogłosiła wdrożenie na rynek nowej maszyny 3D Laser Next 2141, opartej o laser światłowodowy. Urządzenie zostało opracowane i zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb producentów części metalowych tłoczonych w różnorodnych branżach, takich jak warsztaty produkcyjne, tłocznie, przemysł lotniczy oraz kosmonautyczny, rolnictwo, czy przemysł motoryzacyjny. Maszyna gwarantuje niezrównaną elastyczność w zakresie procesów, rozmiarów i konfiguracji części, w połączeniu z najnowocześniejszą wydajnością, jakością oraz precyzją.
Laser Next 2141 jest nowym produktem w ofercie maszyn laserowych Prima Power 3D oraz najnowszym wynikiem ewolucji rodziny laserów Laser Next. Wszystkie innowacyjne cechy systemów laserowych Laser Next 1530 i 2130, wysoko wyspecjalizowanych w obróbce komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, dostępne są także w nowym produkcie Prima Power, zaprojektowanym tak, aby był on, jak najbardziej wszechstronny.
Wrażenie robi niezwykle duża objętość robocza tego urządzenia (4140 x 2100 x 1020 mm) nadająca się do prawie wszystkich rozmiarów części z blachy tłoczonej w 3D i płaskiej. Jej parametry technologiczne pozwalają na obróbkę zarówno części trójwymiarowych, jak i dwuwymiarowych, jak również łatwe przechodzenie z cięcia na spawanie.
Źródło: Staleo.pl |
Maszyna z serii Laser Next to idealna równowaga pomiędzy prędkością, precyzją oraz niezawodnością. Napędy liniowe na osiach głównych, bezpośredni napęd głowicy ogniskującej i zaawansowane systemy sterowania gwarantują najwyższą dynamikę w swoim segmencie rynku, przy prędkości jednej osi wynoszącej 120 m/min oraz prędkości przebiegu 208 m/min. Wiąże się to z maksymalną precyzją (Pa i Ps=0,03 mm) w bardzo dużej przestrzeni roboczej i z najlepszą całkowitą wydajnością sprzętu (Overall Equipment Efficiency - OEE).
Nowy Laser Next 2141 jest dostępny w różnorodnych konfiguracjach, aby lepiej dopasować się do każdej linii produkcyjnej. Wersja standardowa maszyny ze stałymi blatami wykorzystuje całą przestrzeń roboczą do obróbki dużych części i wyróżnia się idealną dostępnością z każdej strony. W układzie dzielonej kabiny (Split Cabin), objętość robocza jest podzielona na dwie połowy przez zdejmowaną ścianę i przesuwany dach, gdzie części są obrabiane lub ładowane/rozładowywane na przemian, w całkowicie bezpieczny sposób. Powoduje to zwiększenie wydajność urządzenia, a w przypadku części o większych gabarytach ściana może zostać zdemontowana, aby przywrócić całą przestrzeń roboczą. Konfiguracja ze stołem obrotowym (Turn-Table) pozwala na najszybszą obróbkę detali bez zatrzymywania maszyny. Jest to doskonałe rozwiązanie do seryjnej produkcji części średniej i dużej wielkości. Wersja Shuttle Tables daje możliwość szybkiego i zautomatyzowanego przesuwania części i osprzętu poza obszar roboczy z boku lub z przodu maszyny. Jest to wyjście dla obróbki dużych i ciężkich części, które przenosi się poza obszarem roboczym, a także w przypadku trudnych konfiguracji. W połączeniu ze Split Cabin, konfiguracja Shuttle Tables pozwala również na obróbkę komponentów bez zatrzymywania maszyny.
Dzięki swojej wszechstronności oraz wydajności urządzenie Laser Next 2141 otwiera nowe horyzonty dla obróbki części 3D. Rodzina Laser Next wprowadzona na rynek w 2014 roku wyznacza nowe standardy pod względem niezawodności i wydajności w produkcji seryjnej podzespołów samochodowych. Te niepowtarzalne cechy są teraz osiągalne także dla małych i średnich serii przy szerokiej gamie zastosowań, aż po części tłoczone na gorąco. To, co faktycznie wyróżnia ten produkt, to połączenie maksymalnej wydajności i skuteczności z wszechstronną elastycznością.
Źródło: Staleo.pl |
Laser Next 2141 zaopatrzony jest w laser światłowodowy Prima Power o mocy 3 i 4 kW, cechujący się wysoką skutecznością i jakością diod pompujących, lepszą ochroną przed odbiciami wstecznymi, opatentowaną wysoce reaktywną przesłoną elektroniczną, a także wysoką integracją z systemem.
Podobnie jak inne maszyny, Laser Next 2141 został stworzony zgodnie z założeniami Industry 4.0 Inside (czwarta rewolucja przemysłowa) i posiada nowoczesnerozwiązania związane z produkcją cyfrową i komunikacją w chmurze. Ta elastyczna i efektywna maszyna wchodzi w interakcję z fabryką i całym przedsiębiorstwem, a klienci mają możliwość zdalnego monitorowania, sterowania oraz przewidywania procesu produkcji w celu osiągnięcia najwyższej jego wydajności.
40-letnie doświadczenie w zakresie obróbki laserowej 3D jest rzeczywiście wybitne i dzięki nieustannemu dialogowi z klientami i partnerami działającymi w najbardziej zróżnicowanych sektorach przemysłu, firma Prima Power zapoznała się z ich potrzebami i oczekiwaniami i przeniosła je na ten nowy produkt. Laser Next 2141 z pewnością pomoże im usprawnić produkcję oraz zdobyć konkretną przewagę konkurencyjną.
Zobacz profil firmy Prima Power na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Prima Power Central Europe, Staleo.pl
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?