Szukaj w działach:

Przemysł w 2019 roku okiem Prima Power

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Rekordowo niskie bezrobocie, przyspieszenie produktywności pracy i duże tempo wzrostu gospodarczego - tak w skrócie można podsumować rok 2019 w przemyśle.

Polscy przedsiębiorcy musieli zmierzyć się z dużymi wyzwaniami takimi jak brak pracowników czy roznące potrzeby produkcyjne. Dla firmy Prima Power mijający rok wiązał się z wprowadzeniem szeregu nowych technologii, zautomatyzowanych rozwiązań wspierających obróbkę oraz istotnymi wydarzeniami dla życia firmy. 

Wysoki poziom nowych zamówień w przemyśle wskazuje na zachowanie dużej aktywności w tym segmencie. We wrześniu analitycy GUS ocenili, że dobre perspektywy dla inwestycji stwarza łączna wartość kosztorysowa inwestycji przemysłowych, która wyniosła 17,8 mln zł, co oznacza wzrost o 3,4 proc r/r. Dynamika naszej gospodarki korzystnie przekłada się na wzrost produkcji w segmencie maszyn i urządzeń. Przedsiębiorcy stawiają na rozwój i moce wytwórcze, wzmacniając asortymentową i technologiczną ofertę wśród konkurencji, co skutecznie przybliża całą branżą do Przemysłu 4.0.

Działania Prima Power w 2019 roku

- „„Prima is here”, to hasło, które przyświecało naszym działaniom w 2019 r. Slogan określa sposób naszego podejścia do klientów, nie tylko podczas branżowych targów, ale w każdym momencie kontaktu i kooperacji. Fachowe porady, nakierunkowane ściśle pod potrzeby klienta to klucz do poszerzania grona nowych i obecnych klientów" – twyjaśnia Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Ostani rok upłynął włoskiemu producentowi maszyn pod znakiem wprowadzenia szeregu nowości i rozwiązań technologicznych. Premierę w tym roku miała serwo-elektryczna prasa krawędziowa eP Genius 1030 z automatyczną zmianą narzędzi i automatycznym magazynem. Dynamiczna, precyzyjna masznya, gwarantująca powtarzalność gięcia na najwyższym poziomie. Wysoka wydajność prasy cnc to zasługa całkowitego braku oleju, i co za tym idzie lepszej jakości gięcia. Dodatkowo użytkownik oszczędza także czas, ponieważ maszyna nie potrzebuje ręcznej i żmudnej zmiany narzędzi, której jakość jest ściśle powiązana z doświadczeniem operatora. Maszyna eP Genius posiada 15 osi, a maksymalna ilość narzędzi do magazynowania wynosi 32 metry. Nowy model 1030 to najbardziej wszechstronna serwo-elektryczna maszyna, o dobrej relacji siły gięcia do długości (105 ton i 3060mm), z automatyczną kompensacją ugięcia belki, 5-osiowym tylnym popychaczem oraz systemem kontroli kąta gięcia IRIS Plus. Zastosowane oprogramowanie zawiera również szereg opcji związanych z automatycznym onarzędziowaniem.

Jedną z koejnych nowości była zautomatyzowana linia Combi Sharp, łącząca zalety wykrawarki i najnowszej technologii cięcia laserowego, przeznaczona do obróbki arkuszy blachy o wymiarach 1250 x 2500mm. Maszyna wyposażona jest w stół roboczy ze szczotkami zapobiegającymi rysowaniu się arkuszy m.in. z połyskliwej stali nierdzewnej. Dużą zaletą maszyny jes konfigurowalny rewolwer o bardzo praktycznym zastosowaniu. Urzadzenie może być dostosowane do potrzeb użytkownika, dzięki 20 stacjom, mieszczącym do 280 narzędzi. Koncepcja systemu narzędziowego pozwala na oszczędność czasu, a co za tym idzie brak przestojów na zmianę narzędzi, natomiast na przezbrojenie maszyny potrzebne są zaledwie 2 sekundy. Combi Sharp, poza wykrawaniem i cięciem laserowym posiada  tównież takie funkcje jak: formowanie, grawerowanie oraz zginanie. Dzięki czemu znajdzie zastosowanie przy produkcji systemów reklamowych, gdzie kluczowe okazują się wysokie prędkości, minimalny czas ustawiania, w połączeniu z precyzją wykonania.

Rok 2019 zbiegł się również z rocznicą premiery zintegrowanej technologii wykrawania i cięcia laserowego Combi Genius 1530, która dostępna jest w dwóch wersjach wydajnościowych. Pure – do efektywnej produkcji z niską stopą inwestycji w urządzenie oraz Dynamic – dla osiągnięcia maksimum prędkości i produktywności. Maksymalna pojemność rewolweru to 384 narzędzia. Urządzenie posiada również system inteligentnego bijaka, nie tylko skracając czas przezbrojenia, ale także rozszerzając liczbę narzędzi w rewolwerze, szczególnie tych indeksowanych. Maszyna może zostać wyposażona również w urządzenie do załadunku blachy i sortowania gotowych detali - robota przemysłowego LSR.

Włoski producent maszyn do obróbki blach celebrował również otwarcie nowego Demo Center w Czosnowie. Firma Prima Power była uczestnikiem najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i zagranicą – m.in. na międzynarodowych targach ITM w Poznaniu. Producent zaprezentował inteligentną giętarkę do blachy – BCe Smart oraz nową wersję wycinarki laserowej Platino Fiber Evo wraz z systemem automatycznego załadunku i rozładunku Compact Server. Firma przygotowała trównież strefę z Virtual Reality, dzięki której mieli możliwość obejrzeć maszyny niemal w stanie rzeczywistym – wejść do ich środka i zapoznać się z detalami. Udział w targach branżowych to jak co roku dla Prima Power świetna okazja do zaprezentowania swoich produktów szerokiemu gronu odbiorców, ale także wymiany cennych doświadczeń w gronie specjalistów i ekspertów.

"Nasze centrum pokazowe to świeżo wyremontowana hala o powierzchni 600 m2, w której prezentujemy maszyny potencjalnym klientom, ale także organizujemy szkolenia z obsługi dla operatorów. W Demo Center każdy może zapoznać się z serwo-elektrycznymi technologiami do obróbki blachy, a także dopytać o szczegóły naszych ekspertów" – dodaje Roman Padewski.


Źródło: Prima Power


PRIMA POWER CENTRAL EUROPE SP. Z O.O.
Holenderska 6
05-152 Czosnów
+48 22 201 13 46
POWIĄZANE
Jak usprawnić procesy na swojej produkcji? Zaktualizuj wiedzę i poznaj niezbędne narzedzia, dzięki którym usprawnisz procesy ...
Zbliża się XI edycja Executive Innovation Forum Już 29 listopada 2023 roku hotel Sheraton Grand Warsaw stanie się centrum dyskusji na tem...
Trendy w branży metalowej Nowe Perspektywy 4.0 - spotkanie łączące merytoryczne wykłady, warsztaty z wykorzystaniem...
Jak Asset Tracking może pomóc w digitalizacji produkcji? Intralogistyka to nic innego jak transport materiałów, a także produktów w ...
Łatwiejsza realizacja projektów systemów wizji maszynowej Oferta zintegrowanych kamer maszynowych B&R obejmuje teraz inteligentną kamerę (Smart...
Dzień Otwarty pokazowej Fabryki Przyszłości 18 lutego w godzinach 9.30-12.00 po raz kolejny odbędzie się wydarzenie prezentujące świa...
Partnerzy