Szukaj w działach:

Przemysł w 2019 roku okiem Prima Power

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Rekordowo niskie bezrobocie, przyspieszenie produktywności pracy i duże tempo wzrostu gospodarczego - tak w skrócie można podsumować rok 2019 w przemyśle.

Polscy przedsiębiorcy musieli zmierzyć się z dużymi wyzwaniami takimi jak brak pracowników czy roznące potrzeby produkcyjne. Dla firmy Prima Power mijający rok wiązał się z wprowadzeniem szeregu nowych technologii, zautomatyzowanych rozwiązań wspierających obróbkę oraz istotnymi wydarzeniami dla życia firmy. 

Wysoki poziom nowych zamówień w przemyśle wskazuje na zachowanie dużej aktywności w tym segmencie. We wrześniu analitycy GUS ocenili, że dobre perspektywy dla inwestycji stwarza łączna wartość kosztorysowa inwestycji przemysłowych, która wyniosła 17,8 mln zł, co oznacza wzrost o 3,4 proc r/r. Dynamika naszej gospodarki korzystnie przekłada się na wzrost produkcji w segmencie maszyn i urządzeń. Przedsiębiorcy stawiają na rozwój i moce wytwórcze, wzmacniając asortymentową i technologiczną ofertę wśród konkurencji, co skutecznie przybliża całą branżą do Przemysłu 4.0.

Działania Prima Power w 2019 roku

- „„Prima is here”, to hasło, które przyświecało naszym działaniom w 2019 r. Slogan określa sposób naszego podejścia do klientów, nie tylko podczas branżowych targów, ale w każdym momencie kontaktu i kooperacji. Fachowe porady, nakierunkowane ściśle pod potrzeby klienta to klucz do poszerzania grona nowych i obecnych klientów" – twyjaśnia Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Ostani rok upłynął włoskiemu producentowi maszyn pod znakiem wprowadzenia szeregu nowości i rozwiązań technologicznych. Premierę w tym roku miała serwo-elektryczna prasa krawędziowa eP Genius 1030 z automatyczną zmianą narzędzi i automatycznym magazynem. Dynamiczna, precyzyjna masznya, gwarantująca powtarzalność gięcia na najwyższym poziomie. Wysoka wydajność prasy cnc to zasługa całkowitego braku oleju, i co za tym idzie lepszej jakości gięcia. Dodatkowo użytkownik oszczędza także czas, ponieważ maszyna nie potrzebuje ręcznej i żmudnej zmiany narzędzi, której jakość jest ściśle powiązana z doświadczeniem operatora. Maszyna eP Genius posiada 15 osi, a maksymalna ilość narzędzi do magazynowania wynosi 32 metry. Nowy model 1030 to najbardziej wszechstronna serwo-elektryczna maszyna, o dobrej relacji siły gięcia do długości (105 ton i 3060mm), z automatyczną kompensacją ugięcia belki, 5-osiowym tylnym popychaczem oraz systemem kontroli kąta gięcia IRIS Plus. Zastosowane oprogramowanie zawiera również szereg opcji związanych z automatycznym onarzędziowaniem.

Jedną z koejnych nowości była zautomatyzowana linia Combi Sharp, łącząca zalety wykrawarki i najnowszej technologii cięcia laserowego, przeznaczona do obróbki arkuszy blachy o wymiarach 1250 x 2500mm. Maszyna wyposażona jest w stół roboczy ze szczotkami zapobiegającymi rysowaniu się arkuszy m.in. z połyskliwej stali nierdzewnej. Dużą zaletą maszyny jes konfigurowalny rewolwer o bardzo praktycznym zastosowaniu. Urzadzenie może być dostosowane do potrzeb użytkownika, dzięki 20 stacjom, mieszczącym do 280 narzędzi. Koncepcja systemu narzędziowego pozwala na oszczędność czasu, a co za tym idzie brak przestojów na zmianę narzędzi, natomiast na przezbrojenie maszyny potrzebne są zaledwie 2 sekundy. Combi Sharp, poza wykrawaniem i cięciem laserowym posiada  tównież takie funkcje jak: formowanie, grawerowanie oraz zginanie. Dzięki czemu znajdzie zastosowanie przy produkcji systemów reklamowych, gdzie kluczowe okazują się wysokie prędkości, minimalny czas ustawiania, w połączeniu z precyzją wykonania.

Rok 2019 zbiegł się również z rocznicą premiery zintegrowanej technologii wykrawania i cięcia laserowego Combi Genius 1530, która dostępna jest w dwóch wersjach wydajnościowych. Pure – do efektywnej produkcji z niską stopą inwestycji w urządzenie oraz Dynamic – dla osiągnięcia maksimum prędkości i produktywności. Maksymalna pojemność rewolweru to 384 narzędzia. Urządzenie posiada również system inteligentnego bijaka, nie tylko skracając czas przezbrojenia, ale także rozszerzając liczbę narzędzi w rewolwerze, szczególnie tych indeksowanych. Maszyna może zostać wyposażona również w urządzenie do załadunku blachy i sortowania gotowych detali - robota przemysłowego LSR.

Włoski producent maszyn do obróbki blach celebrował również otwarcie nowego Demo Center w Czosnowie. Firma Prima Power była uczestnikiem najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i zagranicą – m.in. na międzynarodowych targach ITM w Poznaniu. Producent zaprezentował inteligentną giętarkę do blachy – BCe Smart oraz nową wersję wycinarki laserowej Platino Fiber Evo wraz z systemem automatycznego załadunku i rozładunku Compact Server. Firma przygotowała trównież strefę z Virtual Reality, dzięki której mieli możliwość obejrzeć maszyny niemal w stanie rzeczywistym – wejść do ich środka i zapoznać się z detalami. Udział w targach branżowych to jak co roku dla Prima Power świetna okazja do zaprezentowania swoich produktów szerokiemu gronu odbiorców, ale także wymiany cennych doświadczeń w gronie specjalistów i ekspertów.

"Nasze centrum pokazowe to świeżo wyremontowana hala o powierzchni 600 m2, w której prezentujemy maszyny potencjalnym klientom, ale także organizujemy szkolenia z obsługi dla operatorów. W Demo Center każdy może zapoznać się z serwo-elektrycznymi technologiami do obróbki blachy, a także dopytać o szczegóły naszych ekspertów" – dodaje Roman Padewski.


Źródło: Prima Power


PRIMA POWER CENTRAL EUROPE SP. Z O.O.
Holenderska 6
05-152 Czosnów
+48 22 201 13 46
POWIĄZANE
Wykorzystaj rabat na Konferencję Smart Factory World W nowoczesnym procesie produkcyjnym kluczowy jest dostęp do aktualnych informacji umożliw...
Webinary Lenze Polska - dostępne online W ostatnim roku firma Lenze Polska prowadziła dwie serie webinarów, w trakcie kt&o...
Automatyczna Stacja THT Współpraca pomiędzy Fitechem i B&R rozwija się z każdym kolejnym projektem auto...
Robotyzacja procesów biznesowych na BPM Trends Już 7 kwietnia w formule on-line, odbędzie się Konferencja, podczas której zostaną...
Jakie są zalety gotowej celi do paletyzacji? Rynek rozwiązań dla paletyzacji rozwija się ze względu na niedobór pracownikó...
Smart MechatroniX - nowe rozwiązania dla fabryki przyszłości Platforma Smart MechatroniX firmy Bosch Rexroth, łącząca najlepsze w swojej klasie elemen...
Partnerzy