Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Maszyny kombinowane o wielu zastosowaniach

Maszyny kombinowane o wielu zastosowaniach


Wymagania produkcyjne stawiane przed przedsiębiorcami w zakresie produkcji są obecnie znacznie wyższe niż w przeszłości. Musi być ona nie tylko wydajniejsza i szybsza, ale też zachowywać odpowiednie normy jakości.


Wyższe wymagania produkcyjne mają również wpływ na producentów maszyn do obróbki blach, ponieważ muszą sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Rozwiązaniem dla obu stron jest stosowanie maszyn wielozadaniowych (kombinowanych).

Tego typu urządzenia pozwalają oszczędzić energię, miejsce i uprościć logistykę pomiędzy gniazdami. Wszystkie procesy obróbki plastycznej mogą być bowiem wykonane efektywnie, jakościowo i wydajnie po jednokrotnym zamocowaniu w chwytakach maszyny. Zwykle dostępne na rynku maszyny kombinowane są połączeniem wykrawarki z cięciem laserowym lub 5-osiowej (3D) wycinarki laserowej integrujące technologie cięcia, perforacji i spawania elementów. 

Innowacyjne rozwiązanie zaproponowała firma Prima Power. Wielofunkcyjna maszyna Shear Genius łączy w sobie wykrawarkę i gilotynę kątową.  Posiada też własne sterowanie numeryczne osiami i oprogramowanie, a także inteligentny bijak oraz pozwala na instalację dużej liczby narzędzi. Do tego wyposażono ją w konfigurowalny rewolwer (kompatybilny z różnymi producentami narzędzi), stacje multitool i indeksowe (zwiększające możliwości przy wykrawaniu). Taka koncepcja systemu narzędziowego pozwala na wyeliminowanie przestojów potrzebnych na zmianę narzędzi i nastaw, bo są gotowe do pracy i od razu można ich używać.

W branży produkcyjnej technologia cięcia gilotyną kątową jest stosowana w wielu obszarach. Dlatego występuje jako pojedyncze urządzenie (wykrawanie/cięcie gilotyną kątową) albo w roli jednostki centralnej w systemach z automatycznym przepływem materiału. 

Zintegrowanie wykrawarki z gilotyną kątową sprawiło, że za pomocą jednej maszyny można zmienić pełnowymiarowe arkusze blachy na gotowe elementy wraz z separacją odpadu. Z kolei obrabiane właśnie komponenty przekładane do końcowych etapów produkcji i to bez potrzeby transportowania  ich kiedy są ładowane czy rozładowywane, wykrawane, cięte czy sortowane. Warty uwagi jest także fakt, że Shear Genius może być stosowana jako samodzielna prasa wykrawająca o dużej dokładności i wysokiej jakości. Co z pewnością jest kolejnym znacznym atutem maszyny skonstruowanej przez Prima Power.

***

Prima Power – jeden z wiodących producentów maszyn, urządzeń i systemów do obróbki blachy oraz niekwestionowany lider w zakresie obróbki laserowej 2D i 3D, wykrawania oraz gięcia. Zakłady produkcyjne Prima Power znajdują się we Włoszech, Finlandii i USA. Z tych państw firma dystrybuuje urządzenia i systemy na cały świat.


Źródło: Prima Power 

Dodano 08.07.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy