Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Jak wykorzystać technologie 3D w biznesie

Jak wykorzystać technologie 3D w biznesie
Fot.: CadXpert  

Podczas Targów EUROTOOL® i FASTENER POLAND w Krakowie po raz drugi odbędzie się Forum Druku 3D – wydarzenie, które przybliża funkcjonowanie technologii 3D w różnych sektorach przemysłu.

Spotkanie, które odbędzie się 29 listopada 2017 r., jest przeznaczone zagadnieniom związanym z projektowaniem, skanowaniem i drukiem 3D. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są przedstawiciele firm już korzystających z technologii przyrostowych oraz tych przedsiębiorstw, które dopiero zamierzają wdrożyć technologie 3D.

Praktyczna wiedza oraz warsztaty

W trakcie tegorocznej edycji odbędzie się sześć merytorycznych prelekcji. Wśród zaproszonych gości są między innymi Victor Golescu, MakerBot Territory Manager EMEA i prof. dr hab. inż. Stefan Szczepanik z Pracowni Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych Akademii Górniczo-Hutniczej. W czasie zaplanowanych wystąpień zostaną zaprezentowane faktyczne przypadki i przykłady wdrożeń technologii 3D, na które składa się skanowanie 3D i druk 3D. Wyjątkowy nacisk zostanie położony na opis zastosowań technologii przyrostowych w szybkim prototypowaniu, a także w samej produkcji.

Podczas drugiej części Konferencji jednocześnie odbędą się warsztaty: „Druk 3D w praktyce”, na których zostaną pokazane urządzenia Stratasys F123, Formlabs Form 2, MakerBot Replicator Z18, a także „Skanowanie 3D w praktyce” (prezentacja urządzeń EinScan). Część warsztatowa jest najlepszą okazją do spotkania z ekspertami, którzy wyjaśnią tajemnice technologii 3D i odpowiedzą na wszelkie pytania uczestników.

„Wielu przedsiębiorców nadal kojarzy druk 3D z niską jakością i dokładnością. Jednak na przestrzeni ostatnich lat bardzo się to zmieniło. Wytwarzamy prototypy funkcjonalne z materiałów takich jak PC-ABS, PA12, ABS. Są one później montowane na przykład w samochodach i pomyślnie przechodzą kilkumiesięczne, rygorystyczne testy. Podczas Konferencji przedstawimy Państwu praktyczne rozwiązania i autentyczne przykłady, ponieważ bardzo ważne jest dla nas prezentowanie tego, co możemy wyprodukować dzięki drukarkom 3D” - wyjaśnia Piotr Gurga, współwłaściciel CadXpert i jeden z pomysłodawców Forum Druku 3D.Jeden bilet – trzy branżowe wydarzenia

II edycja Konferencji Forum Druku 3D odbywa się podczas Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL®, a także Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Wstęp na Konferencję uprawnia do udziału we wszystkich trzech wydarzeniach.

Formularz rejestracyjny na targi EUROTOOL z kodem rabatowym

Formularz rejestracyjny na Konferencję Forum Druku 3D

W pierwszej kolejności warto dokonać bezpłatnej, internetowej rejestracji na targi EUROTOOL®. Po wypełnieniu formularza wysyłany jest do Państwa kod rabatowy w wysokości 20 zł, który można wykorzystać przy zakupie biletów na Konferencję Forum Druku 3D.


Konferencja na FB: 

www.facebook.com

Więcej na stronie www:
www.cadxpert.com.pl/konferencja-forum-druku-3d.pl


Więcej o Forum Druku 3D 2017 na Staleo.pl


Źródło: CadXpert


Dodano 31.10.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy