Szukaj w działach:

Ślizgacze profilowe do szerokiego zakresu zastosowań

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Wytrzymałe ślizgacze profilowe norelem nadają się do wszelkiego rodzaju zastosowań obejmującego m.in drzwi przesuwne, szuflady, szyny ślizgowe czy wózki liniowe.


Korpus nowych ślizgaczy jest wykonany z wytrzymałego odlewu cynkowego, co ogranicza zużycie podczas ruchu liniowego aluminiowych prowadnic z rowkiem 8 mm. Po wprowadzeniu w rowek ślizgacz profilowy tworzy solidny ślizg wraz z łożyskiem ślizgowym. Dodatkowo zatrzaskiwane elementy ślizgowe z tworzywa sztucznego zapewniają płynny, liniowy ruch profili aluminiowych.

 

Wytrzymałe ślizgacze profilowe do szerokiego zakresu zastosowań

 

Zapobiegając gromadzeniu się brudu i zanieczyszczeń, ślizgacze nie wymagają dodatkowego smarowania w celu zapewnienia płynnej pracy. Oznacza to, że ślizgacze profilowe mogą być wykorzystywane także w wymagających środowiskach pracy w obecności zapylenia, wilgoci i zanieczyszczeń. Elementy dodatkowe można mocować do ślizgacza profilowego za pomocą dołączonych nakrętek M6 zgodnych z normą DIN 439, przy maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu wynoszącym 50 N.

Ślizgacze profilowe norelem są również dostępne w wersji z rękojeścią nastawną wykonaną z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym. Za pomocą rękojeści można dociągnąć do profilu aluminiowego blok ślizgowy znajdujący się pośrodku ślizgacza, co uniemożliwia przesuwanie się systemu ślizgowego. Przy momencie dokręcania rękojeści o wartości 15 Nm powstaje siła mocująca 600 N. Wersja z dodatkową rękojeścią nastawną poszerza zakres dostępnych zastosowań.

 

Wytrzymałe ślizgacze profilowe norelem do szerokiego zakresu zastosowań

 

Prowadnice ślizgowe z kilkoma wózkami należy projektować jako kombinację łożyska stałego (forma F, ze śrubami M6) i łożyska swobodnego (forma L, ze śrubami M5). Pozwoli to skompensować wszelkie tolerancje kształtu i zapewni swobodny ruch.

Nowe ślizgacze firmy norelem mogą być stosowane w wielu sektorach przemysłu produkcyjnego i inżynieryjnego. Ograniczając zużycie w trakcie ruchu liniowego i wymagając minimalnej konserwacji, ślizgacze profilowe sprawiają, że praktyki inżynieryjne są bardziej wydajne, a organizacje zmniejszają koszty konserwacji. Mając to na uwadze, wytrzymałe ślizgacze profilowe pokazują, że firma norelem stale oferuje coraz wydajniejsze rozwiązania zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i komercyjnych.

Więcej informacji o ofercie produktowej na stronie www.norelem.pl

 

Źródło: norelemNORELEM SP. Z O.O.
Myśliborska 22
66-400 Gorzów Wielkopolski
+48 572895704
POWIĄZANE
Przemysł połączony z VR i AR staje się rzeczywistością Firmy wydają krocie na rozwój technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości...
Roboty SCARA – odpowiedź na wyzwania produkcyjne? Roboty przemysłowe są dostępne w wielu różnych formach i mogą być wykorzystywane d...
Kalendarz Konferencji Technicznych 2022 Maksymalizacja efektów, zapewnienie produktów wysokiej jakości, rozwiązania...
PCI Days 2022 - zarejestruj się bezpłatnie już teraz Jedyne w Polsce targi dostawców dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego PCI...
Spotkania HumanTech Meetings łączą świat nauki i biznesu HumanTech Meetings to projekt Centrum Innowacji HumanTech, którego celem jest zbli...
Tech-Con - nowy dystrybutor Universal Robots Universal Robots (UR), światowy lider wśród producentów robotów wsp&...
Partnerzy