Szukaj w działach:

Przemiennik Lenze i500 cabinet w maszynach MEGA

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Efektem współpracy renomowanego producenta maszyn i firmy Lenze są nowoczesne maszyny, które doceniają użytkownicy końcowi.


Firma MEGA z Bełżyc to od 25 lat znany i doceniany producent maszyn oraz kompletnych linii produkcyjnych dla branży przetwórstwa spożywczego, jak i innych gałęzi przemysłu. Jest to wieloletni klient Lenze, który stosuje przemienniki Lenze między innymi w konstruowanych i produkowanych przez siebie blanszownikach, wywrotnicach czy rozparzaczach – urządzeniach przeznaczonych do termicznej obróbki produktów w wysokiej temperaturze. Firma MEGA często używa przemienników popularnej serii i500 w wersji do zabudowy w szafie sterowniczej, w wariancie i510 oraz i550.

Od momentu wejścia na rynek przemienniki serii i500 stawały się z każdym dniem coraz popularniejsze wśród klientów Lenze. We wrześniu 2022 został wyprodukowany milionowy przemiennik i550 w wersji do szafy sterowniczej. Wiele firm zaufało jakości Lenze i z powodzeniem stosuje przemienniki tej serii w swoich maszynach.


„Niezawodność jest podstawą, dlatego stawiamy na takiego partnera jak Lenze” - Rafał Włosek – Senior Technical Advisor Engineer w firmie Mega.

 

--> Zobacz film o współpracy obu firm


Wspólny cel

Głównym celem firmy MEGA jest dostarczanie maszyn najwyższej jakości. Dlatego w swoich projektach stosuje rozwiązania renomowanych producentów. Firma Lenze od ponad 75 lat wspiera producentów maszyn, przygotowując kompletne rozwiązania w oparciu o szerokie portfolio swoich produktów, takich jak min. przemienniki, silniki, motoreduktory, oprogramowanie i usługi cyfrowe. Lenze nieustannie rozwija swoje produkty, by sprostały nowym wymaganiom, a także pilnuje wysokiej jakości komponentów. Dzięki temu producenci maszyn mogą być pewni, że innowacyjne projekty zrealizowane na komponentach Lenze będzie cechowała wysoka jakość i nowoczesność, co jest krokiem do sukcesu. W wyniku tej współpracy powstają maszyny, które doceniają użytkownicy końcowi.

Ukryty klejnot w najlepszych szafach sterowniczych

Małe rozmiary, książkowa zabudowa, modułowość i opcje programowania są zaletami przemiennika i550 cabinet, które sprawdzają się w produkowanych maszynach. Programowanie można przeprowadzić z pomocą demontowanej klawiatury lub z pomocą oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Wgrywanie parametrów odbywa się poprzez USB lub sieć WLAN, a poszczególne parametry można zapisać  i przesłać do maszyny w formie pliku, co przyspiesza proces.


„Z przemienników Lenze korzystamy już od paru lat, charakteryzują się one przemyślaną budową, dzięki czemu zaoszczędzają one miejsce w szafie, a wymiana ciepła pozwala na montowanie ich obok siebie bez przerw, dzięki czemu możemy zaplanować rezerwę. Przemienniki, z których najczęściej korzystamy, to seria i510, bardzo podstawowa, która się przydaje do mniejszych maszyn oraz seria i550 z modułami komunikacji typu IO Link, Profinet. Innymi elementami, które dokładamy, to moduły Safety, pozwalające nam zabezpieczyć maszynę.” - Konrad Mirosław – Automatyk w firmie MEGA.

 

Specjaliści firmy Mrga współpraca z Lenze
Fot.: Konrad Mirosław – Automatyk Mega i Andrzej Czernecki – Specjalista ds. kluczowych klientów Lenze Polska.

 

Sukces serii i500

Przemiennik częstotliwości i550 sprawdza się każdego dnia w wielu aplikacjach.​  Ze względu na popularność, firma Lenze zdecydowała się również na wersje zdecentralizowane tej serii. Pierwszą jest i550 protec z wysokim stopniem ochrony IP66, który umożliwia jego stosowanie w środowiskach zapylonych i mokrych. Drugą wersją jest najnowszy i550 motec również z wysokim stopniem ochrony IP66.

Nowy i550 motec dodatkowo posiada przydatną funkcję Master IO-link, co pozwala na bezpośrednie podłączanie inteligentnych czujników pracujących w tym standardzie. Nowością na rynku, która cechuje nowy przemiennik, jest zintegrowany moduł zwrotu energii do sieci, co zapewnia najwyższą sprawność energetyczną. Cechują go liczne dodatkowe funkcje, które pomagają ograniczyć liczbę dodatkowych komponentów, co skutkuje znacznym ograniczeniem kosztów. Ponadto, przemienniki Lenze w połączeniu z przekładniami i silnikami m550 tworzą pakiet o bardzo wysokiej efektywności energetycznej.


„Cieszymy się ze stałej współpracy renomowanych producentów maszyn, takich jak firma MEGA, i zachęcamy do współpracy i skorzystania z naszego rozległego portfolio produktów” - Anna Mnich – Specjalista ds. marketingu w Lenze Polska.

 

Źródło: Lenze Polska

Lenze Polska Sp. z o.o.
ul. Roździeńskiego 188 b
40-203 Katowice
+48 32 203 97 73
POWIĄZANE
Bezpieczeństwo coraz ważniejsze w przemysłowej rewolucji 4.0. Bezpieczeństwo w przemyśle będzie jednym z najważniejszych tematów zbliżających si...
Modernlog 2024 Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Targów Logistyki, Maga...
Rozwiązanie FAULHABER do napędzania trzech osi Wysokiej jakości zegarki mechaniczne to delikatna biżuteria ze skomplikowanym mechanizmem...
DREMA 2020 - Złote Medale MTP wręczone Znamy już zwycięzców Konkursu o Złoty Medal MTP na Targach DREMA 2020. Sąd konkurs...
Robot MOBOT®AGV automatyzuje transport w NucAir Roboty MOBOT®AGV firmy WObit to mobilne roboty służące do automatyzacji transportu i ...
ABB świętuje piąte urodziny robota YuMi® W tym roku ABB świętuje piąte urodziny swojego dwuramiennego robota współpracujące...
Partnerzy