Szukaj w działach:

Nowy robot ABB typu Delta - najszybszy w swojej klasie udźwigu

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

ABB rozszerza swoje portfolio robotów FlexPicker® typu Delta (o kinematyce równoległej) o model IRB 365 - najszybszy do pobierania, pakowania i reorientacji lekkich produktów.

Dzięki pięciu osiom i udźwigowi 1,5 kg, IRB 365 jest zarówno elastycznym, jak i najszybszym w swojej klasie urządzeniem do reorientacji zapakowanych lekkich produktów, takich jak ciastka, czekolady, papryki, cukierki, małe butelki i paczki.

W odpowiedzi na rozwój handlu elektronicznego i rosnący popyt na towary pakowane w sposób gotowy do sprzedaży, model IRB 365 został opracowany z myślą o zastosowaniach obejmujących żywność i napoje, produkty farmaceutyczne i dobra konsumpcyjne, w których szybkość linii produkcyjnej i zdolność adaptacji mają kluczowe znaczenie.


- IRB 365 może pobierać, reorientować i umieszczać produkty o wadze 1 kg z prędkością 120 pobrań na minutę - powiedział Roy Fraser, globalny kierownik ds. produktu w biznesie Robotyki ABB. - Nasi klienci zauważyli, że wzrost zakupów przez internet napędza popyt na towary pakowane na półkach, dlatego opracowaliśmy nowego robota typu Delta, który sprosta temu wyzwaniu. Obsługując więcej produktów na minutę, robot IRB 365 zwiększa produktywność, a jednocześnie oszczędza czas i energię, dzięki czemu produkcja jest bardziej wydajna.

 

Robot ABB IRB 365 typu Delta najszybszy do pobierania i pakowania


Od reorientację produktu, załadunku i pakowania wtórnego, poprzez przenoszenie butelek, odkręcanie, kompletację 3D, podawanie i sortowanie paczek, IRB 365 spełnia wiele różnych zastosowań. Zasilany przez sterownik OmniCoreTM C30 - najmniejszy na rynku sterownik robota typu Delta - system oferuje najlepsze w swojej klasie sterowanie ruchem, wbudowaną łączność cyfrową oraz ponad 1000 dodatkowych funkcji sprzętowych oprogramowania, gotowych sprostać przyszłym wymaganiom i potrzebom.

Dzięki oprogramowaniu PickMaster® Twin firmy ABB, IRB 365 można zintegrować z liniami pakującymi w ciągu kilku godzin, zamiast dni, wykorzystując technologię cyfrowego bliźniaka, co również skraca czas przezbrojenia z godzin do minut.

Jako najnowszy produkt z portfolio robotów ABB z kategorii „picking and packing”, IRB 365 może być łączony z innymi robotami, w tym z IRB 390, w celu pobierania, przenoszenia i pakowania ładunków o wadze od kilku gramów do 15 kg.

 

Źródło: ABB

ABB Sp. z o.o.
Żegańska 1
04-713 Warszawa
+48 2222 3 7777
POWIĄZANE
System sterowania ABB w Grupie Azoty Grupa Azoty uruchomiła nową wytwórnię poliamidu 6 (PA6) – tworzywa konstrukc...
Roboty współpracujące - przegląd rynku cobotów Roboty współpracujące inaczej zwane cobotami (co-robot - collaborative robot) są p...
Fatia Group - nowa marka wchodzi na rynek Fatia Group wprowadza na rynek kompleksową ofertę produktów, rozwiązań oraz system...
Powstaje Branżowy Punkt Kontaktowy Przemysł 4.0 Łukasiewicz - PIAP inauguruje działalność Branżowego Punktu Kontaktowego Przemysł 4.0. Ce...
ASTOR TOUR 2021 - Cyfrowa transformacja przemysłu Firma ASTOR zaprasza na wydarzenie ASTOR TOUR 2021. W tym roku tematem przewodnim jest &b...
YAMAHA szkoli specjalistów Grupa RENEX i YAMAHA Motor Europe zacieśniają współpracę - europejscy specjaliści ...
Partnerzy