Szukaj w działach:

Jak zwiększyć wydajność aplikacji Bin Picking?


Bin Picking to technologia, w której robot wyposażony w kamerę 3D, wyjmuje detale z pojemnika wypełnionego w nieuporządkowany i często nieregularnie ukształtowany sposób, a następnie podaje je w odpowiedniej orientacji do dalszej obróbki. Wyzwaniem jest szczególnie wyjmowanie z kontenerów obiektów o różnych kształtach, które umieszczone są w pojemnikach całkowicie chaotycznie.

Konwencjonalny sposób zakłada ułożenie detali w matrycy przez ludzi i pobranie detalu przez robota w 1 sposób, albo wsypanie do wibropodajnika i pobieranie przez robota czasami wiele razy (nieudane próby, konieczność ponownego uruchamiania wibropodajnika). Bin-picking zakłada projektowanie trajektorii i projektowanie najlepszego (bez kolizji z innymi detalami albo ścianami) i najszybszego sposobu pobrania.

Jedna aplikacja Bin Picking może obsłużyć więcej rodzajów części. Chwytak robota może być zaprojektowany tak, aby obsługiwać więcej rodzajów elementów lub może być wymienny. Możliwe jest wybieranie części również z przenośników taśmowych. Bezkolizyjna trajektoria robota jest obliczana z wyprzedzeniem dla całej ścieżki robota.

Dzięki dedykowanemu oprogramowaniu, zanim robot przemysłowy pobierze detal, projektowana jest w 3D trajektoria ruchu ramienia robota w celu pobrania detalu. Wynika to z faktu, że detal można pobrać na wiele różnych sposobów i warto to zoptymalizować. Jeśli przygotowanie detali do maszyny trwa 10-15 minut i takich maszyn jest kilkanaście, to opłaca się zrobotyzować taką aplikację i zrobić ją bez wibropodajników, tylko korzystając z robota w aplikacji bin-picking.

Więcej o tym jak zwiększyć wydajność aplikacji bin picking, w kolejnym odcinku cyklu Porady Zrobotyzowane opowiada Dariusz Biega, Dyrektor ds. rozwoju i wsparcia technicznego w ASTOR.

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi
Firmy - Roboty paletyzujące i transportujące
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/roboty-i-maszyny/roboty-paletyzujace-i-transportujace
Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie
Kontakt z firmą ASTOR
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/2300/astor

ASTOR
Smoleńsk 29
31-112 Kraków
+48 12 306 73 42
POWIĄZANE
Ruszyła seria podcastów – Technicznie Rzecz Biorąc Podcast „technicznie rzecz biorąc” realizowany przez firmę Procobot ma za zad...
Nowa generacja robotów współpracujących ABB W portfolio ABB pojawiły się dwie nowe rodziny cobotów o zwiększonym udźwigu i upr...
YAMAHA szkoli specjalistów Grupa RENEX i YAMAHA Motor Europe zacieśniają współpracę - europejscy specjaliści ...
Volkswagen inwestuje w automatyzację Dwa miliardy złotych w 2019 i 2020 roku Volkswagen zainwestuje w Polsce w automatyzację s...
Unilever w Katowicach instaluje coboty Sześć robotów współpracujących zostało zainstalowanych w katowickiej fabryc...
Jakie są zalety robota współpracującego (cobota)? Główną zaletą robotów współpracujących jak ich sama nazwa mówi...
Partnerzy