Cobot Cloos QINEO ArcBoT z technologią śledzenia spoiny

Firma Cloos revolucjonizuje spawanie z cobotem Cloos QINEO ArcBoT z innowacyjną technologią śledzenia spoiny.
Cloos, lider w dziedzinie rozwiązań spawalniczych, wprowadza innowacyjną technologię śledzenia spoiny dedykowaną dla cobota QINEO ArcBoT. Nowy sensor prądowy, opracowany przez specjalistów Cloos we współpracy z partnerem Niederrhein Automation, rewolucjonizuje proces spawania, zapewniając operatorom wyższą precyzję i jakość spoiny.
Nowa technologia opiera się na ciągłym monitorowaniu procesu spawania przez sprawdzony sensor prądowy Cloos. Czujnik łuku kontroluje położenie palnika w stosunku do zaprogramowanej ścieżki i w razie odchyleń dokonuje automatycznej korekty. Dzięki temu zapewniona jest niezmienna, wysoka jakość spoiny, a jednoczesne spawanie i pomiar eliminują ewentualne przestoje, minimalizując straty czasu.
![]() |
Integracja sensora z QINEO ArcBoT
Integracja nowego sensora z cobotem QINEO ArcBoT jest prosta i bezproblemowa. Użytkownicy mogą zaktualizować oprogramowanie oraz skorzystać z opcjonalnej aplikacji, co zwiększa efektywność pracy i podnosi precyzję procesu spawania. Wprowadzenie śledzenia spoiny z wykorzystaniem czujnika łuku w cobotach stanowi istotny krok naprzód dla zrobotyzowanych rozwiązań spawalniczych.
Cobot QINEO ArcBoT od Cloos umożliwia łatwe zautomatyzowanie technologii spawania, otwierając drogę do robotyzacji procesów. Połączenie zaawansowanego źródła spawalniczego QINEO z wysokoprecyzyjnym cobotem od Doosan Robotics nie tylko odciąża pracowników, ale również zapewnia stałą i powtarzalną jakość spawania. Dzięki nowej technologii Cloos, spawanie staje się bardziej efektywne i dostępne dla każdego zakładu produkcyjnego.
Źródło: Cloos Polska
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- OMNI-ADP – modułowe komputery panelowe AAEON w ofercie CSI S.A.
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- ABB wydzielenia dział robotyki





