Szukaj w działach:

Automatyzacja cyfrowej identyfikacji produktów

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Digimarc Corporation, pionier i światowy lider w dziedzinie technologii cyfrowego znakowania wodnego, oraz firma OMRON, wiodący dostawca rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, ogłosiły strategiczne partnerstwo mające na celu przeniesienie rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej na nowy poziom.


Połączenie cyfrowych znaków wodnych Digimarc z technologią wizyjną firmy OMRON reprezentuje innowacyjne podejście do cyfrowej identyfikacji produktów i nową, rewolucyjną siłę w automatyce przemysłowej. Firmy wspólnie pomagają producentom i markom wyprzedzać konkurencję, dostosowywać się do zmieniających się warunków rynkowych i spełniać coraz bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące zrównoważonych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb produktów.

„Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, marki stoją przed zwiększoną presją, aby przestrzegać nowych przepisów branżowych, usprawniać działania i spełniać oczekiwania konsumentów w zakresie jakości, autentyczności i zrównoważonego rozwoju” - powiedział Ken Sickles, dyrektor ds. produktów w Digimarc. „Dzięki naszej współpracy z firmą OMRON dostarczamy obecnie rozwiązanie z zakresu automatyki przemysłowej, które bezpośrednio odpowiada na te potrzeby - zwiększając wydajność, przestrzegając standardów jakości i przepisów oraz zapewniając przydatne analizy danych w czasie rzeczywistym”.

Przyszłościowe rozwiązanie w zakresie automatyki przemysłowej

Postępy w automatyce przemysłowej mają kluczowe znaczenie dla działalności biznesowej i bezpieczeństwa konsumentów. Na przykład pomyłki w etykietach spowodowały, że produkty spożywcze były wysyłane bez odpowiedniego oznaczenia składników. W przypadku alergenów, takich jak orzeszki ziemne, mleko lub gluten, może to zagrażać życiu. Producenci i marki wymagają zautomatyzowanej kontroli jakości, aby skutecznie zapobiegać nieprawidłowościom.

Digimarc i OMRON zmodernizowały automatykę przemysłową, dzięki czemu producenci mogą teraz zapobiegać niedopasowaniu komponentów lub błędnie oznakowanym produktom, zwiększyć szybkość i wydajność procesu produkcyjnego oraz usprawnić dystrybucję i dostarczenie zapakowanych towarów. Rozwiązanie ułatwia także odzysk, sortowanie i recykling materiałów opakowaniowych po użyciu, redukując ilość odpadów przedostających się do środowiska oraz poprawiając jakość i ilość recyklatu pokonsumenckiego.

 

Omron Automate Announcement

 


„Nasi klienci z sektora dóbr konsumpcyjnych stoją w obliczu rosnących wymagań w zakresie bezpieczeństwa, wysokiej jakości a także zrównoważonego pakowania”
- powiedział Fernando Colás, dyrektor generalny OMRON Industrial Automation EMEA. „Integrując zaawansowaną technologię cyfrowego znaku wodnego firmy Digimarc z naszymi rozwiązaniami systemów wizyjnych, zapewniamy innowacyjne rozwiązania w zakresie opakowań, które redukują niepotrzebne materiały i zapobiegają błędnie oznakowanym lub źle opakowanym produktom”.

Digimarc + OMRON, potężna kombinacja

Partnerstwo Digimarc i OMRON otwiera nowe możliwości modernizacji automatyki przemysłowej. Maszyny mogą szybko i dokładnie identyfikować, sprawdzać i inicjować funkcje śledzenia, przy niezwykle dużych prędkościach. W rezultacie marki i producenci ze wszystkich branż osiągają znaczną poprawę wydajności, jakości, identyfikowalności, bezpieczeństwa oraz zgodności w operacjach przemysłowych. To potężne połączenie wiedzy z zakresu automatyki przemysłowej i zaawansowanej technologii cyfrowego znakowania wodnego wprowadza w pełni zintegrowane rozwiązanie do modernizacji obiektów przemysłowych.

Oprócz automatyzacji przemysłowej cyfrowe znaki wodne Digimarc dodają wartość w całym cyklu życia produktu, umożliwiając markom sprostanie przyszłym wyzwaniom i spełnienie oczekiwań konsumentów przy minimalnych dodatkowych inwestycjach. Po zastosowaniu cyfrowe znaki wodne automatyzują identyfikację i sortowania opakowań w zakładach recyklingu materiałów (MRF), generując jednocześnie wskaźniki zrównoważonego rozwoju. Ponadto cyfrowe znaki wodne Digimarc obsługują uwierzytelnianie produktów, dwuskładnikowe programy lojalnościowe dla klientów, kasy detaliczne nowej generacji i inne aplikacje dla przedsiębiorstw, zapewniając wzrost wartości.

Aby dowiedzieć się więcej na temat rozwiązania Digimarc + OMRON, które unowocześnia automatykę przemysłową, skontaktuj się z nami za pośrednictwem https://industrial.omron.eu/en/contact/omron.

 

Źródło: OMRON

Omron Electronics Sp. z o.o.
Żwirki i Wigury 16a
02-677 Warszawa
+48 22 458 6666
POWIĄZANE
Monitorowanie stanu maszyn i zarządzanie błędami z Lenze Gdy maszyna zgłasza awarię, cel jest tylko jeden: naprawienie problemu tak szybko, jak to...
Nowy kierunk Targów AUTOMATICON Sprostanie wyzwaniom, jakie przed polskimi firmami postawiła pandemia, wymaga niecodzienn...
Jak zwiększyć wydajność magazynu? Wysoka wydajność magazynu to cel każdej firmy, która w swoim łańcuchu dostaw skład...
Unilever zautomatyzuje w fabrykę w Poznaniu Unilever zainwestuje prawie 90 milionów złotych w zautomatyzowanie fabryki w Pozna...
Konferencja TOP automotive 2022 - czas podsumowań 2 dni, 10 prezentacji, 13 prelegentów, 11 uczestników debaty, 15 godzin pre...
Automatyzacja w Polsce - szanse, obawy i zagrożenia Jeszcze niedawno automatyzacja była tylko odległą wizją. Obecnie ma wpływ na rynek pracy,...
Partnerzy