Szukaj w działach:

Bodas Connect łączy maszyny z usługami w chmurze

 


Połączenie maszyn z usługami chmurowymi wymusza przemyślenia sposobu dystrybuowania danych. Firma Bosch Rexroth wierzy, że duża ilość danych wymaga dużej ilości pomysłów. W związku z tym patrzy na cały strumień danych: od źródła do przekształcenia ich w konkretne informacje. Firma od dekad tworzy napędy jazdy oraz ich sterowanie co sprawia, że wie doskonale, jak wykorzystać posiadaną wiedzę. Bosch Rexroth zapewnia kompletne rozwiązania telematyczne, od źródła danych poprzez sprzęt i oprogramowanie do gotowych aplikacji analitycznych.

Pozyskiwanie danych

Firma Bosch Rexroth doskonale zna architekturę pojazdów, ich przepływ danych oraz gdzie możemy znaleźć użyteczne dane bez potrzeby korzystania z dodatkowych czujników. Dzieje się tak, ponieważ od lat ma do czynienia z pełnym wyposażeniem maszyn w elektronikę razem z oprogramowaniem sterującym. W przypadku, gdy dane jeszcze nie istnieją, zapewnia pełny zakres inteligentnych czujników w tym możliwości przetwarzania sygnałów w pobliżu źródła ich wytwarzania (analityka krawędziowa).

Connectivity hardware - urządzenia sieciowe

Bosch Rexroth zapewnia urządzenia sieciowe w standardzie ochrony IP67 w wariantach dopasowanych do potrzeb każdego rodzaju pojazdów oraz aplikacji. Dzięki wodoodporności (IP67) mogą pracować niemal we wszystkich warunkach. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w system operacyjny Linux co w połączeniu z oferowanym przez firmę pakietem „zarządzanie urządzeniem”, pozwala na pełną personalizację ustawień gatewaya.

Infrastruktura IT

Platforma Bosch IoT Suite obsługuje ponad 10 milionów samochodów na całym świecie przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych norm bezpieczeństwa. Jest otwarta i modułowa. Moduły „zarządzania urządzeniem” (device management) oraz „zarządzania danymi” (data management) są od siebie odseparowane i pozwalają na dostosowanie każdej z tych usług do indywidualnych wymagań.

Aplikacje

Analizuj i wizualizuj zebrane dane tak, jak potrzebujesz. Wybieraj z szerokiej gamy aplikacji przeznaczonych dla maszyn roboczych, obejmujących zarządzenie flotą, stan techniczny pojazdu, zdalny serwis, pozyskiwanie danych dla działu badań i rozwoju czy dowolne sygnały generowane w maszynie.


Źródło: Bosch Rexroth 
Redaktor: MRR

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
+48 22 738 18 00
POWIĄZANE
Giganci technologii na Masters & Robots Giganci nowych technologii mówią Don`t miss the future! Siła technologii i wizja p...
Współpraca Rittal, Atos i Siemens Współpraca Rittal, Atos i Siemens dotyczy infrastruktury dla zastosowań IoT (Inter...
Supremacja kwantowa Google Google poinformował, że ich uruchomiony komputer kwantowy w 3 minuty i 20 sekund rozwiąza...
Wszystko o Przemyśle 4.0 Industry 4.0 to odpowiedź na główne wyzwania, przed jakimi stoi dziś gospodarka wie...
Paradoksy Przemysłu 4.0 - co spowalnia cyfrową rewolucję? W przedsiębiorstwach wykorzystujących technologie Przemysłu 4.0 dane zbierane w czasie rz...
Nabierz rozpędu do przemysłu 4.0 Głównym założeniem konferencji NABIERZ ROZPĘDU, organizowanej przez Beckhoff, Renis...
Partnerzy