Szukaj w działach:

Partnerzy

Newsletter

Robot mobilny MOBOT® AGV FlatRunner MW HT - do ciężkich zadań

Robot mobilny MOBOT® AGV FlatRunner MW HT - do ciężkich zadań

WObit rozszerza portfolio autonomicznych robotów mobilnych z napędem omnikierunkowym o nowy model, przeznaczony do przewożenia ładunków o masie do 700 kg.

Nowy robot mobilny FlatRunner MW HT ma wyjątkowo kompaktową konstrukcję o wysokości zaledwie 220 mm, długości 1500 mm i szerokości 700 mm.

Te wymiary pozwalają m.in. na wjeżdżanie pod regały i ich automatyczne pobieranie oraz odstawianie w określone miejsca. Co więcej, regały oraz inne ładunki np. palety czy przenośniki rolkowe mogą ważyć aż do 700 kg. Nowy autonomiczny robot mobilny zasilany jest wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi, które pozwalają na nieprzerwaną pracę do 5 h.  

MOBOT® AGV FlatRunner MW HT jest wyposażony w czterokołowy napęd omnikierunkowy umożliwiający jazdę w każdym kierunku i wykonywanie obrotów o 360° w miejscu. Koła Mecanum zapewniają  swobodę manewrów, elastyczność i skracają czas realizacji zadań – MOBOT® nie musi wykonywać żadnych dodatkowych manewrów jak zawracanie. Dlatego roboty z tym napędem są odpowiednie do procesów o krótkim czasie cyklu, a także do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni (węższe korytarze). 

wobit/AGV_FlatRunner-MW-HT


MOBOT® AGV FlatRunner MW HT samodzielnie przemieszcza się w otoczeniu za pomocą systemu nawigacji LMS (laser mapping system). Za jego pomocą robot tworzy mapę otoczenia w swojej pamięci i skanując przestrzeń podczas jazdy, widzi naturalnie występujące obiekty, takie jak ściany, dzięki czemu zawsze dokładnie wie, gdzie jest. Co istotne ta metoda nawigacji nie wymaga ingerencji w przestrzeń fabryki bądź magazynu, a jej wdrożenie i rekonfiguracja są bardzo szybkie. Umożliwia ona również omijanie przeszkód, które roboty napotykają na swojej drodze.

Nowy robot mobilny, podobnie jak inne roboty MOBOT® jest wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa, na który składają się m.in. skanery laserowe z funkcją bezpieczeństwa. Odpowiadają one za detekcję przeszkód pojawiających się przed robotem mobilnym. Dzięki temu bezpiecznie współpracuje z ludźmi, przewożąc rozmaite ładunki.

MOBOT® ​AGV FlatRunner MW HT stanowi optymalne narzędzie do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just-in-time na produkcji i w magazynach. W niezwykle niskiej konstrukcji może być zintegrowany system unoszenia ładunku, pozwalający na automatyczne pobieranie i odstawianie np. palet. Prócz tego robota można łatwo dostosować do transportu różnorodnych ładunków poprzez wymianę modułów/adapterów np. z automatycznymi rolkami, do przewozu paczek czy zrobotyzowanego manipulatora. To optymalne rozwiązanie do przewozu ładunków w przemyśle oraz logistyce magazynowej. 

Wdrożenie robota jest szybkie i proste i nie wymaga wprowadzania kosztownych zmian w przestrzeniach, w których mają funkcjonować. System robotów jest też skalowalny, oznacza to, że można go łatwo rozbudowywać o kolejne urządzenia.

wobit/AGV_FlatRunner_HT_MW

Zastosowanie robotów mobilnych MOBOT® do automatyzacji transportu zwiększa produktywność i pozwala na ograniczenie kosztów.  Wynika to z lepszej kontroli przepływ towarów, bezpieczniejszego i ostrożnego transportu, a także zaoszczędzenia czasu pracowników, którzy mogą zająć się  ciekawszymi zadaniami, wymagającymi wyższych kwalifikacji. Roboty mobilne poprawiają również ergonomię pracy ludzi.  W rezultacie uzyskujemy efektywniejsze wykorzystanie zasobów i powierzchni. 

Aby dowiedzieć się więcej o nowym robocie mobilnym MOBOT® AGV FlatRunner MW HT oraz całej rodzinie urządzeń, odwiedź stronę www.wobit.com.pl lub skontaktuj się z doradcami WObit.


Źródło: WObit

Dodano 06.07.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Newsletter

  Reklama

 • Reklama

  Reklama

  Wydarzenia

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy