Robot mobilny MOBOT® AGV FlatRunner MW HT - do ciężkich zadań
WObit rozszerza portfolio autonomicznych robotów mobilnych z napędem omnikierunkowym o nowy model, przeznaczony do przewożenia ładunków o masie do 700 kg.
Nowy robot mobilny FlatRunner MW HT ma wyjątkowo kompaktową konstrukcję o wysokości zaledwie 220 mm, długości 1500 mm i szerokości 700 mm.
Te wymiary pozwalają m.in. na wjeżdżanie pod regały i ich automatyczne pobieranie oraz odstawianie w określone miejsca. Co więcej, regały oraz inne ładunki np. palety czy przenośniki rolkowe mogą ważyć aż do 700 kg. Nowy autonomiczny robot mobilny zasilany jest wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi, które pozwalają na nieprzerwaną pracę do 5 h.
MOBOT® AGV FlatRunner MW HT jest wyposażony w czterokołowy napęd omnikierunkowy umożliwiający jazdę w każdym kierunku i wykonywanie obrotów o 360° w miejscu. Koła Mecanum zapewniają swobodę manewrów, elastyczność i skracają czas realizacji zadań – MOBOT® nie musi wykonywać żadnych dodatkowych manewrów jak zawracanie. Dlatego roboty z tym napędem są odpowiednie do procesów o krótkim czasie cyklu, a także do pracy w miejscach o ograniczonej przestrzeni (węższe korytarze).
MOBOT® AGV FlatRunner MW HT samodzielnie przemieszcza się w otoczeniu za pomocą systemu nawigacji LMS (laser mapping system). Za jego pomocą robot tworzy mapę otoczenia w swojej pamięci i skanując przestrzeń podczas jazdy, widzi naturalnie występujące obiekty, takie jak ściany, dzięki czemu zawsze dokładnie wie, gdzie jest. Co istotne ta metoda nawigacji nie wymaga ingerencji w przestrzeń fabryki bądź magazynu, a jej wdrożenie i rekonfiguracja są bardzo szybkie. Umożliwia ona również omijanie przeszkód, które roboty napotykają na swojej drodze.
Nowy robot mobilny, podobnie jak inne roboty MOBOT® jest wyposażony w zaawansowany system bezpieczeństwa, na który składają się m.in. skanery laserowe z funkcją bezpieczeństwa. Odpowiadają one za detekcję przeszkód pojawiających się przed robotem mobilnym. Dzięki temu bezpiecznie współpracuje z ludźmi, przewożąc rozmaite ładunki.
MOBOT® AGV FlatRunner MW HT stanowi optymalne narzędzie do obsługi transportu międzyoperacyjnego w procesach just-in-time na produkcji i w magazynach. W niezwykle niskiej konstrukcji może być zintegrowany system unoszenia ładunku, pozwalający na automatyczne pobieranie i odstawianie np. palet. Prócz tego robota można łatwo dostosować do transportu różnorodnych ładunków poprzez wymianę modułów/adapterów np. z automatycznymi rolkami, do przewozu paczek czy zrobotyzowanego manipulatora. To optymalne rozwiązanie do przewozu ładunków w przemyśle oraz logistyce magazynowej.
Wdrożenie robota jest szybkie i proste i nie wymaga wprowadzania kosztownych zmian w przestrzeniach, w których mają funkcjonować. System robotów jest też skalowalny, oznacza to, że można go łatwo rozbudowywać o kolejne urządzenia.
Zastosowanie robotów mobilnych MOBOT® do automatyzacji transportu zwiększa produktywność i pozwala na ograniczenie kosztów. Wynika to z lepszej kontroli przepływ towarów, bezpieczniejszego i ostrożnego transportu, a także zaoszczędzenia czasu pracowników, którzy mogą zająć się ciekawszymi zadaniami, wymagającymi wyższych kwalifikacji. Roboty mobilne poprawiają również ergonomię pracy ludzi. W rezultacie uzyskujemy efektywniejsze wykorzystanie zasobów i powierzchni.
Aby dowiedzieć się więcej o nowym robocie mobilnym MOBOT® AGV FlatRunner MW HT oraz całej rodzinie urządzeń, odwiedź stronę www.wobit.com.pl lub skontaktuj się z doradcami WObit.
Źródło: WObit
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?