Roboty AGV w branży automotive

Branża automotive została zrewolucjonizowana przez pojazdy oraz inne roboty mobilne AGV.
W chwili obecnej roboty mobilne AGV są jedną z najciekawszych koncepcji transportu w odniesieniu do produkcji części samochodowych. Wdrożenie inteligentnego systemu pojazdów automatycznie sterowanych pozwala na zastąpienie wózkami paletowymi i widłowymi wyeliminowanych wózków magazynowych. Pozwala to na lepszą organizację bezpośredniego przenoszenia obiektów, która nie wymaga zaangażowania w proces operatora.
Roboty AGV Lean Cart – co warto o nich wiedzieć?
Firma Lean-Tech proponuje klientom roboty przemysłowe przewożące obiekty i materiały, które umieszczane są na specjalnie dostosowanych platformach transportowych lub specjalistycznych wózkach, umożliwiających przewożenie również europalet. Urządzenia dostępne w naszej ofercie posiadają wbudowane zaawansowane systemy monitorowania otoczenia, kontroli oraz bezpieczeństwa, są także w pełni zautomatyzowane. Nowoczesne systemy wizyjne pozwalają im na rozpoznawanie kształtów, jak również na wykrywanie i identyfikowanie platform transportowych i stacji automatycznego ładowania. Istotne są również profesjonalne układy telemetryczne, umożliwiające nieustanną diagnostykę i monitoring. Dodatkowo roboty mobilne posiadają niezależne od systemu operacyjnego oprogramowanie, które instalowane jest w celu sterowania i nadzorowania maszyn. Pozwala to na sterowanie urządzeniami między innymi z poziomu telefonu.
![]() |
Inteligentne technologie, proste rozwiązania
Oferowane przez naszą firmę systemy są proste i szybkie we wdrożeniu, a ich użytkowanie jest łatwe i intuicyjne. Systemy AGV Lean Cart zainstalować można bez problemów w każdej przestrzeni magazynowej oraz w przestrzeniach produkcyjnych. Proponowane przez nas systemy posiadają najnowocześniejsze oprogramowanie adaptacyjne, wykorzystywane przy dostarczaniu niezbędnych materiałów i części do miejsca pracy oraz inteligentną kombinację kilku technologii z zakresu komunikacji radiowej.
Urządzenia AGV Lean Cart – jakie są ich zalety?
Klienci mogą dostosowywać roboty mobilne AGV Lean Cart do swoich upodobań i potrzeb pod kątem bryły, gabarytów i innymi względami. Efekt zastosowania specjalistycznego osprzętu i podzespołów pozwala ekspertom zatrudnionym w naszej firmie na dużą elastyczność w dopasowywaniu kształtu robotów.
![]() |
Szeroka gama napędów i wydłużony czas pracy
Znaczącą zaletą robotów przemysłowych AGV jest ich niezwykła wydajność. Spowodowane jest to między innymi stosowaniem szerokiej gamy napędów (pod względem technicznym), co pozwala na transport produktów ważących nawet do 1500 kilogramów, o prędkościach sięgających 1,5 m/s. Jednostki przy takich parametrach mogą pracować minimalnie aż 8 godzin, czas może jednak zostać wydłużony do siedmiu dni. Co istotne, urządzenia posiadają układy zasilania, które pozwalają na natychmiastową wymianę akumulatorów.
Najlepsza, niezrównana jakość
Niezawodność naszej firmy podparta jest najwyższej jakości materiałami, jakich używamy do budowy urządzeń oraz profesjonalizmem pracowników. Dobre relacje z klientami są dla nas bardzo ważne, dlatego każdy z nich może liczyć na nasze wsparcie techniczne, doradztwo i pomoc.
Źródło: Lean-Tech Industry Solutions
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- P-Weld – Zrobotyzowane Rozwiązania w Spawaniu
- Ulga na robotyzację - do kiedy można skorzystać?
- Zrobotyzowany przegląd targów branżowych 2025
- Webinary Beckhoff – dostępne online
- Estun inwestuje w Polsce
- Raport: Przegląd Rynku Robotów Współpracujących (Cobotów)
- Jak zwiększyć efektywność AGV? Radarowe czujniki w akcji
- Raport: Rynek robotów mobilnych AGV i AMR w 2025
- Odbierz bezpłatny bilet na ITM Industry Europe 2025
- Przemysł 4.0 = Bezpieczeństwo 4.0 Strefa Bezpieczeństwa na ITM
- Nowe funkcje usprawniają pracę inżynierów i programistów
- Innovation Days by item 2025
- Robotyzacja niekoniecznie droga - Webinar





