Szukaj w działach:

Inteligentne rozwiązania dla przemysłu na Hannover Messe

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

Firma LG Electronics oraz LG CNS zaprezentowały na targach Hanowerskich nowoczesne rozwiązania technologiczne przeznaczone dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Hannover Messe to największe na świecie targi przemysłowe, w tym roku pojawi się na nich około 6500 firm z 75 krajów.

Przemysłowy mobilny robot transportowy

Jednym z prezentowanych rozwiązań był przemysłowy robot mobilny opracowany z myślą o zwiększeniu produktywności i jakości w zautomatyzowanych fabrykach różnego rodzaju. Mobile Manipulator jest sześcioosiowym robotem wykorzystującym wózek sterowany automatycznie (AGV). Robot jest w stanie wykonywać różne działania, takie jak transport części, montaż produktów i prowadzenie inspekcji, poruszając się po wyznaczonym obszarze linii produkcyjnej. 

Kontrola jakości 4.0

Interesujący był również MAVIN (Machine Learning-based Vision Inspection), rozwiązanie do wspomagania kontroli jakości wykorzystujące sztuczną inteligencję. MAVIN potrafi z wiarygodnością przekraczającą 99% wykrywać wady na liniach produkcyjnych podzespołów elektronicznych, m.in. wyświetlaczy, modułów kamer i akumulatorów do pojazdów elektrycznych. 

Robot z „ludzkimi rękami”

Prezentowane były również przegubowe roboty zaprojektowane przez firmę Robostar, południowokoreańską spółkę specjalizującą się w systemach robotyki przemysłowej. Poziome ramię robota SCARA (Selective Compliance Articulated Robot Arm) jest przeznaczone do transportowania i montowania podzespołów na liniach produkcyjnych. Sześcioosiowe roboty Robostar przypominają ludzkie ręce i mogą poruszać się w sześciu płaszczyznach. Za ich pomocą można transportować, montować i spawać elementy produkowanego urządzenia. 

Na targach tprezentowane byłow także rozwiązanie Factova, zintegrowana platforma przeznaczona dla inteligentnych zautomatyzowanych fabryk. Automatyzacja działania zakładu produkcyjnego jest możliwa dzięki zintegrowaniu technologii sztucznej inteligencji z przetwarzaniem wielkich zbiorów danych pochodzących z procesu produkcyjnego. Wchodzący w skład rozwiązania system CPS (Cyber Physical System) umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym robotów i urządzeń produkcyjnych w trójwymiarowej przestrzeni wirtualnej. W połączeniu z funkcjami symulacji działania linii produkcyjnej platforma zapewnia skuteczną kontrolę dzięki przewidywaniu potencjalnych defektów oraz zderzeń między robotami i urządzeniami. 

Hasłem tegorocznych targów jest „Zintegrowany przemysł — inteligentne technologie przemysłowe”. Pionierzy rynku reprezentujący różne sektory gospodarki przedstawią na nich rewolucyjne technologie przemysłowe wykorzystujące mechanizmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego — stosowane już dziś i dostępne w najbliższej przyszłości.


Źródło: LG Electronics

POWIĄZANE
Automatyczna Stacja THT Współpraca pomiędzy Fitechem i B&R rozwija się z każdym kolejnym projektem auto...
Przemysł 4.0: Zbieranie danych na przykładzie obrabiarki CNC W zwiększaniu wydajności urządzeń i skutecznym zapobieganiu ich awarii, a także w podnosz...
Robotyzacja produkcji w Volkswagenie Volkswagen poinformował, iż w ciągu najbliższych sześciu lat chce zwiększyć produktywność...
Silniki FAULHABER wspierają system Prolynk AGV Internet rzeczy pozwala na automatyczne wytwarzanie zindywidualizowanych produktów...
Cloud Computing GigaCon Jeśli zastanawiają się Państwo, jak dołączyć do grona przedsiębiorców, któr...
Kaufland zaangażuje do pracy w magazynach roboty Kaufland zakupi roboty przemysłowe które pomoga usprawnić i zoptymalizować ładowan...
Partnerzy