Szukaj w działach:

Premierowa edycja IN-PACK EXPO za nami

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Producenci i dystrybutorzy z 6 krajów zaprezentowali swoje rozwiązania i nowoczesne technologie podczas Targów Branży Opakowaniowej IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Pierwsza edycja imprezy zakończyła się wieloma podpisanymi umowami i mnóstwem przyszłościowych spotkań biznesowych! 


W największej hali Targów Kielce podczas IN-PACK EXPO znalazło się wszystko dla e-commerce i logistyki! Ponad 50 wystawców z Polski, Litwy, Austrii, Belgii, Danii i Łotwy zaprezentowało nowinki technologiczne, ekologiczne opakowania, etykiety i maszyny

Firma InPost Fulfillment dzieliła się innowacyjną usługą dla biznesu, która zapewnia magazynowanie, konfekcję i wysyłkę, czyli pełną obsługę zamówień z e-commerce.

 


- W naszym całym modelu ideą jest to, że w jednym takim Control Tower macie wszystkie usługi związane z ostatnią milą i z fulfillmentem, i z pierwszą milą, czyli z tym, co jest związane z odbiorem waszych towarów, chociażby od waszych dostawców. Ewentualnie mówimy tutaj nawet o transportach międzynarodowych, czyli imporcie produktów na rynek europejski - mówił podczas kongresu LogInPack Łukasz Wysokiński, dyrektor zarządzający w InPost Fulfillment.

 

W hali wystawienniczej Targów Kielce nie mogło zabraknąć sprzętu używanego w branżach logistycznej, opakowaniowej i e-commerce: Firma Promark Produkcja zaprezentowała przemysłową maszynę do etykietowania w technologii print and apply – Moderato 5; KSM CUTTING & CONSULTING oferowała cuttery marki Zünd; Polpak przedstawił poziomy automat pakujący D2100K Doypack; wycinarkę do kartonów VPS100 natomiast zaprezentowała PGS Polska Grupa Serwisowa. To tylko niektóre maszyny i innowacje przedstawione podczas pierwszej odsłony wydarzenia. 

Podczas IN-PACK EXPO zawarto mnóstwo porozumień oraz podpisano wiele wartościowych umów. Potwierdza to jeden z wystawców: 

 


- Pierwsza edycja targów zaskakująco z sukcesami. Ruch jest bardzo intensywny. Mamy dużo nowych leadów, dużo nowych partnerstw, nawiązaliśmy bardzo ciekawe kontakty - mówi Jakub Szamocki z ISS RFID.

 

IN-PACK EXPO odwiedzili profesjonalni i branżowi zwiedzający z całego świata: z Polski, Chin, Słowacji, RPA, Egiptu, Malezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Nigerii, Omanu, Bangladeszu, Jordanii, Litwy, Czech, Senegalu, Meksyku, Niemiec, Algierii, Hiszpanii i Holandii. 

Współorganizatorem wydarzenia została działająca od 2016 roku w branży usług logistycznych i opakowań przemysłowych firma Relopack. Partnerem wydarzenia został Klaster Creative Packaging Group. 

Jednocześnie z IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbyły się II Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag.

 

IN-PACK EXPO kongres

 

LogInPack, czyli wiedza 

Jednocześnie z IN-PACK EXPO w Targach Kielce odbyła się najbardziej merytoryczna międzynarodowa impreza, czyli kongres LogInPack. 14 ekspertów z sektorów e-commerce, logistyki i produkcji maszyn przez dwa dni debatowali o rozwoju i zmianach w ich branżach. Poruszyli tematy m.in. optymalizacji kosztów, zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie oraz zarządzania danymi. 

Podczas pierwszego dnia kongresu eksperci rozmawiali m.in. o działaniach Klastra Creative Packaging Group, jego znaczeniu dla sektora opakowań oraz o korzyściach płynących z łączenia sił, wymiany pomysłów oraz doświadczeń.

  • Prezentacja prowadzona przez Małgorzatę Chomiuk, specjalistę ds. PR z Klastra Creative Packaging Group wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy.
  • Dawid Dąbal, wiceprezes zarządu oraz dyrektor programu FlexSim poprowadził prelekcję na temat: „FlexSim - od modelu symulacyjnego po bliźniaka cyfrowego”. 
  • Łukasz Wysokiński, dyrektor zarządzający w InPost Fulfillment oraz Marcin Radecki, dyrektor generalny Dataverse-Pro podzielili się w temacie optymalizacji kosztów i procesów operacyjnych w oparciu o analizę danych i sztucznej inteligencji.
  • Ireneusz Zyzański z Akademii Mentoringu CoachWise™ opowiedział o Pułapkach komunikacji w biznesie międzynarodowym. 
  • Bartłomiej Socha z firmy Ekoenergetyka Polska dzielił się wiedzą na temat Elektrycznej rewolucji w branży TSL. 


Data drugiej odsłony Targów IN-PACK EXPO ukaże się już wkrótce. 

 


Źródó: Targi KielcePOWIĄZANE
Finaliści SkillsPoland 2021 W dniach 25-26 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO po...
Rozwój systemów napędowych System napędowy firmy FAULHABER to coś więcej niż tylko suma komponentów. Silniki ...
Packaging Innovations w nowych realiach Jednym z pierwszych wydarzeń targowych w tzw. „nowej rzeczywistości” będą odb...
Systemy bezpieczeństwa produkcji - ochrona ludzi i maszyn W zakładach produkcyjnych stosuje się coraz więcej systemów bezpieczeństwa. Dzięki...
Trendy 2024 w branży laboratoryjnej Początek roku to zwykle okres obserwowania i przewidywania zmian w branży oraz trend&oacu...
Nowoczesny przemysł na TOOLEX 2019 Targi TOOLEX to ważne wydarzenie o randze europejskiej w sezonie jesiennym, które ...
Partnerzy