Szukaj w działach:

Tech-Con - nowy dystrybutor Universal Robots

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Universal Robots (UR), światowy lider wśród producentów robotów współpracujących, rozpoczął współpracę z nowym dystrybutorem w Polsce - Tech-Con Poland.


Firma wchodzi w skład Tech-Con Group i jest jednym z wiodących dostawców w regionie Europy Środkowo-Wschodniej na rynku automatyki przemysłowej. Tech-Con dołącza do grona dystrybutorów Universal Robots w Polsce, w którym są już Cadsol Design Polska Sp. z o.o., Elmark Automatyka S.A., Jorgensen Easytech i ProCobot Sp. z o.o Sp.k.

Wzmocnienie pozycji na rynku

Tech-Con Group dystrybuuje produkty dla przemysłu pneumatycznego, hydraulicznego, techniki liniowej, maszynowego i niskonapięciowego w pięciu państwach regionu CEE. W swoim portfolio firma ma ponad 20 000 klientów. W Polsce Tech-Con zlokalizowany jest na Śląsku, w Zabrzu, regionie ważnym przemysłowo.

 

Cobot Universal Robots współpraca z człowiekiem

 

Dla Universal Robots współpraca ta oznacza możliwość jeszcze lepszej obsługi i doskonałą okazję do umocnienia swojej pozycji globalnego lidera na rynku rozwiązań automatyzacji cobotami takich branż jak motoryzacyjna, maszynowa, elektroniczna, spożywcza, czy farmaceutyczna i chemiczna oraz tworzyw sztucznych. W sektorach tych roboty współpracujące wykorzystuje się przy zadaniach powtarzalnych, niebezpiecznych, obciążających ludzki organizm i niechętnie wykonywanych przez pracowników. Coboty automatyzują montaż, paletyzację, kontrolę jakości, obsługują maszyny CNC, a także świetnie sprawdzają się przy czynnościach manualnych, wymagających precyzji, ciężkiej do utrzymania przez pracownika w ciągu całej 8- godzinnej zmiany. Roboty współpracujące zostały również zaprojektowane do pracy w środowiskach o wysokich rygorach sanitarnych.

 


- Zależy nam na umacnianiu pozycji Universal Robots na rynku i sukcesywnym podnoszeniu poziomu robotyzacji w Polsce oraz całym regionie CEE. Współpraca z wiodącym dystrybutorem rozwiązań automatyzacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej idealnie wpisuje się w te plany. Specjalizacja Tech-Con Group w obsłudze branż, w których coboty odgrywają kluczową rolę w automatyzacji zakładów pozwoli nam na dotarcie do rynku i popularyzowanie robotyzacji w jeszcze większym zakresie - mówi Daniel Niepsuj, Area Sales Manager, Universal Robots.

 

Universal Robots robot współpracujący na lini produkcyjne

 

Tech-Con sukcesywnie rozwija swoją ofertę w zakresie rozwiązań automatyzacji zakładów przemysłowych. Obserwując rosnące zapotrzebowanie na automatyzację i robotyzację, firma zidentyfikowała obszar, w którym może skutecznie wykorzystać aktualne kompetencje i dodatkowo wesprzeć klientów w doskonaleniu procesów produkcyjnych.

 


- Uzupełnienie oferty Tech-Con, obejmującej rozwiązania z zakresu pneumatyki, techniki próżniowej, liniowej i niskoprądowej o automatyzację cobotami było naturalnym krokiem rozwojowym dla naszej firmy. Chcąc oferować naszym klientom kompleksowe wsparcie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do oferty cobotów Universal Robots. Przekonały nas ich niewielkie rozmiary, łatwość wdrożenia i zmiany zastosowania, ale przede wszystkim - wszechstronność. To cechy, których poszukują nasi klienci - mówi Almo Fetahović, General Manager, Tech-Con Poland.

 

Tech-Con Poland dołączył do grona dystrybutorów Universal Robots w Polsce w grudniu. Pełna lista partnerów jest dostępna na stronie: www.universal-robots.com/pl/dystrybutorzy/. Globalna sieć partnerska UR obejmuje ponad 1100 partnerów - dystrybutorów i integratorów systemów, a firma sprzedała już ponad 75 000 cobotów na całym świecie.

 

Źródło: Universal Robots

 

Universal Robots A/S
Siemensova 2717/4
155 00 Praha 13
+48 504 413 113
POWIĄZANE
Zrobotyzowane stanowisko paletyzacji kartonów z robotem KUKA Wykorzystanie robotów w procesie paletyzacji to jeden z najlepszych sposobó...
Sterowniki PLC, panele HMI i serwonapędy FATEK Firma Fatek Polska jest oficjalnym dystrybutorem sterowników PLC oraz paneli operat...
Roboty współpracujące HCR HANWHA w Polsce CoRobotics wprowadza na rynek Polski roboty współpracujące HCR południowokoreański...
OnRobot notuje duże wzrosty Firma OnRobot, producent oprzyrządowania dla robotów, notuje duże wzrosty w Polsce...
Rabat na szkolenia Robotyki ABB Centrum Szkoleniowe Robotyki ABB zaprasza do skorzystania z promocji wakacyjnej. Tylko w ...
Co można przenieść robotem współpracującym? Proces typu Pick and Place, czyli przenoszenie elementów z miejsca na miejsce, to ...
Partnerzy