Szukaj w działach:

Ile trwa i jak wygląda szkolenie z obsługi cobota?


W dynamicznie rozwijającym się świecie, kluczowym aspektem postępu jest zdobywanie nowych umiejętności oraz wiedzy. Ciągły rozwój pozwala zyskać przewagę wśród konkurencji dzięki wdrażanym innowacjom. Z drugiej strony, nowoczesne zakłady produkcyjne skrupulatnie zarządzają czasem swoich pracowników, szukając złotego środka pomiędzy realizacją obowiązków na danym stanowisku, a pozyskiwaniem nowych kwalifikacji i doświadczenia, które przyczyni się do skorzystania z nowych technologicznych rozwiązań.

Odpowiedzią na te wyzwania może być wykorzystanie robotów współpracujących. Nowoczesne jednostki pozwalają nie tylko na wykonanie precyzyjnych i często skomplikowanych operacji, ale również na szybkie modyfikacje i dostosowanie do produkcji nisko seryjnych.

Dużą zaletą cobotów jest prostota obsługi. Pracownicy, którzy dotychczas nie mieli styczności z robotyzacją, mogą w krótkim czasie zagwarantować obsługę stanowisk zrobotyzowanych, również w zakresie częstych modyfikacji programu.

Prowadzenie ręczne oraz intuicyjne, graficzne programowanie aplikacji, na przykład z wykorzystaniem tabletu sprawia, że operatorzy dużo łatwiej mogą przekonać się do zalet takiego rozwiązania niż w przypadku klasycznych robotów przemysłowych. Wystarczy zaledwie kilka minut, by przedstawić nowej osobie możliwości przeuczania pozycji oraz kontrolowania ruchów ramienia.

W przypadku szkoleń dedykowanych dla robotów kolaboracyjnych przedstawiane jest całe spektrum wiedzy, jakie potrzebuje poznać pracownik, by prawidłowo zbudować aplikację zrobotyzowaną. Wśród najważniejszych elementów agendy należy wymienić zaznajomienie z budową mechaniczną oraz okablowaniem stanowisk z robotem, przybliżenie norm, które gwarantują bezpieczeństwo współpracy, możliwości parametryzacji urządzenia, obsługę środowiska programistycznego, czy oczywiście obsługa ramienia wraz z przygotowaniem testowej aplikacji.

Dużą wartością dodaną takich spotkań jest możliwość kontaktu z ekspertem, którego doświadczenie pozwoli na uzyskanie w szybszy oraz łatwiejszy sposób zamierzonego efektu, jakim jest gotowa aplikacja. Dzięki łatwości, z jaką obsługuje się nowoczesne systemy zrobotyzowane, szkolenie trwa zaledwie kilka godzin. Pozwala to na łatwiejsze delegowanie pracowników do tego typu kursów. 

Więcej o szkoleniach z obsługi robotów współpracujących w kolejnym odcinku cyklu "Porady Zrobotyzowane" odpowiada Przemysław Kuta z firmy Mitsubishi Electric Europe B.V. .

Porady Zrobotyzowane
https://zrobotyzowany.pl/informacje/video/format-ekspert-radzi
Firmy - Szkolenia - Programowanie i obsługa robotów
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/robotyzacja/szkolenia
Kooperator Zrobotyzowany - Wyślij zapytanie o robota
https://zrobotyzowany.pl/kooperator-wyslij-zapytanie
Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o.
https://zrobotyzowany.pl/katalog-firm/firma/1371/mitsubishi-electric-europe-b-v-sp-z-o-o

Mitsubishi Electric Europe B.V. Sp. z o.o.
Krakowska 48
32-083 Balice
+48 12 630 47 41
POWIĄZANE
3500 robotów Fanuc dla grupy BMW FANUC podpisał umowę z koncernem BMW AG na dostawę około 3 500 robotów dla nowych ...
FANUC zaprasza na cykl webinarów Autorski program zainicjowany przez specjalistów i doradców technicznych fi...
Spektakularny wzrost Universal Robots Zwiększony popyt zapewnił Universal Robots przychody w wysokości 170 mln USD (1,125 mld D...
Jak automatyczne rozwiązania mogą wspomóc produkcję W czasie pandemii koronawirusa zarówno duże, jak i mniejsze przedsiębiorstwa z bra...
Jak będą rozwijały się roboty współpracujące (coboty)? 38% firm produkcyjnych z sektora MŚP planuje robotyzację swoich zakładów w ciągu na...
World Robotics Report 2018 i roboty współpracujące Zgodnie z danymi Międzynarodowej Federacji Robotyki (International Federation of Robotics...
Partnerzy