AIUT na Modernlog 2023 z pokazami robotów mobilnych AMR
Dynamiczne pokazy najnowszych robotów mobilnych AMR z rodziny AIUT Formica będzie można zobaczyć podczas czterech dni rozpoczynających się już we wtorek (30 maja) Targów MODERNLOG 2023, które potrwają do 2 czerwca 2023 w Poznaniu.
Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG są częścią bloku prezentującego dorobek polskiego i światowego przemysłu, towarzyszą mu targi ITM Industry Europe 2023. Jakie roboty transportowe pojawią się w targowej strefie In4Log?
30 maja w Poznaniu rozpocznie się jedno z najważniejszych dorocznych wydarzeń w branży logistycznej – MODERNLOG 2023. To okazja do prezentacji maszyn przemysłowych i poznania najnowszych rozwiązań automatyzujących procesy logistyczne i magazynowe w przedsiębiorstwach.
– Wzmożona robotyzacja procesów logistycznych, analityka predykcyjna i budowa zautomatyzowanych magazynów buforowych pozwalających na uelastycznienie procesu produkcji, to główne kierunki rozwoju rynku intralogistyki. Prezentowane przez nas podczas tegorocznego MODERNLOG rozwiązania i zaplanowane w strefie In4Log dynamiczne pokazy naszych robotów mobilnych pokazują, że jesteśmy gotowi odpowiadać na potrzeby rynku w tym zakresie. Potwierdza to również skala wdrożeń jakie realizujemy w Polsce i za granicą – mówi Ewa Kubisiewicz-Boba, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w firmie AIUT. |
Cztery dni pokazów transportowych robotów mobilnych AIUT w strefie In4Log (Pawilon 6)
Czas na roboty. Dynamiczne prezentacje najnowocześniejszych rozwiązań intralogistycznych to nieodzowna część targów MODERNLOG. W tym roku w strefie In4Log (Innovation for Logistics Industry) firma AIUT zaprezentuje możliwości swojego inteligentnego systemu intralogistycznego i najnowszych autonomicznych transportowych robotów mobilnych z serii AIUT Formica. Uzupełnienie rozwiązania stanowi innowacyjny system lokalizacji wewnątrzbudynkowej AIUT Romotus – odpowiedzialny za inteligentne lokalizowanie zasobów firmy (w tym osób oraz pojazdów) i monitoring interakcji między nimi czasie rzeczywistym.
W strefie pokazowej swoje możliwości w zakresie automatyzacji procesów dostaw w magazynie zaprezentują roboty mobilne AMR Formica 1, AMR Formica 2, AMR Formica 3, AMR Formica 12 i AMR Formica 23. Pokazy maszyn odbywać się będą przez 4 dni trwania targów w Pawilonie 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich o każdej pełnej godzinie.
Fot: Pokazy robotów AMR AIUT Formica. |
– Wprowadzenie robotów mobilnych AMR do zakładów produkcyjnych i magazynów to krok w kierunku pełnej automatyzacji dostaw. Tego dziś oczekują przedsiębiorstwa, dlatego kompleksowo odpowiadamy na potrzebę zautomatyzowanej obsługi zleceń wewnętrznych. Projektowane przez nas zrobotyzowane systemy transportu wewnętrznego bazujące na robotach mobilnych AMR pozwalają zwiększać efektywność procesów i stają się kluczowym ogniwem stabilnego łańcucha dostaw – mówi Roman Szulik, Dyrektor Działu Robotów Mobilnych w firmie AIUT i dodaje: – Sercem naszego rozwiązania jest system zarządzania flotą AIUT Qursor. Wykorzystując technologię sztucznej inteligencji nasze pojazdy mogą być zarządzane przez system w trybie autonomicznym, czyli bez nadzoru operatora, spełniając tym samym wysokie wymagania firm z sektora przemysłu, jak i e-commerce. Przez 4 dni targów Modernlog będzie można oglądać podczas pracy łącznie pięć modeli AMR AIUT Formica, w tym unikalnie niski pojazd Formica 12, dopasowany do indywidualnych wymagań branży automotive, z którą współpracujemy. To właśnie możliwość kastomizacji jest jednym z wyróżników naszego rozwiązania, o czym również szerzej opowiemy w trakcie wydarzenia. |
Po magazyn automatyczny AIUT zaprasza na stoisko nr 11 (Pawilon 6)
Najnowsze rozwiązania intralogistyczne, autonomiczne roboty mobilne, platforma lokalizacji wewnątrzbudynkowej, cyfrowy bliźniak – tym i innym technologiom Przemysłu 4.0 będzie można przyjrzeć się bliżej na stoisku AIUT nr 11 w pawilonie 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Firma zaprezentuje również swoje możliwości, jako kompleksowego dostawcy magazynów automatycznych (ASRS), które pełnią obecnie kluczową rolę w procesie uniezależnienia się przedsiębiorstw od zmiennych warunków ekonomicznych i gospodarczych.
– Kompleksowo odpowiadamy na potrzebę zautomatyzowanej obsługi zleceń w magazynach i fabrykach. Jako doświadczony integrator systemów automatyki mamy kompetencje swobodnej adaptacji technologii i potrafimy sprostać specyficznym wymaganiom danego zakładu przemysłowego. Projektujemy i budujemy magazyny automatyczne zapewniając wsparcie w całym cyklu życia inwestycji. Nasze rozwiązania zapewniają zwiększenie wydajności procesów składowania i transportu towarów, pozwalając firmom szybciej i bezbłędnie realizować coraz większe ilości zleceń, automatycznie zarządzać procesami i redukować koszty – wskazuje Krzysztof Stachowicz, Kierownik Sekcji Automatycznych Systemów Magazynowych w AIUT. |
Wyżej, gęściej, ASRS
O potrzebach rynku magazynowego, branżowych innowacjach i cyfrowym podejściu do budowy magazynów automatycznych eksperci sektora logistyki, w tym Krzysztof Stachowicz, Kierownik Sekcji Automatycznych Systemów Magazynowych w AIUT, będą rozmawiać w środę (31 maja) w ramach panelu „Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych” konferencji Smart Warehouse, która towarzyszy tegorocznym targom MODERNLOG.
Natomiast w czasie swojego wystąpienia na scenie partnerów pt. „Wyżej, gęściej, ASRS - automatyczny magazyn na potrzeby elastycznej produkcji”, Krzysztof Stachowicz powie również dlaczego magazyn automatyczny stał się obecnie kluczowym ogniwem stabilnego łańcucha dostaw, a także dlaczego przy projektowaniu tego typu obiektów niezbędne staje się wykorzystanie technologii cyfrowego bliźniaka.
Źródło: AIUT
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?