Szukaj w działach:

Wszystko o FASTENER POLAND® 2019

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
 

Odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie przemysłu na elementy złączne są Targi FASTENER POLAND®, będące kompleksowym przeglądem oferty i najnowszych trendów tego sektora.

W 2018 roku krajowy eksport elementów złącznych wzrósł o 19% do wartości 1,8 miliarda złotych. Jest to największa aktywność wzrostu od 8 lat. Co zrobić, aby utrzymać ten poziom? Odpowiedź czeka na 3. Międzynarodowych Targach Elementów Złącznych i Technik Łączenia, które w dniach 8-9 października odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Jeszcze do niedawna nikt nie podejrzewał, że Kraków będzie postrzegany jako jedno z najistotniejszych miejsc spotkań przedstawicieli branży elementów złącznych. Zmieniło się to dzięki FASTENER POLAND® - jedynym takim targom w Europie Środkowo-Wschodniej, które usprawniły kontakty z zagranicznymi kupcami. Według szacunków organizatorów w czasie drugiej edycji blisko 26% zwiedzających pochodziło zza granicy. Byli zainteresowani znalezieniem nowych dostawców w Polsce. To duża szansa dla wystawców, którzy prezentują ofertę swoich firm. 

- „Można szacować, że przy odrobinie wysiłku, polskie firmy z sektora elementów złącznych, mają potencjał na podwojenie eksportu w ciągu 4 lat. I nikogo taka ambitna prognoza nie powinna szokować, ponieważ w ciągu ostatnich piętnastu lat eksport elementów złącznych zwiększył się aż pięciokrotnie.”  - twierdzi Marek Łangalis, redaktor naczelny magazynu Fastener.

Mimo, iż eksport elementów złącznych znajduje się na rekordowym poziomie, to wciąż istnieją szansa dalszego rozwoju. Dlatego warto zarezerwować sobie dwa jesienne dni, aby zapoznać się z ofertą prezentowaną na Targach FASTENER POLAND®.

Polska liderem elementów złącznych

Prócz eksportu, wzrasta także rynek krajowego zużycia elementów złącznych. Wynosi on już 3,5 mld PLN, dzięki czemu Polska stała się 5 największym rynkiem wśród krajów Unii Europejskiej (z uwzględnieniem Wielkiej Brytanii). Co ważne, w ciągu dwóch lat Polska może zostać 3 największym rynkiem, ponieważ do Francji (4 miejsce) i Wielkiej Brytanii brakuje jej już tylko ok. 200 mln PLN, co przy obecnej tendencji (rosnące zużycie w Polsce, a stabilne w krajach Europy Zachodniej) może zająć właśnie dwa lata. Polscy przedsiębiorcy informują o coraz większym zapotrzebowaniu na elementy złączne. To skutek coraz większej automatyzacji, przekładającej się na wydajność pracy. Targi FASTENER POLAD® pokazują siłę branży, odpowiadając na jej z roku na rok rosnące potrzeby. 

--> ZAKRES TEMATYCZNY FASTENER POLAD®

Wystawcy z nowościami

Jak podaje organizator, podczas tegorocznej trzeciej edycji targów zaprezentuje się blisko 200 producentów i dystrybutorów maszyn, narzędzi oraz elementów złącznych z Belgii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Malty, Niemiec, Polski, Słowenii, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Wśród nowości goście zobaczyć będą mogli m.in. śruby typu KOMBI, stanowiące zintegrowany zespół śruby z podkładkami; profesjonalną prasę hydrauliczną ANS-618 do montażu elementów wciskanych typu PEM; kołki izolacyjne SMART, wkręt ASTRA Konfi z opatentowanym, gwiaździstym kształtem gwintu, główką stożkową z żeberkami frezującymi od spodu i częściowym gwintem; kołki izolacyjne SMART S-IPT 8 i S-IPH 10; uniwersalne wkręty do drewna i konstrukcji drewnianych Hapax oraz sprężynowe wkładki KATO bez zabieraka i blokad przeciw odkręceniu Advanex Lock One. 

--> LISTA WYSTAWCÓW

--> NOWOŚCI TARGOWE

Wiedza kluczem do sukcesu 

Tradycyjnie, podczas Targów odbędzie się Forum Elementów Złącznych. W prezentacji inauguracyjnej dr Marek Łangalis z firmy OLFOR przedstawi wyzwania stojące przed polskim rynkiem elementów złącznych. Wśród panelistów pojawią się specjaliści z ATOTECH POLAND oraz NORD-LOCK POLAND. Kolejnym ważnym punktem w agendzie wystawy będzie IV Konferencja Forum Druku 3D organizowana przez CADXPERT. To najważniejsza konferencja w Polsce przeznaczona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych, a także technologii skanowania 3D oraz modelowania 3D.

--> PROGRAM TOWARZYSZĄCY 

Branża potrzebuje specjalistów

Targi to również dobre miejsce do realizacji planów i rozwoju zawodowego. To wyjątkowa szansa dla szukających nowych wyzwań zawodowych oraz – z drugie strony dla przedsiębiorców, którzy w jednym miejscu mają dostęp do kilku tysięcy wysokiej klasy specjalistów. Z myślą o potrzebach obu stron podczas tegorocznych Targów zorganizowana zostanie Strefa Kariery. 

- „Polski rynek elementów złącznych wciąż bardzo dynamicznie się rozwija, prawie w dwucyfrowym tempie. A jednocześnie napotyka na bariery wzrostu w postaci braku pracowników. I tu bardzo pomocne mogą być targi – to świetna okazja do znalezienia pracownika bądź podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Wszak w jednym miejscu spotyka się niemal cała branża.” - tak zapowiada Strefę Kariery Marek Łangalis, członek Rady Programowej Targów FASTENER POLAND®.

--> STREFA KARIERY

Dla zwiedzających organizatorzy przygotowali ułatwienie – po poprawnej rejestracji na stronie Targów FASTENER POLAND® można pobrać identyfikator, który po wydrukowaniu uprawnia do bezpłatnego wejścia na wydarzenie przez 2 dni.

--> REJESTRACJA ON-LINE

--> GARŚĆ PRAKTYCZNYCH INFORMACJI

Więcej o Targach FASTENER POLAND® na Zrobotyzowany.plŹródło: Targi w Krakowie

POWIĄZANE
Bezpłatne zaproszenie na ITM Industry Europe Oferta liderów przemysłu od lat przyciąga na ITM INDUSTRY EUROPE tłumy profesjonal...
Nowe technologie dla służb utrzymania ruchu 11 czerwca 2019 r. we Wrocławiu na Konferencji Maintech zorganizowanej przez czasopismo I...
Automatyzacja w Polsce - szanse, obawy i zagrożenia Jeszcze niedawno automatyzacja była tylko odległą wizją. Obecnie ma wpływ na rynek pracy,...
Łatwiejsza realizacja projektów systemów wizji maszynowej Oferta zintegrowanych kamer maszynowych B&R obejmuje teraz inteligentną kamerę (Smart...
Smart Machinery Tour - Kao Ming Ostatni piąty dzień naszej wizyty rozpoczęliśmy od zwiedzania fabryki Kao Ming Machinery....
Showroomy drukarek 3D Pojęcie Przemysłu 4.0 używane jest w Polsce coraz częściej i z roku na roku przybywa prze...
Partnerzy