Targi INNOFORM® kształtują przyszłość
Czwarta już edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® organizowanych w Bydgoszczy, wspierających wystawców w promocji ich produktów i firmy oraz wpływających pozytywnie na rozwój gospodarczy całego regionu, odbędzie się w terminie 3-5 marca 2020 roku.
W Bydgoszczy swoje siedziby ma blisko 190 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych oraz ok. 30 narzędziowni. W sumie około 4000 osób znajduje zatrudnienie, a zapotrzebowanie na nowych dobrze wyszkolonych pracowników stale rośnie. Wraz z rozwojem firm, rozwijają się targi, które umożliwiają branży integrację, wymianę kontaktów i nawiązywanie trwałych relacji. W ciągu trzech dni można pozyskać nowych Klientów - decydentów, którzy odwiedzają targi w określonym celu: zapoznać się z nowościami, aby wdrożyć je w swojej firmie, poszerzyć park maszynowy oraz nawiązać współpracę z podwykonawcami.
Podobnie jak region kujawsko-pomorski jest liderem w dziedzinie produkcji narzędzi na światową skalę, tak Międzynarodowe Targi Kooperacji Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM® są jednym z wiodących wydarzeń o tej tematyce w naszym kraju. Liczba wystawców rośnie z dnia na dzień. Swój udział potwierdziły takie firmy jak: ANDRYCHOWSKA FABRYKA MASZYN DEFUM S.A., A. MARCINIAK OT, CT MACRO, EMUGE-FRANKEN TECHNIK, CBT POLSKA, FANUC POLSKA, FORMTECH, GLAMAR, HALBRONN SAS, INAUTOM POLAND, INTEGRA TOOLS, KIPP, KNARR, MEUSBURGER, MILAR, MOLDE MATOS, STÄUBLI ŁÓDŹ, SUMARIS, TENACO oraz TRANSCORN.
- „W zeszłym roku byliśmy na Targach INNOFORM® po raz pierwszy. Po wydarzeniu, w przeciągu 2-3 miesięcy, udało się sfinalizować kontrakty na sprzedaż 3 maszyn. Zalążek tych rozmów pojawił się tu, na targach. Czułem, że ta edycja już od pierwszej minuty trwania będzie bardzo udana. Nie pomyliłem się - na naszym stoisku cały czas mieliśmy Klientów. Co więcej, spotkaliśmy takie firmy, których nie spotkalibyśmy nigdzie indziej” - podsumował poprzednią edycję Mateusz Haberski z firmy HIGH TECHNOLOGY MACHINES Sp. z o.o.
Podczas czwartej edycji wystawcy pokażą między innymi: narzędzia specjalne, narzędzia skrawające do obróbki metali, wykrojniki, tłoczniki, technologie, obrabiarki oraz urządzenia do obróbki ubytkowej, technologie, urządzenia i materiały do inżynierii odwrotnej, przyrządy i urządzenia kontrolno-pomiarowe, wyposażenie zakładów przemysłowych i wiele więcej.
W programie towarzyszącym nadchodzącej edycji nie mogło zabraknąć cieszącej się niesłabnącym powodzeniem Giełdy Kooperacyjnej, która jest znakomitym miejscem do rozpoczęcia rozmów biznesowych i ich sfinalizowania. Rokrocznie uwagę wzbudza także Strefa Usług Przemysłowych - specjalnie przygotowana część wystawy, przeznaczona dla firm podwykonawczych, chcących zdobyć nowe zlecenia.
Wśród młodych ludzi jest siła, dlatego program targów jest stworzony także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w branży. - „Zawsze chętnie witamy uczniów i studentów, którzy na targach mają możliwość poznania nowych technologii i zobaczenia w praktyce tego, o czym uczą się w trakcie zajęć szkolnych. Z czasem osoby te same znajdą zatrudnienie w firmach wystawców lub może założą własną działalność. Od pierwszej edycji targów organizujemy zwiedzanie wystawy ze specjalistami, którzy pokazują uczniom najciekawsze maszyny i dzielą się wiedzą” - powiedziała Beata Łoś, Komisarz Targów.
Warto już dziś zarezerwować czas, aby w marcu odwiedzić Targi INNOFORM® w Bydgoszczy.
Więcej informacji na stronie: www.innoform.pl
Więcej o Targach INNOFORM® na Zrobotyzowany.pl
Źródło: Targi w Krakowie, Zrobotyzowany.pl
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- Proof of Concept w robotyzacji
- Polski przemysł potrzebuje więcej robotów - raport PIE
- Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki - World Robotics 2024
- Dynamiczny rozwój robotyki w Europie - Raport IFR
- Ponad 2 mld zł dotacji z KPO na robotyzację
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Zmiany w zarządzie Lenze
- Forum Cobotyki 2024 po raz czwarty
- Optymalizacja produkcji z zastosowaniem technologii Scheaffler
- Strategia Cyfryzacji Polski do 2035
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Dlaczego warto inwestować w roboty?