Szukaj w działach:

Targi w Krakowie wspierają branżę

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

EXPO Kraków gromadzi gości w czasie licznych targów, kongresów, konferencji, festiwali i bankietów już od przeszło 5 lat. Co dzieje się na terenie obiektu podczas pandemii? Jakie są plany na przyszłość? Kiedy rozpoczną się pierwsze imprezy i jak będą one wyglądać?

Targi sprzyjają nawiązywaniu kontaktów biznesowych, przyspieszają rozwój każdej dziedziny gospodarki, ułatwiając dostęp do wiedzy i rynkowych nowości, są kołem zamachowym gospodarki. Dzięki nim miasta oraz regiony od lat rozwijają się prężniej, gdyż prócz dostępu do rynków zagranicznych targi wywołują efekt mnożnikowy w wielu innych sektorach lokalnego biznesu: hotelach, gastronomii, transporcie. Wydarzenia branżowe oddziaływają w ten sposób również na cały lokalny i regionalny system społeczno-gospodarczy. W wyniku uczestnictwa w targach wiele firm - zwłaszcza małych i średnich - zyskało nowe rynki zbytu, nowe kontakty, wdrożyło u siebie, a także rozpowszechniło w swoich branżach najnowsze rozwiązania technologiczne, ale przede wszystkim wypromowało wyjątkowo szybko swoją ofertę. 

Wiele osób chce wiedzieć - jak będą wyglądać w przyszłości targi i konferencje? Czy będą one możliwe w świecie, który zmienia się na naszych oczach? Przedsiębiorcy łączący metale zastanawiają się, czy ponownie zobaczą się na listopadowych Międzynarodowych Targach Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND, poszerzonych w tym roku o dwa niepowtarzalne tematy - elektronarzędzia i techniki montażu. Mnóstwo pytań pojawia się także w związku z targami B2C organizowanymi jesienią w EXPO Kraków. 

Grupa specjalistów, wybrana spośród członków Polskiej Izby Przemysłu Targowego, jedynej polskiej organizacji jednoczącej przedsiębiorców z branży targowej, przygotowuje dla rządu propozycje procedur, które ułatwią organizację wydarzeń biznesowych na jesieni tego roku. 


„Potrzebujemy zgody na realizowanie targów w nowych warunkach, żeby jak najszybciej stanąć na własnych nogach, żeby nie być obciążeniem dla gospodarki, ale przeciwnie - pomóc przywrócić ją do stanu normalności. Przy zastosowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, dystansu miedzy uczestnikami targów, spotkania biznesowe mogą być bezpieczne. Skoro przed zakażeniem zabezpieczają środki ochrony osobistej, odpowiednia odległość miedzy np. klientami galerii handlowych, dezynfekcja często dotykanych elementów, jak klamki, poręcze, lady itd. - to wszystko może również być stosowane na targach. Co więcej - uczestników naszych wydarzeń obowiązują precyzyjne i wyśrubowane procedury: rejestracja, wiemy, kim są osoby przebywające w obiekcie targowym, wiemy ile ich jest. W odróżnieniu od usług i handlu - mowa o konkretnych osobach, a nie o anonimowych klientach sklepów. Ponieważ przemysł targowy jest kluczowy dla odbudowy gospodarki państw i regionów, ponieważ targi są najskuteczniejszym i najszybszym motorem ożywienia gospodarczego; musimy to przetrwać, nie poddając się. Działając rozsądnie i mając odpowiednie wsparcie, jesteśmy w stanie pomóc w przyspieszeniu odmrażania polskiej gospodarki.” - informuje Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie i Wiceprezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

 


„Do dyspozycji posiadamy EXPO Kraków - jedyny w Krakowie obiekt o 14 000 m2 płaskiej powierzchni. Mamy zatem idealne warunki, aby sprostać wyzwaniom. Już teraz, na kilka miesięcy przed planowanymi wydarzeniami, koncentrujemy się na przygotowaniach: chcemy ugościć społeczność biznesową z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa” - informują pracownicy Targów w Krakowie.


Wzajemna pomoc zawsze było ważne, ale teraz, podczas pandemii, nabiera wyjątkowego znaczenia. Każdego dnia tysiące przedsiębiorców zastanawia się, jak uratować swój biznes i zatrzymać pracowników. Targi w Krakowie od wielu lat współpracują z przedsiębiorcami z wielu gałęzi przemysłu. Jak podają organizatorzy:


„Bliski jest nam los firm zajmujących się m.in. przemysłem, gastronomią, medycyną, jak i rynkiem książek. Czujemy się częścią każdego z tych sektorów. Mocno trzymamy kciuki szczególnie za polskie firmy, które podejmują heroiczne wysiłki, aby przetrwać ten najgorszy moment. Dla polskiej gospodarki ważne jest, aby jak najszybciej, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, można było powrócić do organizowania targów. Ich ponowne uruchomienie, przyspieszy odtworzenie łańcucha dostaw. To szansa dla polskich firm na utrzymanie wiodącej roli w Europie Środkowej i w wielu przypadkach wypełnienie luki spowodowanej brakiem dostępu do m.in. produktów z Chin.”


Pomimo trudnego czasu dla całej branży, Targi w Krakowie aktywnie poszukują rozwiązań, które sprawdzą się w nowej rzeczywistości. W EXPO Kraków trwają przygotowania do zbliżającego się sezonu, który na pewno będzie inny. Wypróbowano m.in. możliwość ozonowania, co było sporym wyzwaniem ze względu na ogromną kubaturę obiektu. Część przestrzeni została zagospodarowana jako magazyn m.in. przez Polski Czerwony Krzyż i zaprzyjaźnione firmy z branży. 


„W tym trudnym czasie należy sobie pomagać, dlatego bezpłatnie udostępniliśmy przestrzeń tym, którzy jej teraz potrzebują. W planach mamy również inne nietypowe akcje, a nawet rozważamy, czy nie mogłyby się odbyć u nas egzaminy maturalne (mamy doświadczanie w organizacji dużych państwowych egzaminów)” - podsumowuje Katarzyna Mussur-Serafin, Kierownik Działu Promocji Targów w Krakowie.


Razem możemy więcej - oznajmiają pracownicy i wierzą, że wystawcy i goście wkrótce spotkają się ponownie w EXPO Kraków, aby podczas licznych rozmów, wytyczyć nowy kierunek polskiej gospodarki.


„Polskie firmy potrzebują wsparcia, a my ich nie zawiedziemy” - dodają organizatorzy i cieszą się, że wiele firm potwierdza swoje uczestnictwo w jesiennych wydarzeniach w EXPO Kraków.Więcej o Targach FASTENER POLAND 2020 na Zrobotyzowany.plŹródło: Targi w Krakowie


POWIĄZANE
INNOFORM® 2022 - nowości w branży narzędziowej 27-29 września 2022 w sercu polskiej doliny narzędziowej - Bydgoszczy - odbyła się 5. już...
Ulga na robotyzację od 2022 roku. Integrator podpowiada Od 1 stycznia 2022 roku polscy przedsiębiorcy będą mogli korzystać z nowej preferencji po...
FASTENER POLAND® 2024 25-26 września 2024 r. przedstawiciele działów zakupów niemal ze wszystkich...
Trendy z branży automotiv na TOP automotive 2023 W dniach 13-15 września 2023 r., w pięknych okolicach hotelu Binkowski w Kielcach odbyła ...
Zintegrowane rozwiązania od OMRON na automatica 2022 Firma OMRON zaprezentowała na tegorocznych targach automatica swoje najnowsze rozwiązania...
Zespół Avon Operations Polska Wicemistrzem GC SCM TFC 2020 W finałach Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2020, które w tym roku odby...
Partnerzy