Szukaj w działach:

Robotyzacja produkcji na miarę XXI wieku

Robotyzacja produkcji na miarę XXI wieku
POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Coraz więcej firm, chcąc usprawnić proces produkcyjny w swoim zakładzie, decyduje się na robotyzację i automatyzację stanowisk i linii produkcyjnych. Pozwala to maksymalnie wykorzystać czas na produkcji, a także wyręczyć ludzi w zadaniach, które są trudne i niebezpieczne.


Robotyzacja procesów daje zakładom produkcyjnym nieskończone możliwości. Brak nieplanowanych przestojów poświęconych na czyszczenie stanowiska czy serwisowanie maszyn, oddelegowanie pracowników do innych zadań, wydłużona eksploatacja robotów czy zachowanie ciągłości produkcji, a to tylko niektóre z zalet robotyzacji. 

Roboty do zadań specjalnych

W dzisiejszych czasach większość przedmiotów, które nas otaczają jest wykonywana w produkcji seryjnej, w dużych zakładach produkcyjnych. Wiele procesów produkcyjnych, np. odlewanie, kucie na gorąco, obróbka mechaniczna czy spawanie, przebiega w warunkach uciążliwych (a niekiedy i niebezpiecznych) dla ludzi – w wysokiej temperaturze, zapyleniu, wśród iskier i odprysków gorącego metalu. Dzięki robotyzacji, te procesy nie muszą już być obsługiwane przez ludzi - mogą zastąpić ich roboty przemysłowe. 

Mimo że w przeciwieństwie do ludzi, roboty w razie uszkodzenia mogą zostać naprawione, również one potrzebują specjalnej ochrony w trudnych warunkach. Czynniki takie jak drobny pył i wilgoć mogą powodować uszkodzenia elementów ruchomych robota, a wysoka temperatura przyczyniać się do przegrzewania maszyny. Ponadto, ze względu na dużą ilość elementów i zakamarków, czyszczenie robotów może być zajęciem uciążliwym i czasochłonnym. Dlatego warto wspomagać pracę robotów poprzez korzystanie z pokrowców ochronnych.

Pokrowce ochronne na roboty stanowią barierę między robotem a szkodliwym środowiskiem pracy, dzięki czemu urządzenie dłużej pozostaje w dobrym technicznym i nie wymaga pracochłonnego czyszczenia. Pokrowce ochronne pozwalają w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje robotyzacja procesów produkcyjnych.

EVOTEC linia EVO heat

 


Wykorzystaj pełen potencjał robotyzacji

Polska firma EVOTEC jest producentem specjalnych pokrowców i osłon na roboty i maszyny przemysłowe. Pokrowce chronią urządzenia podczas ich pracy w szczególnie trudnych warunkach, w których występują czynniki szkodliwe takie jak: gorące odpryski metali, duże zapylenie, wilgoć i para wodna, opiłki metali i wióry, bardzo wysokie lub ekstremalnie niskie temperatury, oleje i chłodziwa, strefa zagrożenia wybuchem i wiele innych. 

Lata doświadczeń pokazały EVOTEC, że każdy proces produkcyjny jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego każdy z projektowanych h pokrowców jest wyjątkowy.

W swojej pracy EVOTEC bazuje na doświadczeniu, które zdobył przez lata praktyki. EVOTEC kreuje indywidualne rozwiązania szyte na miarę, nawet dla najbardziej wymagających aplikacji i procesów. Eksperci EVOTEC chętnie podejmują się wyzwań, tworząc prototypy i wybierając to, co najlepsze dla swojego odbiorcy.

Pokrowce ochronne produkowane przez EVOTEC dopasowane są nie tylko do danego modelu robota, ale przede wszystkim do jego zastosowania. Pod uwagę zawsze brane są warunki panujące w danym środowisku pracy i na podstawie tych informacji dobierany jest materiał, z jakiego zostanie wykonany pokrowiec ochronny. Dodatkowo w zależności od występujących zagrożeń w procesie, projektowane są dodatkowe elementy zabezpieczenia, by jak najlepiej chronić urządzenie. Każdy proces zrobotyzowany różni się wieloma parametrami, dlatego również pokrowce dla tych procesów muszą być wyspecjalizowane. 

Celem EVOTEC jest ochrona maszyn przed czynnikami szkodliwymi, stanowiącymi dla nich największe zagrożenie. To dzięki zastosowaniu pokrowców ochronnych możesz wykorzystać pełny potencjał robotyzacji.

Więcej o zrealizowanych projektach pod linkiem --> https://evotec.group/case-studies/


Źródło: EVOTEC
 

EVOTEC Sp. z o. o
Tokarska 9b
20-210 Lublin
+48 728 883 570
POWIĄZANE
Podsumowanie Automotive Production Support 2023 18 kwietnia we Wrocławiu odbyła się siódma edycja specjalistycznego spotkania bran...
Innowacje w praktyce: Współpraca Robot – Chwytak – Człowiek Zaproszenie na Konferencję o Robotyzacji: Innowacje w praktyce: Współpraca "robot ...
Złoty medal STOM dla ITA za integrację robota Meca500 Pierwszy wieczór Przemysłowej Wiosny upłynął pod znakiem nagród dla najnowo...
CLOOS wybuduje zakład na Dolnym Śląsku CLOOS WELDING PRODUCTS, wiodące przedsiębiorstwo w sektorze spawalnictwa, otrzymał decyzj...
Światowe trendy branży motoryzacyjnej Tematem przewodnim piątej edycji konferencji Automotive będą najnowsze trendy oraz wdroże...
Amazon ogłosił przejęcie Cloostermans Amazon poinformował o przejęciu belgijskiej firmy mechatronicznej Cloostermans, któ...
Partnerzy
Cookies