Power and Energy Solutions firmy SEW-EURODRIVE
Rozwiązanie Power and Energy Solutions firmy SEW-EURODRIVE uzyskało 1 miejsce w kategorii Efektywność Energetyczna. Konkurs organizowany jest co dwa lata w Niemczech w regionie Badenia-Wirtembergia – region ten koncentruje się na rozwoju ochrony środowiska korporacyjnego i zrównoważonego biznesu. Nagroda jest przyznawana za wybitne i innowacyjne produkty oraz procesy w technologii środowiskowej.
Ten inteligentny system zarządzania energią dla napędów stosowanych w przemyśle umożliwia odzysk energii do szybkiego, krótkotrwałego magazynowania w kondensatorach.
Celem przedsiębiorstw jest podwyższanie efektywności energetycznej i obniżanie zapotrzebowania na energię za pomocą odpowiednich działań prowadzonych w obszarze automatyzacji bez jednoczesnego wywierania wpływu na wysoką dyspozycyjność samego procesu, produkcji i modułu maszynowego. W idealnych przypadkach inteligentne zarządzanie mocą sieciową i energią podwyższa dyspozycyjność zarówno instalacji oraz parku maszyn.
Rozwój fabryki modułowej
Rosnące wymogi rynku oraz wymagania klientów wpływają na ciągłe zmiany w zakresie układu oraz planu powierzchni fabryk. Następstwem tych procesów jest zwiększenie liczby modułów, większa elastyczność, wyższy poziom zautomatyzowania oraz redukcja stałych struktur w zakładach. Taki kierunek rozwoju wymaga uwzględnienia nowych technologii zarówno w zakresie automatyzacji, jak i zarządzania energią. Umożliwia to podjęcie niezbędnych działań w celu lepszego wykorzystania energii w procesie produkcji. Jednocześnie system zarządzania energią powinien zapewniać pełną transparentność oraz szczegółowy monitoring danych dotyczących sieci i zużycia energii.
Rozsądne wykorzystywanie energii
W zmieniającej się rzeczywistości biznesowej – od zakładów produkcyjnych będzie wymagana w przyszłości wysoka elastyczność. Cyfryzacja, wytwarzanie krótkich serii towarów, zmieniające się życzenia klientów oraz elastyczne procesy produkcji to jedynie kilka warunków brzegowych wymagających spełnienia. Kolejnym czynnikiem wpływającym na konstrukcję techniczną maszyn i produkcję jest wzrost kosztów energii.
Korzyści z zastosowania rozwiązania Power and Energy Solutions od SEW-EURODRIVE:
- redukcja obciążeń szczytowych sieci zasilającej
- Dzięki zastosowaniu kondensatorów akumulacyjnych w obwodzie pośredniczącym część wymaganych obciążeń szczytowych kompensowana jest przy pomocy kondensatorów.
- redukcja kosztów energii dzięki kondensatorom akumulacyjnym w obwodzie pośredniczącym
- Energia wynikająca ze stanu pracy w trybie generatorowym magazynowana jest w kondensatorze akumulacyjnym i ponownie wykorzystywana w kolejnym etapie pracy silnikowej.
- podłączenie do zewnętrznych źródeł zasilania prądu stałego
- Obwód pośredni przyłączany jest do zewnętrznych źródeł zasilania prądem stałym za pomocą przetwornicy DC-DC.
- nieprzerwana eksploatacja instalacji w przypadku awarii sieci
- Energia w kondensatorze akumulacyjnym służy jako zasilacz awaryjny. Zasila napędy, hamulce silników i sterowniki PLC, które wymagają napięcia 24V.
- dane pomiarowe wydajności i energii dla systemów zarządzania energią ISO 50001
- Moduł zasilania mierzy dane dotyczące wydajności i udostępnia dane z liczników energii. Informacje te można włączać do systemów zarządzania energią ISO 50001.
- redukcja obciążenia sieci zasilającej wyższymi harmonicznymi
- Moduł zasilania dzięki pomiarowi napięcia sieciowego i natężenia prądu oraz właściwemu zarządzaniu kondensatorem akumulacyjnym może zredukować obciążenie sieci zasilającej poprzez zmniejszenie ilości generowanych wyższych harmonicznych.
SEW-EURODRIVE oferuje również następujące komponenty Power and Energy Solutions w systemie modułowym od jednego dostawcy: MOVI-C® CONTROLLER, kompaktowy system wieloosiowy MOVIDRIVE® składający się z modułów zasilających, kondensatorowych oraz modułów o jednej lub podwójnej osi, ulepszony za pomocą modułów zasilacza sieciowego zasilanego prądem przemiennym oraz prądem stałym, jak również odpowiedniego modułu kondensatora.
Źródło: SEW-EURODRIVE
Redaktor: MRR
- Roboty mobilne - przegląd rynku 2020
- Przegląd targów branżowych 2024
- Czy powinienem inwestować w robotyzację?
- Przemysłowa Wiosna STOM 2024 zapowiada się wyjątkowo
- Praktyczna wiedza od ekspertów Beckhoff
- Raport PARP: Perspektywa do 2028 roku
- O narzędziach i recyklingu na Targach INNOFORM®
- Przemysł i logistyka 4.0 na ITM Industry Europe 2024
- Robotyzacja zakładów mięsnych: Moda czy innowacja?
- 212 mln zł na automatyzację i robotyzację dla MŚP
- Hybrydowe zgrzewanie punktowe materiałów MPMS/MPC
- Dynamiczny rozwój sektora robotyki przemysłowej
- Auto i automatyzacja – związek partnerski
- Prosty falownik MOVITRAC® basic od SEW-EURODRIVE
- Zarejestruj się na spotkanie w DemoVanie Stäubli
- Intec, Zuliefermesse i GrindTec już w marcu 2025
- SCAN FORUM 2024 - Forum technik CT oraz skanowania 3D CT
- Proof of Concept w robotyzacji
- Stäubli TX2-200: Nowy Członek zrobotyzowanej Rodziny
- Trójfazowe silniki asynchroniczne IE4 serii DRU
- Dlaczego rozważać robota Codian do projektu automatyzacji?
- Lenze i750 cabinet otwiera nowe możliwości
- Sterowniki Lenze – łatwe i wydajne sterowanie ruchem
- VII Wielkopolskie Sympozjum Spawalnicze