Szukaj w działach:

Power and Energy Solutions firmy SEW-EURODRIVE

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Rozwiązanie Power and Energy Solutions firmy SEW-EURODRIVE uzyskało 1 miejsce w kategorii Efektywność Energetyczna. Konkurs organizowany jest co dwa lata w Niemczech w regionie Badenia-Wirtembergia – region ten koncentruje się na rozwoju ochrony środowiska korporacyjnego i zrównoważonego biznesu. Nagroda jest przyznawana za wybitne i innowacyjne produkty oraz procesy w technologii środowiskowej.

Ten inteligentny system zarządzania energią dla napędów stosowanych w przemyśle umożliwia odzysk energii do szybkiego, krótkotrwałego magazynowania w kondensatorach.

Celem przedsiębiorstw jest podwyższanie efektywności energetycznej i obniżanie zapotrzebowania na energię za pomocą odpowiednich działań prowadzonych w obszarze automatyzacji bez jednoczesnego wywierania wpływu na wysoką dyspozycyjność samego procesu, produkcji i modułu maszynowego. W idealnych przypadkach inteligentne zarządzanie mocą sieciową i energią podwyższa dyspozycyjność zarówno instalacji oraz parku maszyn.

Rozwój fabryki modułowej

Rosnące wymogi rynku oraz wymagania klientów wpływają na ciągłe zmiany w zakresie układu oraz planu powierzchni fabryk. Następstwem tych procesów jest zwiększenie liczby modułów, większa elastyczność, wyższy poziom zautomatyzowania oraz redukcja stałych struktur w zakładach. Taki kierunek rozwoju wymaga uwzględnienia nowych technologii zarówno w zakresie automatyzacji, jak i zarządzania energią. Umożliwia to podjęcie niezbędnych działań w celu lepszego wykorzystania energii w procesie produkcji. Jednocześnie system zarządzania energią powinien zapewniać pełną transparentność oraz szczegółowy monitoring danych dotyczących sieci i zużycia energii.

Rozsądne wykorzystywanie energii

W zmieniającej się rzeczywistości biznesowej – od zakładów produkcyjnych będzie wymagana w przyszłości wysoka elastyczność. Cyfryzacja, wytwarzanie krótkich serii towarów, zmieniające się życzenia klientów oraz elastyczne procesy produkcji to jedynie kilka warunków brzegowych wymagających spełnienia. Kolejnym czynnikiem wpływającym na konstrukcję techniczną maszyn i produkcję jest wzrost kosztów energii.

Korzyści z zastosowania rozwiązania Power and Energy Solutions od SEW-EURODRIVE:

 • redukcja obciążeń szczytowych sieci zasilającej
  • Dzięki zastosowaniu kondensatorów akumulacyjnych w obwodzie pośredniczącym część wymaganych obciążeń szczytowych kompensowana jest przy pomocy kondensatorów.
 • redukcja kosztów energii dzięki kondensatorom akumulacyjnym w obwodzie pośredniczącym
  • Energia wynikająca ze stanu pracy w trybie generatorowym magazynowana jest w kondensatorze akumulacyjnym i ponownie wykorzystywana w kolejnym etapie pracy silnikowej.
 • podłączenie do zewnętrznych źródeł zasilania prądu stałego
  • Obwód pośredni przyłączany jest do zewnętrznych źródeł zasilania prądem stałym za pomocą przetwornicy DC-DC.
 • nieprzerwana eksploatacja instalacji w przypadku awarii sieci
  • Energia w kondensatorze akumulacyjnym służy jako zasilacz awaryjny. Zasila napędy, hamulce silników i sterowniki PLC, które wymagają napięcia 24V.
 • dane pomiarowe wydajności i energii dla systemów zarządzania energią ISO 50001
  • Moduł zasilania mierzy dane dotyczące wydajności i udostępnia dane z liczników energii. Informacje te można włączać do systemów zarządzania energią ISO 50001.
 • redukcja obciążenia sieci zasilającej wyższymi harmonicznymi
  • Moduł zasilania dzięki pomiarowi napięcia sieciowego i natężenia prądu oraz właściwemu zarządzaniu kondensatorem akumulacyjnym może zredukować obciążenie sieci zasilającej poprzez zmniejszenie ilości generowanych wyższych harmonicznych.

SEW-EURODRIVE oferuje również następujące komponenty Power and Energy Solutions w systemie modułowym od jednego dostawcy: MOVI-C® CONTROLLER, kompaktowy system wieloosiowy MOVIDRIVE® składający się z modułów zasilających, kondensatorowych oraz modułów o jednej lub podwójnej osi, ulepszony za pomocą modułów zasilacza sieciowego zasilanego prądem przemiennym oraz prądem stałym, jak również odpowiedniego modułu kondensatora.


Źródło: 
SEW-EURODRIVE
Redaktor: MRR

SEW-EURODRIVE Polska
Techniczna 5
92-518 Łódź
+48 42 270 90 00
POWIĄZANE
Znakowanie płytek PCB z wykorzystaniem stanowiska zrobotyzowanego Znakowanie małych elementów (np. płytek PCB, części silników i urządzeń elek...
Targi ENEX 2022 pełne branżowych nowości Tradycyjnie Targi Enex to miejsce premier produktowych. Także w tym roku spotkanie było o...
Subcontracting 2024 Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję Targów Kooperacji Prz...
Wynalazki i innowacje na INTARG® 2023 XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® odbędą się w Katowicac...
Zespół Avon Operations Polska Wicemistrzem GC SCM TFC 2020 W finałach Global Challenge SCM - The Fresh Connection 2020, które w tym roku odby...
Polskie firmy z rynku Robotyki, Internetu Rzeczy i AI - Raport Polskie firmy z sektora robotyki, Internetu rzeczy i sztucznej inteligencji odgrywają cor...
Partnerzy