Szukaj w działach:

Nagrody „The Best of Industry 4.0” wręczone!

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Zakłady produkcyjne realizujące ideę „fabryki przyszłości” i implementujące technologie Przemysłu 4.0 oraz produkty i innowacyjne metody wpierające transformację przemysłu zostały nagrodzone podczas konkursu „The Best od Industry 4.0”. Wręczenie nagród odbyło się podczas wieczornej gali, która była zwieńczeniem pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX i konferencji Nowy Przemysł 4.0.

Konkurs „The Best of Industry 4.0” będący integralną częścią targów TOOLEX i konferencji Nowy Przemysł 4.0 to inicjatywa portalu WNP.pl, skierowana w stronę przedstawicieli branży przemysłowej. W dwóch kategoriach: zakład produkcyjny i technologia, zostały docenione firmy, które wyróżniają się wprowadzaniem modelowych rozwiązań przemysłu 4.0 w tak wymagającym dla biznesu czasie. 


- Produkcja przemysłowa musi się zmieniać – przyspieszająca cyfrowa rewolucja to jeden ze znaków naszych czasów. Po to, by pozostać konkurencyjnym, by się rozwijać, przemysł musi stosować najnowsze technologie, wykorzystywać sztuczną inteligencję oraz autonomiczne urządzenia i roboty współpracujące w ramach jednego systemu zarówno ze sobą, jak i z człowiekiem. Dane stanowią paliwo tak rozumianej nowoczesnej produkcji, która jednak musi być efektywna energetycznie i zrównoważona - przyjazna środowisku i klimatowi – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. 


Podczas gali, która odbyła się 4 października, wyłonionych zostało 14 laureatów. Nagrody przyznało jury, w którego skład weszli przedstawiciele najnowocześniejszych firm europejskiego i polskiego przemysłu, praktycy, naukowcy i eksperci w dziedzinie przemysłu 4.0.

W kategorii zakład produkcyjny nagrodzono sześciu zwycięzców. Grono specjalistów wybrało obiekty, placówki i wytwórnie, które mogą służyć jako wzór w przeprowadzaniu procesów cyfryzacji i implementacji technologii przemysłu 4.0.

 • Nowy Styl - Nagrodzony za stworzenie specjalnego oprogramowania i systemu, który dzięki połączeniu ze sobą 64 maszyn jest w stanie realizować bardzo indywidualne zamówienia. Do funkcjonowania tej w pełni zautomatyzowanej fabryki firmy Nowy Styl w Jaśle potrzebnych jest jedynie 9 pracowników.
 • Mennica Polska - Nagroda została przyznana za wykorzystanie autonomicznego systemu decyzyjnego umożliwiającego sterowanie produkcją. Dzięki niemu zlecenia wykonywane są zgodnie z harmonogramem, bez udziału planistów i osób dozoru bezpośredniego.
 • Noyen - Jury przyznało również nagrodę za stworzenie oprogramowania do wirtualnego projektowania i zdalnej diagnostyki opartego na technologiach cyfrowego bliźniaka i Internetu Rzeczy. Oprogramowanie to zapewnia podstawę dla całościowej strategii rozwoju produktu i łańcucha dostaw.
 • 3M Wrocław - Logistyka i szkolenie oparte na technologiach uczenia maszynowego i wirtualnej rzeczywistości (VR) w utrzymaniu ruchu. Docenione zostały innowacje optymalizujące produkcję w obszarze automatyzacji i cyfryzacji.
 • Polcomm - Zwycięstwo zawdzięcza zastosowaniu technologii zmniejszających zużycie materiałów krytycznych podczas metody wytwarzania węglikowych wymiennych płytek wieloostrzowych. Na jej potrzeby wybudowano w pełni zautomatyzowany zakład produkcyjny. 
 • ZF Automotive Systems Poland - Laureat nagrody, którą utrzymał za rozwiązania ułatwiające sterowanie produkcją i relacjami z rynkiem. Zintegrowany system Manufacturing Execution System śledzi całość procesu produkcyjnego pod kątem prawidłowości wykonania.

W drugiej kategorii - technologia, utytułowanych zostało aż osiem wyjątkowych, innowacyjnych rozwiązań. Wybrane przez jury rozwiązania wprowadzają użytkownika związanego z produkcją na nowy poziom cyfrowej transformacji.

 • Hololens, Teamtechnik Production Technology - Gogle, które umożliwiają zdalne wspieranie procesu montażu, testów, serwisowania i szkolenia. Reagują na naturalne czynności człowieka – spojrzenia, gesty i komendy głosowe. 
 • IPOsystem, UIBS Teamwork - Nagrodę zawdzięczają stworzeniu autonomicznego systemu decyzyjnego, sterującego samodzielnie nawet najbardziej dynamiczną i zmienną produkcją. W rzeczywistym czasie wskazuje wąskie gardła procesów i podejmuje decyzje o kolejności realizacji i doboru zasobów. 
 • Platforma NAZCA, APA Group - Integracja maszyn, urządzeń i innych systemów przedsiębiorstwa, dzięki kompletnej platformie Internetu Rzeczy. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest pozyskanie danych i wykorzystywanie ich jako budulca przy tworzeniu analiz. 
 • Platforma DBR77, DBR77 - Skracająca o połowę czas przygotowania projektu, kompleksowa platforma 3D umożliwiająca digitalizację procesów produkcyjnych i logistycznych, jednocześnie zmniejszając o 20 proc. koszty robotyzacji bądź automatyzacji.
 • Chwytak adhezyjny, Schunk - Inspirowana biologią, energooszczędna metoda obsługi ułatwiająca automatyzację. Wykorzystująca zasadę adhezji technologia chwytaków, dzięki którym detale mogą być trzymane bez wykorzystania zewnętrznego źródła energii, nie pozostawiając żadnych śladów ani pozostałości. 
 • Astor Innovation Room 4.0, Astor - Wspierający firmy przemysłowe showroom fabryki przyszłości, składający się z centrum pokazowego technologii, laboratorium Fabryki Przyszłości oraz witryny mającej oswajać z technologiami i inspirować do kolejnych innowacji. 
 • SkillWorx, Transition Technologies PSC - Wykorzystujący technologie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, sztucznej inteligencji, jak i Internetu Rzeczy asystent szkoleń i prac technicznych. Umożliwia połączenie się z ekspertem oddalonym o tysiące kilometrów. Podnosi efektywność i jakość pracy, jednocześnie minimalizując ryzyko popełnienia błędu. 
 • Rexio Drawer, Metal Team - Wpisujący się w trendy technologiczne kompaktowy, zrobotyzowany system paletowy. Nadający się idealnie do obróbki seryjnej, ograniczając czas przestoju maszyn do minimum. 

Gala wręczenia nagród w konkursie „The Best of Industry 4.0” była podsumowaniem pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbywają się 4-6 października br. oraz towarzyszącej im konferencji Nowy Przemysł 4.0 (4-5 października br.). Wydarzenie pierwszy raz ma miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w tym roku w formie hybrydowej - stacjonarne sesje transmitowane są online. 

Organizatorem jest Grupa PTWP, wydawca portalu WNP.pl oraz organizator takich wydarzeń jak Europejski Kongres Gospodarczy i 4 Design Days. 

Więcej na stronie: https://www.toolex.pl/2021/pl/.  


Źródło: Grupa PTWP

POWIĄZANE
Zrobotyzowane pakowanie na Warsaw Pack 2020 Targi Warsaw Pack składają się z 6 stref tematycznych: techniki pakowania, opakowań, etyki...
Comarch Asset Tracking – czym jest i gdzie jest potrzebny? Firmy produkcyjne coraz liczniej wdrażają rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, któ...
Technologie przemysłowe na TIMTOS 2019 Inteligentne technologie oraz rozwiązania produkcyjne, to myśl przewodnia tegorocznej edy...
Inspirujące targi ITM Industry Europe 2019 W dniach 4-7 czerwca w czasie bloku targów ITM Industry Europe 2019 można było śle...
Webinaria FAULHABER napędzają przemysł Uczymy się przez całe życie. Ciągłe uczenie się ma szczególne znaczenie w technolo...
Smart Manufacturing prosto z Tajwanu 10 listopada 2021 podczas webinarium „Taiwan Excellence Push the Boundaries of Smar...
Partnerzy